Berlynas. Kaip sostinė sukuria save iš naujo

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Berlynas. Kaip sostinė sukuria save iš naujo

Kaip pasaulio miestas žemyno viduryje, kūrybingas ir gyvybingas kaip niekada iki šiol bei magnetas milijonams lankytojų, kaip atviros, tarptautinės ir svetingos šalies sostinė šiandien Berlynas atstovauja naujajai Vokietijai, kurios pasaulis iki šiol nežinojo. Linksmas, atsipalaidavęs, kartais šiek tiek šiurkštus, tolerantiškas ir nerūpestingas bei nesivaržantis. „Visas Berlynas yra debesis“: senasis posakis vėl tinka, ir tikrai daug labiau nei kada nors.

Kūrybinga Europos sostinė: nuo klasikinių vertybių iki pakvaišimo
Valdytojai ateidavo ir išeidavo, o Berlynas išliko, ir šiandien, praėjus daugiau kaip 20 metų po sienos griuvimo, išgyvena naujus didingus laikus. Kūrybinė sostinė, Eldoradas menininkams iš viso pasaulio, scenos miestas, dizaino miestas, muzikos miestas ir dar daugiau. Net jei architektūroje, pavyzdžiui, Potsdamo aikštėje, drąsiame, erdviame postmodernizmo monumente, geriausiai atsispindi miesto pokyčiai, jis išlaikė savo kūrybišką atmosferą, savo kūrybos aistrą, savo nerimstantį troškimą kurti, kurie galbūt geriausiai apibūdina naująjį Berlyną. Berlynas visada buvo kūrybingas, nesvarbu, Prūsijos karalių ar „Auksinių 20-ųjų“ laikais; teatras, šokis, literatūra, kabaretas, muzika, tapyba bet kuri meno forma ir bet kurio pavidalo menas formavo miestą dešimtmečius ir šimtmečius.

Vargu ar suskaičiuojamas kiekis įspūdingų muziejų, iš kurių daugelis yra rytinėje miesto dalyje, netoli prašmatnaus bulvaro Unter den Linden, yra nepaprastų miesto meno ir kultūros epochų liudininkai. Vis dėlto ir šiandien viskas kitaip; menas yra visur, kuriamas daugiau kaip 20 000 menininkų, juntamas viešoje erdvėje ir nesuskaičiuojamuose madingų miesto vietų, pavyzdžiui, Kroicbergo (Kreuzberg) arba Prenzlauer Berg, galiniuose kiemeliuose, matomas itin stilingose galerijose ir ant namų sienų bei alternatyvaus meno centruose. Vis dėlto ir be nepriklausomų meno formų Berlynas yra vienas įdomiausių ir gyvybingiausių meno centrų pasaulyje: pasaulinio lygio susitikimams ir parodoms Berlyne visada yra vietos ir sava publika. Kad ir ką ketintumėte veikti: Berlyne tikrai liksite patenkinti. Šitai pasakytina ir ta prasme, kad Berlynas išliko išties prieinamas miestas, kitaip sakant, sąžiningas miestas su sąžiningomis kainomis. Vėliausiai tada, kai vienoje iš nesuskaičiuojamų užkandinių kirsite nacionalinį Berlynoi patiekalą, garsiąją dešrelę su aštriu padažu (Currywurst), patys suprasite: Berlynas ir berlyniečiai yra tikri, tiesūs, paprasti. Tiesiog mylėkite… ir grįžkite.

Kita Berlyno pusė: upės, ežerai, pakrantės, miškai.
Ir tai yra Berlynas: tikra ramybė, poilsis ir atsipalaidavimas. Juos patirti galima ne tik vidinių rajonų, pavyzdžiui, Tyrgarteno, parkuose arba Šarlotenburgo pilies parke. Didžiausias Vokietijos miškas, esantis miesto teritorijoje, kviečia į poilsinius žygius 29 000 ha plote. 360 kilometrų pakrantės promenadų palei 13 ežerų ir penkias upes miesto teritorijoje laidžia svečiui pasinerti į pasaulį, kuriame nėra sostinės sumaišties ir triukšmingos įvykių eigos. Būtent ežerai ir juos supantis slėnių kraštovaizdis – tai nepaprasto grožio gamtos rojus, pradedant Krumme Lanke ir Wannsee ežerais, iki milžiniško dydžio išplitusia Havelio upe ir baigiant didžiausiu Berlyno ežeru Müggelsee pietrytinėje miesto dalyje.

 

http://www.germany.travel

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.