Dubrovniko simbolis – gynybinė miesto siena

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Dubrovniko simbolis - gynybinė miesto siena

Gynybinė siena savo populiarumu lenkia kitus Dubrovniko mieste esančius žymius objektus, tarp kurių ne vieną šimtmetį skaičiuojantys vienuolynai ar įmantriais architektūriniais stiliais išpuošti rūmai. Iš balto akmens pastatyta Dubrovniko siena yra svarbiausias miesto akcentas, išgarsėjęs visame pasaulyje, kaip baltojo akmens grožio simbolis. Tai pagrindinė priežastis, kodėl Dubrovnikas vadinamas Adrijos jūros perlu.

Pasaulyje nerasime nei vieno kito miesto, taip puikiai išlaikiusio viduramžiais statytą gynybinę sieną. Ją sudaro paini ir sudėtinga fortų, bastionų, kazematų bei bokštų sistema.

Pirmieji įtvirtinimai iš medžio pastatyti ankstyvaisiais viduramžiais. Neabejojama, jog Laus saloje anksčiausiai įsikūręs miestelis jau turėjo gynybinę sieną. IX amžiuje Saracėnai net penkiolika mėnesių bandė užimti miestelį, tačiau jiems to padaryti nepavyko. Tai leidžia daryti prielaidą, kad miestas jau tuo metu buvo gerai įtvirtintas.

Šiandien matoma siena statyta XII – XVII amžiuje. 1940 metrų ilgio ir net 25 metrų aukščio siena nenutrūkstamai juosia Dubrovniko senamiestį. Sienos apsaugą sustiprina pagrindiniai du bokštai ir du fortai: Minčentos bokštas, saugantis šiaurinę miesto dalį; Bokaro bokštas, saugantis pagrindinį įėjimą į miestą – Piles vartus; Lorenso fortas, saugantis vakarinę dalį; Revelino fortas, saugantis rytinį įėjimą. Miesto siena taip pat yra apsaugota papildomų dviejų apvalių bokštų, dvylika kvadratinių bokštų, penkių bastionų bei dviejų kampinių fortų.

1970 metais Dubrovniko gynybinė siena įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Vienas iš geriausių būdų įvertinti senamiesčio didybę bei pasimėgauti pasakiška Dubrovniko panorama – pasivaikščioti beveik dviejų kilometrų siena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.