Patarimai ko nedaryti Tailande

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Ko nedaryti Tailande

Keliaujant į bet kurią pasaulio šalį atsiras tam tikrų dalykų, kurie nebūdingi mūsų kultūrai, įsitikinimams ar elgesio normoms. Visada yra pravartu pasidomėti ko nederėtų daryti ar kaip reikėtų elgtis svečiojoje šalyje. Pateikiame keturiolika faktų, kuriuos prisiminkite viešėdami Tailande.

Žvalgydamiesi po miestą visada su savimi turėkite tualetinio popieriaus. Daugelyje šalies viešųjų tualetų tokio kaip tualetinio popieriaus tiesiog nebūna arba už jį yra prašomas mokestis. Geriausia tualetu pasinaudoti privačiose įstaigose, pavyzdžiui, prekybos centruose, viešbučiuose ar aukštesnio lygio restoranuose.

Kirskite gatvę tik per pėsčiųjų tiltą ar perėją. Eismas gatvėse chaotiškas. Automobiliai, motociklai, sunkvežimiai ir daugybė kitų transporto priemonių zuja tokiu srautu, kad norint pereiti gatvę tektų pralaukti net kelias valandas. Vis dėlto, atsiranda ir drąsuolių, tačiau savo atostogas geriau praleisti apžiūrint vietos įžymybes nei ligoninėje.

Nelieskite suaugusio žmogaus galvos, ypač jei jis yra vyresnis už jus, nebent turite labai glaudų ryšį su asmeniu. Galva yra laikoma švariausia ir švenčiausia žmogaus kūno dalimi, todėl kito asmens galvos lietimas yra nepagarba, verčianti žmogų pasijausti nemaloniai. Vaikų ar kūdikių galvas paglostyti galite. Taip pat nestovėkite prie sėdinčių tajų – atsisėskite arba žengite kelis žingsnius nuo jų.

Įeinant į tajų namus, šventyklas, tam tikras parduotuves, restoranus yra prašoma nusiauti batus ir vaikščioti basomis arba su šlepetėmis. Jūs būsite perspėti ar jums teks nusiauti, ar ne, tačiau dėl šios priežasties Tailande yra labai populiarūs sandalai arba tapkės, iš kurių „išsinerti“ paprasčiausia. Taip pat eidami pro duris peržengite slenkstį ant jo neužlipdami.

Laikykitės atokiau nuo narkotikų. Kaip ir daugelyje pasaulio šalių, taip ir Tailande, narkotikai yra nelegalūs, o už jų laikymą ir vartojimą sodinama į belangę.

Nevaikščiokite gatvėmis pusnuogiai, net jei yra „be proto“ karšta. Kadangi merginoms vaikščioti be viršutinės dalies gatvėmis neįprasta, ši taisyklė daugiau galioja atvykėliams vyriškiams, kurie įpratę dėl karšto oro nusivilkti marškinėlius. Kūną geriau demonstruoti paplūdimyje. Tiek moterų, tiek vyrų apsirengimo stilius turėtų būti kuklesnis, ypač lankantis šventose vietose.

Moterims draudžiama apkabinti vienuolius ar jiems kažką tiesiogiai paduoti. Jeigu keliaujate visuomeniniu transportu reikėtų atsisėsti nuo vienuolio šiek tiek toliau. Vyrams leidžiama liesti vienuolį, tačiau reikia išlaikyti pagarbų atstumą.

Nors įstatymiškai tai daryti nedraudžiama, tačiau nerekomenduojama viešai rodyti romantiškų jausmų: susikabinti rankomis, apsikabinti, bučiuotis ir pn. Taip pat labai nemandagu viešai gerti alkoholinius gėrimus. Vietinius gyventojus priverstumėte jaustis labai nemaloniai.

Nekelkite balso. Tajai niekada vienas ant kito nerėkia ir neparodo pykčio. O nuo tų, kurie tai daro, atsitveria tylos siena. Parduotuvėse, restoranuose nerėkaukite, bet kokioje situacijoje išlikite ramūs. Pakeltas balsas ar riksmas padėties nepagerins, anaiptol, visi pradės į jus keistai žiūrėti. Problemą greičiau pavyks išspręsti jeigu kalbėsite ramiai, šypsositės, būsite mandagūs ir atsipalaidavę.

Viešoje vietoje venkite aptarinėti Karališkąją šeimą. Tajai myli savo karalių. Kas jums gali pasirodyti juokinga ar ironiška, tajams – atvirkščiai. Be to, už Karališkosios šeimos įžeidinėjimą ar šalies simbolikos išniekinimą gręsia areštas.

Nešvilpkite naktį. Tajai tiki, jog švilpimas nakties metu atneša nesėkmę, o jūs išsikviečiate piktąją dvasią. Galbūt jums tai kelia juoką, tačiau tikrai pastebėsite, jog daugelis žmonių išgirdę švilpimą sutemus tampa neramūs.

Neturėkite nesaugių lytinių santykių su nepažįstamu žmogumi. Būkite protingi ir „nepasirašykite“ vienos nakties nuotykiui, kuris dėl įvairių LPL gali sugadinti likusį gyvenimą. O jeigu neatsispiriate pagundom, visada turėkite apsaugos priemonių. Beje, vaikinai, ypač išgėrę alkoholio, Tailande turėtų būti labai atidūs. Nuotykiai gali prasidėti ne su mergina, o su „ladyboy“ (vaikinas – mergina). Nustebsite, kaip sunku juos atskirti nuo tikrų moterų.

Niekam neatiduokite asmens dokumentų. Vietos juodojoje rinkoje užsienio šalių dokumentai yra paklausi prekė. Jeigu nuspręsite nuomotis motorolerį ar kitą transporto priemonę, nepalikite savo paso. Jeigu užsisakant paslaugą reikės kreditinės kortelės – taip pat jos nepalikite, neleiskite nuskanuoti ar nusirašyti kortelės duomenų.

Negerkite vandes iš čiaupo. Jį pirkite buteliuose iš parduotuvių ar kitų prekybos vietų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.