Kelionė po Vietnamą. Įspūdingas Staigmenų urvas (Sung Sot)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kelionė po Vietnamą. Įspūdingas Staigmenų urvas

Keliaudami po Vietnamą greičiausiai užklysite į Halongo įlanką, esančią į rytus nuo šalies sostinės Hanojaus. Įlanką sudaro daugiau nei trys tūkstančiai salų ir įvairių formų uolų. Viena jų – Halongo įlankos centre esanti Bo Hon sala, kurioje atrasite įspūdingą Staigmenų urvą, vietnamietiškai vadinamą Sung Sot. Staigmenų urvas – vienas gražiausių ir didžiausių Halongo įlankoje, atrastas atsitiktinai užklydusių prancūzų keliautojų 1901 metais.

Dauguma Halongo įlankos lankytinų vietų pavadinimai yra kilę iš labai įdomių istorijų. Staigmenų urvas ne išimtis. Iš pradžių urvas buvo pavadintas „Staigmenų urvu“  (Grota de la Surprise), vėliau pavadinimas sutrumpintas iki „Staigmena“ (Surprise). Šis pavadinimas sietinas su pirmomis turistų emocijomis, kurie pamatę urvą kartodavo  žodžius „nuostabu“  ir „neįtikėtina“.

Šiek tiek daugiau nei 12 tūkst. kv. m. ploto urvas sudarytas iš trijų salių. Į jį patenkama užlipant šimtu akmeninių laiptelių. Žengiant pirmuosius žingsnius, ola atrodo siaura ir mažytė. Tačiau einant giliau, urvas tampa vis didesnis ir didesnis. Sunku patikėti, kad siauras takelis turistus nuveda į milžinišką, erdvų bei įspūdingą urvą.

Staigmenų urve karaliauja įvairių dydžių ir formų stalaktitai bei stalagmitai, primenantys spalvingus šviestuvus, taip pat gausybė neįprastų formų darinių, natūraliai susiformavusių iš uolienų. Dar daugiau žavesio suteikia šviesų instaliacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.