Tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų vežimo normos keliaujantiems po ES

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų vežimo normos keliaujantiems po ESTabakas ir alkoholiniai gėrimai

Keliaujant ES viduje, perkamų ar vežamų daiktų kiekis neribojamas, jei tie daiktai skirti naudoti asmeniškai, o ne parduoti, PVM ir muito mokesčiai yra įskaičiuojami į kainą, ir kitoje ES šalyje jokių mokesčių mokėti nebereikia.

Ypač dažnai teiraujamasi apie asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholio kiekius.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Jeigu vežatės tų prekių daugiau, gali tekti pateikti dokumentus, įrodančius, kad jos yra asmeniniam vartojimui. Šalių nustatyti leidžiami kiekiai turi būti ne didesni kaip:

  • 800 cigarečių,
  • 400 cigarilių,
  • 200 cigarų,
  • 1 kg tabako,
  • 10 litrų stipriųjų gėrimų,
  • 20 litrų spirituoto vyno (pavyzdžiui, portveino ar chereso),
  • 90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno),
  • 110 litrų alaus.

Su Tarybos direktyva 2008/118/EB dėl bendros akcizų tvarkos, panaikinanti Direktyvą 92/12/EEB, ir joje reglamentuojamais reikalavimais bei ribinėmis normomis galite susipažinti adresu:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:009:0012:01:LT:HTML

Keliaujantiems po ES patartina laiku pasidomėti apie konkrečiose valstybėse taikomus apribojimus kai kurioms prekėms. Tokios informacijos siūlytume ieškoti dominančių ES šalių atsakingose institucijose, diplomatinėse atstovybėse. Pasaulio muitinių organizacijai priklausančių šalių muitinių interneto svetaines galima surasti patekus į PMO tinklalapį adresu:

http://www.wcoomd.org/

Daugiau naudingos informacijos yra Europos Komisijos išleistame lankstinuke „Kelionės po Europą 2010 metais“.  Internetinė  jos versija skelbiama visomis oficialiomis ES kalbomis. Lietuvių kalba minėtas leidinys paskelbtas adresu

http://europa.eu/abc/travel/index_lt.htm.

 

Informacijos šaltinis: http://www.cust.lt