Egzotinės kelionės. Lankytinos vietos Patajoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Patajoje Pataja – pietryčių Tailande išsidėstęs kurortinis miestas, kuriame galėsite mėgautis ne tik nuostabiais paplūdimiais ar naktiniu gyvenimu. Čia taip pat yra nemažai įdomių lankytinų vietų, kurias rekomenduojama aplankyti.

Mini Siam – miniatiūrų parkas

1986 metais pastatytas Mini Siam miniatiūrų parkas kviečia lankytojus pasigrožėti garsių statinių kopijomis, sumažintomis masteliu 1:25. Tarp gausybės miniatiūrų yra daug įžymių Tailando statinių, pavyzdžiui, Wat Phra Kaeo šventykla, Pergalės monumentas, Phimai akmeninė šventykla. Čia taip pat galima pasigrožėti miniatiūromis, garsinančiomis Europą ir Ameriką: Eifelio ir Pizos bokštais, Laisvės statula, Didžiuoju kanjonu. Mini Siam parkas – vieta, kurioje galima pamatyti pasaulį vienoje vietoje.

Adresas: 387 Moo 6, Sukhumvit Rd., Pattaya City, Naklua, Banglamung, Chonburi 20150

Meno buteliuose muziejus

Tai gana įdomus bei vienintelis visame Tailande muziejus, kuriame eksponuojami miniatiūriniai objektai įdėti į butelio vidų. Kolekciją sudaro daugiau nei 300 nuostabių meno kūrinių. Buteliuose atvaizduojamos turistų lankomos vietos, įvairūs statiniai, tokie kaip Budos statulos, tipiški tajų namai, vėjo malūnai, Kinijos rūmai.

Adresas: The Kingston Park Building, 297/1-5 Moo 6, Sukhumvit Rd., Naklua, Banglamung, Chonburi

Tiesos šventykla – Prasat Satchatham

Ant jūros kranto esanti Tiesos šventykla yra vienas populiariausių lankytinų objektų Patajoje. Tai milžiniškas vien tik iš medžio pastatytas statinys, iškilęs į viršų beveik 105 metrus. Egzotiškas ir įspūdingas architektūros kūrinys, dekoruotas nuostabiais medžio raižiniais, atspindi intelektą ir Rytų civilizacijos dvasią.

Adresas: 206/2 Moo5, Naklua Soi 12, Naklua Rd., Banglamung, Chonburi

Nong Nooch tropinis sodas

Nong Nooch tropinis sodas vienas pagrindinių turistų traukos centrų, esantis vos 20 kilometrų nuo Patajos. Rūpestingos dekoratorių rankos 81 hektaro žemės lopinėlį pavertė amžinai žaliuojančiu sodu. Tai puiki vieta mėgstantiems gamtą, užsiimantiems sodininkyste ar tiesiog norintiems praleisti laisvalaikį. Sodas suskirstytas į atskiras sritis. Trečdalį teritorijos sudaro orchidėjų oranžerija, dėl to vietinių gyventojų šis gamtos parkas vadinamas būtent šių augalų pavadinimu. Viena iš įdomesnių sričių – palmių sodas, kuriame auga beveik visos pasaulyje aptinkamos palmių rūšys. Daugiau informacijos šioje nuorodoje.

Adresas: 34/1 Moo 7, Na Jomtien, Sattahip, Pattaya, Chonburi 20250

Sriracha tigrų zoologijos sodas

Maždaug 30 minučių kelio automobiliu į pietus nuo Patajos yra 400 tūkst. kv. m. užimantis įspūdingas zoologijos sodas. Didelė sodo teritorija suskirstyta į keturias zonas: tigrų veisimo, talentų šou, krokodilų ir kitų gyvūnų. Pagrindinis zoologijos sodo akcentas, žinoma, yra tigrai, kuriuos  už papildomą mokestį galima pašerti ar su jais nusifotografuoti. Parke taip pat gyvena drambliai, krokodilai, kupranugariai ir kiti gyvūnai.

Adresas: Sriracha District (30-minute drive south of Pattaya)

Didžiojo Budos kalva (Wat Phra Yai)

Didžiojo Budos kalva yra viena populiariausių lankytinų vietų Patajoje. Pavadinimas šiai kalvai duotas neatsitiktinai. Čia pastatyta didžiausia šiame regione Budos statula, kurios aukštis siekia 18 metrų. Aplink ją yra penkiolika mažesnių Budos statulų, kurių septynios simbolizuoja savaitės dienas.

Budos kalnas (Khao Chi Chan)

Vienas iš labiausiai pastebimų orientyrų Patajoje – 130 metrų aukščio Budos kalnas. Dėmesį patraukia ant kalkakmenio kalno šlaito lazeriu išgraviruota didžiulė Budos statula, kurios aukštis 109, o plotis 70 metrų. Šis atvaizdas atsirado 1996 metais, pažymint Tailando karaliaus auksinį jubiliejų.

Patajos plaukiojantis turgus

Plaukiojantis Patajos turgus užima net 100.000 kv. m. plotą. Jis suskirstytas į keturias sekcijas, kuriose parduodami produktai, atvežti iš šiaurės, šiaurės rytų, centrinio ar pietinio Tailando regionų. Turguje prekiaujama vaisiais, daržovėmis, suvenyrais, meno dirbiniais. Galima paragauti autentiškų tajų patiekalų, įskaitant desertus. Čia pat kiekvieną popietę vyksta kultūriniai šou pasirodymai. Rekomenduojama išsinuomoti valtelę, su kuria per pusvalandį trunkančią ekskursiją apžiūrėsite ne tik turgų, bet ir vietinę architektūrą, paupio gyventojų kasdienybę.

Adresas: 451/304 Moo 12, Sukhumvit Road Pattaya

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.