Lankytinos vietos Diuseldorfe

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Diuseldorfe

Diuseldorfas smarkiai nukentėjo Antrojo Pasaulinio karo metu, tačiau sugebėjęs greitai atsigauti tapo septintu pagal dydį Vokietijos miestu. Nors Diuseldorfas dažnai laikomas pramoniniu, šią savoką atitinka tik iš dalies. Tai miestas, kuris sužavės parkais, dailiu senamiesčiu, muziejais.

Pateikiame dešimt įdomesnių lankytinų objektų:

Königsallee gatvė

Königsallee – vienas populiariausių Diuseldorfo gatvių, kuri miesto gyventojų vadina tiesiog Kö. Gatvė geriausiai žinoma dėl per ją einančio kanalo ir dėl daugybės mados salonų ir prabangių parduotuvių. Tai tikras merginų ir moterų rojus.

Benrato rūmai – Schloss Benrath

Apsupti nuostabių sodų Benrato rūmai (Schloss Benrath) turi turtingą istoriją. Rūmai apgadinti 1795 metais per prancūzų invaziją ir Antrojo Pasaulinio karo metu, tačiau kaskart buvo prikelti naujam gyvenimui. Rūmai dėmesį pritraukia moterišku rožiniu atspalviu, prabangiomis salėmis, gėlynais bei juose šiuo metu įkurtais Europos sodininkystės istorijos ir Gamtos istorijos muziejais.

Šiaurinis parkas

Diuseldorfo Stockum rajone esantis Šiaurinis parkas yra labai populiarus vietinių gyventojų tarpe. Jį taip pat mėgsta ir turistai, norintys pasimėgauti ramybe, tyru oru. Medžiais ir gėlynais apsodintame parke įrengti fontanai, skulptūros, vaikų žaidimų aikštelės. Šiaurinis parkas yra vienas didžiausių ir gražiausių regione.

Kaiserswerth rajonas

Kaiserswerth – nuostabi istorinė vieta ir seniausia sritis Diuseldorfo mieste. Šią vietą aplanko įvairaus amžiaus žmonės – nuo mažų iki suaugusių, kuriuos sudomina neįtikėtina istorija bei Šventosios Romos imperatoriaus Barbaroso Frydricho I pilies griuvėsiai. Kaiserswerth rajonas nėra didelis, tačiau išsidėstęs vaizdingoje miesto vietoje, šalia Reino upės. Jame taip pat galima apžiūrėti ir daugiau įdomių lankytinų vietų: senas bažnyčias, pastatus, archeologinius monumentus.

Miesto parkas – Hofgarten

Hofgarten – Diuseldorfo centre esantis didžiausias miesto parkas gyventojų dažnai vadinamas „Žaliaisiais Diuseldorfo plaučiais. Parkas yra populiarus tarp vietinių ir turistų, kurie į čia ateina ne tik pasigrožėti spalvingu kraštovaizdžiu, bet ir pasivaikščioti, pabėgioti, pasideginti ant pievutės, tiesiog smagiai praleisti laiką draugų kompanijoje.

Senamiestis – Altstadt

Tai Diuseldorfo senamiestis – vienas iš 49 miesto rajonų. Nors tai ne viena gražiausių miesto vietų, tačiau viešnagės Diuseldorfe metu čia apsilankyti tikrai rekomenduojama. Jeigu nuspręsite pasivaikščioti senamiestyje, turėtumėte žinoti pagrindines turistų lankomas vietas: Marktplatz aikštėje esanti Rotušė, Burgplatz aikštėje esantis bokštas (Schloßturm), Šv. Lamberto bazilika, Operos teatras, Gėtės muziejus. Čia esant būtina apsilankyti neiprastose užeigose ar baruose, kuriuose verta paragauti senojo tamsaus alaus „Altbier“, verdamo naudojant senovinę aukštutinės fermentacijos technologiją.

Bažnyčia – Auferstehungskirche

Unikalaus stiliaus evangelikų bažnyčia pastatyta 1913-1914 metais. Tai istoriškai svarbus Art Nouveau architektūros stiliaus pavyzdys. Bažnyčia pastatyta iš plytų, statyboms taip pat buvo naudojamas  molis bei akmenys, kas tuo laikotarpiu buvo neįprasta.

Filmų muziejus – Filmmuseum

Diuseldorfo filmų muziejus yra vienas įdomiausių muziejų mieste. 1993 m. įsteigto muziejaus užuomazgos siekia 1956 m., kai mieste pradėta kaupti istorinius filmus apie Diuseldorfą. Šiandien vis dar daugiausia dėmesio skiriama menininkams, kurie kilę iš šio regiono arba yra su juo susiję.

Reino bokštas – Rheinturm

Reino bokšto statybos pradėtos 1979 metais. Jo atidarymo ceremonija įvyko po dvejų metų. Tai aukščiausias miesto statinys, sveriantis beveik 23 tūkstančius tonų. Bokšto viršuje lankytojams atvira apžvalgos aikštelė bei besisukantis restoranas suteikia galimybę pasigrožėti nuostabiais panoraminiais vaizdais, o esant puikiam orui galima pamatyti ir Kelną, kuris nuo Diuseldorfo nutolęs vos 40 km atstumu.

Botanikos sodas – Botanischer Garten

Mėgstantiems gamtą rekomenduojama apsilankyti botanikos sode, įkurtame Diuseldorfo pietuose. Lankytojams sodas atidarytas nuo 1974 metų. Jame auga daugiau nei 600 rūšių augalų. Sode įrengtuose šiltnamiuose galima apžiūrėti Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Azijoje, Pietų Afrikoje, Čilėje, Kalifornijoje ir Viduržemio bei Kanarų salose aptinkamus augalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.