Ermitažas Sankt Peterburge – tai, ką privaloma pamatyti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

ermitažas

Sankt Peterburge vienas iš žymiausių turistų traukos objektų yra Ermitažas, daugeliui žinomas kaip Žiemos rūmai. Ermitažą sudaro šeši didžiuliai pastatai, išsidėstę palei Nevos upės krantą. Ermitažas yra architekto Bartolomeo Rastrellio šedevras – tai baroko stiliaus rūmai pačiame miesto centre. Milžiniško didumo rūmai statyti net aštuonerius metus, juose yra daugiau nei 1000 kambarių, o rūmų fasadas užima net 150 metrų.

Žiemos rūmai net du šimtmečius buvo oficiali imperatoriaus rezidencija, tik nuo 1922 m. perduoti Ermitažui ir juose įkurtas meno ir kultūros muziejus, tituluojamas kaip vienas iš gražiausių ir žinomiausių pasaulio muziejų. Ermitažo muziejuje saugoma daugiau nei milijonas eksponatų, išdėstytų atskirose salėse.

Vertingiausi meno kūriniai, dabar saugomi ir eksponuojami Ermitaže, daugiausia surinkti dar Jekaterinos II valdymo metais. Apie šią imperatorienę sklando daugybė legendų, nuolat minima jos paleistuvystė, pomėgis lošti ir kitos nuodėmės. Tačiai kaip ten bebūtų, ji tikrai suvokė meno vertę ir sukaupė įspūdingą meno dirbinių kolekciją. Jekaterinos II, aistringos meno kolekcionierės, valdymo, trukusio net 34 metus, laikotarpiu buvo gabenami į Sankt Peterburgą įvairūs meno kūriniai iš visos Europos. Todėl galima sakyti, kad Ermitažas yra vienas seniausių meno ir kultūros muziejų pasaulyje. Jis įkurtas 1764 m. Jekaterinos II, bet plačiajai visuomenei atvertas tik nuo 1852 m. Šiuo metu muziejuje veikia daugiau kaip 350 salių, kuriose talpinama apie 60 000 eksponatų. Muziejaus fondai iš tiesų įspūdingi, teigiama, kad archyvuose yra apie 3 milijonus objektų. Tarp eksponatų puikuojasi Rembranto ir Rubenso paveikslai, graikų ir romėnų skulptūros, rusų menininkų sukurta vaza, sverianti net 19 tonų. Taip pat sukauptos archeologinių radinių; numizmatikos objektų kolekcijos. Istoriniai šaltiniai mini, kad imperatorienė buvo savotiškai ,,pamišusi“ dėl meno dirbinių ir nuolat pildė kolekcijas, aktyviai dalyvaudama meno kūrinių įsigijimo varžybose, kurios buvo paplitusios anuo metu tarp Europos aukštuomenės. Meno kolekcijos Rusijos valdovei padėjo įgyti Europos pripažinimą, nes Rusija vaizduojama kaip šalis su apsišvietusia visuomene. Imperatorienė labai daug lėšų investavo į savo, kaip meno globėjos įvaizdį, netgi buvo pasivadinusi Minervos vardu ir globojo menininkus.

Net jei ir nesate meno žinovas, aplankyti Ermitažą yra būtina. Rūmų didingumas, tviskanti prabanga ir meno objektų gausa palieka neišdildomą įspūdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.