Kelionė po Vietnamą. Halongo įlanka

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kelionė po Vietnamą. Halongo įlanka

Į rytus nuo Vietnamo sostinės Hanojaus esančią Halongo įlanką lydi įdomi legenda. Pasak jos, įlanką sukūrė skraidęs drakonas. Toje vietoje, kur jo uodega paliesdavo vandenį, atsirasdavo sala. Dėl šios legendos, įlanka dar vadinama „Nusileidžiančiojo drakono“ užutekiu.

Į Unesco pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Halongo įlanką sudaro 1969 įvairių dydžių salos ir uolos. Iš jų 989 turi pavadinimus. Didžiausios salos apaugusios vešliais miškais, o nedidelės uolos stebina savo aukščiu.  Čia vyrauja dviejų rūšių salos – kalkakmenio ir skalūninės, kurios yra susitelkę į dvi pagrindines zonas: pietryčių, priklausančią Bai Tu Long įlankai bei pietvakarinę, priklausančią Halongo įlankai.

Halongo įlankos stebėjimas iš viršaus primena geografinį meno kūrinį. Ją tyrinėdami pasijausite lyg pasiklydę legendiniame akmeninių salų pasaulyje. Čia atrasite Žmogaus galva pavadintą salą, primenančią stovintį vyrą. Drakono sala primena virš turkio spalvos vandens plevenantį drakoną, o La Vong sala asocijuojasi su senu žveju.

Čia pat galima aptikti ir įspūdingus urvus, kuriuose įvairiomis spalvomis apšviesti stalagmitai ir stalaktitai nustebins net ir daug ką mačiusius. Didelio turistų dėmesio sulaukia Thien Cung, Daug Go, Sung Sot bei Tam Cung urvai.

Į Halongo įlanką atvykstančių turistų laukia ir daugiau pramogų. Galimybė paplaukioti kajakais, pasivažinėti dviračiais, taip pat nardymas, alpinizmas, kruizinės kelionės bei plaukiojančių kaimelių aplankymas.

Į kultūros paveldo sąrašą įtraukti plaukiojantys kaimeliai yra populiari turistinė atrakcija Halongo įlankoje. Žmonės ant vandens plūduriuojančiose valtelėse gyvena jau šimtus metų. Lankytojai dažniausiai keliauja apžiūrėti Vong Vieng, Cua Van, Ba Hang kaimelių. Cua Van yra didžiausias kaimelis, turintis apie 130 plaukiojančių namelių, kuriuose gyvena apie 600 žmonių. Pagrindinis šių gyventojų pajamų šaltinis – žvejyba.

Kelionė po Vietnamą. Halongo įlanka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.