Lankytinos vietos Dubline: ką aplankyti ir pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Dubline

Lankytinos vietos Dubline: ką aplankyti ir pamatyti? Dublinas – ne tik viena iš lietuvių emigrantų krypčių, bet ir miestas, kuriame gausu įvairiausių lankytinų objektų, pradedant parkais, baigiant istoriniais pastatais. Dublinas įkurtas 998 m. ir pirmieji miesto gyventojai buvo vikingai. Sostine šis miestas tapo tik 1922 m., paskelbus Airijos nepriklausomybę.

Airijos nacionalinis teatras/Abbey Theatre

Nacionalinis Airijos teatras pirmą kartą duris atvėrė 1904 m. gruodžio 27 d., tačiau 1951 metais jį sunaikino gaisras. Atstatymo darbai truko iki 1966 metų. Naujasis teatras daugiausiai statė pjeses pagal dar tik kylančių Airijos rašytojų kūrybą.

Adresas: 26 Lower Abbey Street, Dublin 1, Ireland

Tinklalapis: http://www.abbeytheatre.ie/

Miesto rotušė/City Hall

Miesto rotušės pastatas pastatytas tarp 1769 ir 1779 metų. Jį suprojektavo Thom Cooley. Iki pat 1852 m. šiame pastate buvo įsikūrusi Londono birža (Royal Exchange). Vėliau pastatą perėmė miesto valdžia. Užėję į vidų pamatysite miesto regalijas, tarp kurių Didysis miesto kardas, Didžioji lazda, 102 karališkosios chartijos (dokumentai).

Adresas: Dame St, Dublin 2, Ireland

Tinklalapis: http://www.dublincity.ie/cityhall

Dublino zoologijos sodas/Dublin Zoo

Dublino zoologijos sodą, kuris atidarytas 1830m., rasite Phoenix parke, maždaug 3 km į vakarus nuo miesto centro. Zoologijos sodas užima net 26 ha žemės plotą. Jame galėsite pamatyti žirafas, gepardus, stručius, raganosius, šimpanzes, liūtus. Iš viso jame yra apie 235 laukinių gyvūnų ir tropinių paukščių rūšys.

Adresas: Phoenix Park, Dublin 8, Ireland

Tinklalapis: http://www.dublinzoo.ie/

Centrinis paštas/General Post Office

Centrinio pašto pastatas buvo pastatytas 1818 m. O’Connell gatvėje. Statinys yra 1916 m. vykusio Velykų sukilimo simbolis, beje, nuo jo laiptų 1922 m. paskelbta Airijos nepriklausomybė nuo britų valdžios. Įėję į paštą išvysite bronzinę Airijos kario Cuchulainn skulptūrą, kuri skirta žuvusiems per Velykų sukilimą.

Adresas: O’Connell Street, Dublin 1, Ireland

Centrinis paštas

Centrinis Dublino paštas. UrkisTravel.lt nuotr.

Phoenix parkas

Dubliniečių laisvalaikio vieta – 3 km į vakarus nuo miesto centro esantis didžiausias uždaras miesto parkas Europoje ir vienas didžiausių visame pasaulyje. Parko bendras plotas užima 712 hektarų ir yra aptvertas net 13 km ilgio tvora. 1663 m. Čarlzo II įsakymu įkurtas parkas visuomenei tapo atviras tik 1745 m.

Adresas: Phoenix Park, Dublin 8, Ireland

Šv. Patriko katedra/St. Patrick‘s Cathedral

Šv. Patriko katedra yra didžiausia Airijos bažnyčia. Angliškosios gotikos bažnyčia baigta statyti 1284 m. Iki XIX a. katedra buvo prastos būklės ir stovėjo apleistame kvartale. Tačiau apie 1900 m., Guinness šeimai skyrus pinigų, Šv. Patriko katedra atnaujinta.

Adresas: Saint Patrick’s Close, Dublin 8, Ireland

Tinklalapis: http://www.stpatrickscathedral.ie

Nacionalinė galerija/National Gallery

Gelerija įkurta 1854 m., tačiau tik po 10 metų ji tapo atvira lankytojams. Pastato architektas – Francis Fowke, kuris suprojektavo Viktorijos ir Alberto muziejų Londone. Iš pat pradžių galerijoje buvo kiek daugiau nei 120 paveikslų, tačiau vėliau kolekcija plėtėsi ir šiuo metu galima apžiūrėti virš 2 500 Airijos menininkų sukurtų darbų.

Adresas: Merrion Square West, Dublin 2, Ireland

Tinklalapis: http://www.nationalgallery.ie

Kilmainham kalėjimas

Kalėjimas pastatytas 1787 m. Jame kaliniai buvo laikomi iki 1924 m. Šiame pastate kalėjo kai kurie airių sukilėliai, dalyvavę įvairiuose sukilimuose, tarp jų ir Velykų sukilime. Per 90 min. trunkančią ekskursiją pamatysite vakarinio ir rytinio sparnų kameras, koplyčią, kiemą, kuriame įvykdytos mirties bausmės ir muziejų, kuriame eksponuojama daugybė su kalėjimo istorija susijusių eksponatų.

