Kambodžos įdomybės – Sidabrinė pagoda

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kambodžos įdomybės - Sidabrinė pagoda Sidabrinė pagoda, vietiniams Kambodžos gyventojams žinoma kaip Preah Vihear Preah Keo Morokat (Smaragdinė pagoda), yra Kambodžos sostinėje Pnompenyje stūksanti sidabro šventykla. Ji priklauso pietinei Karališkųjų rūmų, įsikūrusių prie galingojo Mekongo krantų, pusei.

Iš pradžių tai buvo mediniai rūmai, kurie sukonstruoti 1892-aisiais, karaliaus Norodomo viešpatavimo laikotarpiu. Tačiau 1962-aisiais jie kardinaliai rekonstruoti karaliaus Norodomo Sihanouk. Šis negailėjo pastangų, kad pastatas taptų išskirtiniu ir nepakartojamu khmerų meno kūriniu. Sidabrinės pagodos grindims buvo sunaudota daugiau nei 5300 sidabro luitų po 1.125 kg, kurių bendras svoris viršijo šešias tonas.

Laiptai, vedantys į pagodą, yra marmuriniai, o atsidūrus pagodos viduje kvapą užgniaužia dvi Budos reprezentacijos. Smaragdo Buda siekia 17-ąjį amžių. Šalimais stovinti nedidelė stiklo dėžutė laikoma šventu reliktu, kurį Budos garbei iš Šri Lankos 1956-aisiais atgabeno Garbingasis Loeva Em. Kaip bebūtų, bet būtent antroji Budos statula yra ta, kuri patraukia daugumos lankytojų akį. Tai 90 kilogramų sveriantis auksinis kūnas, inkrustuotas 2086 deimantais, kurių didžiausias – 25 karatų briliantas – puošia Budos karūną. Jis čia atidūrė 1904-aisiais karaliaus Sisowath dėka, paprašius vyresniajam broliui karaliui Norodomui. Auksinė figūra reprezentuoja Maitreya Budą – ateities Budą.

Iš viso šventykloje eksponuojama 1650 daiktų. Tai yra auksiniai galvos apdangalai, pagaminti daugiausiai karaliaus šokėjams, daugybė skirtingų auksinių Budos statulų ir statulėlių, karališkosios dovanos iš viso pasaulio, masė brangakmenių ir gausybė brangių antikvariatinių daiktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.