Adresas: Inchicore Rd, Kilmainham, Dublin 8, Ireland

Guinness alaus gamykla/Guinness Storehouse

Septynių aukštų pastate atgaivinama visa Guineso alaus atsiradimo ir išpopuliarėjimo istorija, kuri prasidėjo nuo St James Gate alaus daryklos. Kildami laiptais į viršų, pamatysite įvairius gamybos procesus, galėsite užuosti skrudinamų apynių kvapą, paliesti įvairias sudedamąsias alaus gamybos proceso dalis, apžiūrėti įvairius įrenginius, kurie buvo naudojami gaminant alų. Pastato viršuje, įsikūrusiame bare, besimėgaudami nemokama pinta alaus, galėsite grožėtis atsiveriančia miesto panorama.

Adresas: St James’s Gate, Dublin 8, Ireland

Tinklalapis: http://www.guinness-storehouse.com

Guinness alaus gamykla

Guinness alaus gamykla

Trejybės koledžas/Trinity College

Šį koledžą 1592 m. įkūrė karalienė Elžbieta I. Koledžo parke yra Parlamento aikštė, kurioje – varpinė ir koplyčia. Labiausiai turistus vilioja senojoje bibliotekoje esanti knyga – keturių Evangelijų rankraštis.

Adresas: College Green, Dublin 2, Ireland

Tinklalapis: http://www.tcd.ie/

Dublino pilis/Dublin Castle

Pilis pastatyta tarp 1208-1220 metų. Daugiau nei 700 m. ji buvo britų valdžios tvirtovė. Nors iš senojo statinio yra mažai kas išlikę, tačiau tai seniausias architektūros statinys mieste. Po 1990 m. vykdytų archeologinių kasinėjimų buvo aptikti požemiai, kuriuose apžiūrėsite išlikusius vikingų tvirtovės fragmentus.

Adresas: Palace Street, off Dame Street, Dublin 2, Ireland

Tinklalapis: http://www.dublincastle.ie

Nacionalinis botanikos sodas/National Botanic Gardens

Šie spalvingi sodai, užimantys beveik 20 ha žemės plotą, atidaryti 1795 m. Jame pamatysite daugiau kaip 20 000 augalų rūšių, tarp kurių bananai, bambukai, orchidėjos, Amazonės vandens lelijos.

Adresas: Glasnevin, Dublin 9

Tinklalapis: http://www.botanicgardens.ie

Kristaus katedra/Christ Cathedral

Ši katedra stovi seniausioje miesto dalyje ir yra viena gražiausių istorinių katedrų Dubline. Manoma, kad ji iš medžio buvo pastatyta 1038 m. Danijos karalius. 1171 m. šis pastatas buvo padidintas ir pastatytas iš akmens. Katedros interjeras traukia akį savo puošyba, arkomis ir kolonomis. Katedros kriptose amžinojo poilsio atgulė daugybė garsių žmonių, tarp jų ir pirmasis Airijos protestantų bažnyčios arkivyskupas.

Adresas: Christ Church Place, Dublin 8, Co. Dublin

Tinklalapis: http://www.christchurchdublin.ie/

Jameson viskio muziejus/The Old Jameson Distillery

Šiame pastate viskis buvo gaminamas nuo 1780 m. iki 1971 m. Muziejuje susipažinsite su airiško viskio istorija, sužinosite kuo jis skiriasi nuo škotiško, apžiūrėsite įvairius eksponatus, audiovizualinę medžiagą, galiausiai, nemokamai galėsite išgerti 50 g Jameson viskio.

Adresas: Bow Street, Smithfield, Dublin 7, Ireland

Tinklalapis: http://www.whiskeytours.ie

Jameson viskio muziejus

Jameson viskio muziejus. UrkisTravel.lt nuotr.

Nacionalinis Airijos muziejus/National Museum of Ireland

Nacionalinį Airijos muziejų sudaro keturi muziejai: archeologijos (Archaeology), dekoratyvinio meno ir istorijos (Decorative Arts & History), gamtos mokslų (Natural History) ir šalies gyvenimo (Country Life), tačiau pastarasis muziejus yra gerokai nutolęs nuo Dublino.

Archeologijos muziejuje galėsite apžiūrėti net 2 mln. įvairiausiu eksponatų, kurie yra priskiriami laikotarpiui nuo 7000 m. pr. Kr. iki vėlyvųjų viduramžių. Taip pat pamatysite akmens ir bronzos amžiuje naudotus įrankius ir ginklus, seniausią Airijoje išlikusią valtį, auksinius papuošalus, vikingų laikmečio kolekciją ir kt.

Adresas: Kildare Street, Dublin 2

Tinklalapis: http://www.museum.ie

Gamtos mokslų muziejuje turėsite galimybę „paganyti“ akis į senovinę 10 tūkstančių gyvūnų iškamšų ekspoziciją, išnykusių Airijos elnio ir paukščio dodo skeletus.

Adresas: Merrion Street, Dublin 2

Tinklalapis: http://www.museum.ie

Dekoratyvinio meno ir istorijos muziejuje apžiūrėsite ginkluotės, baldų, sidabro, keramikos, stiklo kolekcijas. Pamatysie Airijos ekonomikos, politikos, karo istoriją atspindinčius eksponatus.

Adresas: Collins Barracks, Dublin 7

Tinklalapis: http://www.museum.ie

Šalies gyvenimo muziejuje per keturis aukštus išdėstyti eksponatai suteikia unikalią galimybę pamatyti, kaip Airijos žmonės gyveno 100 metų nuo Didžiojo bado iki 1950-ųjų pabaigos.

Adresas: Turlough Park House, Castlebar, Co. Mayo

Tinklalapis: Tinklalapis: http://www.museum.ie

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.