Lankytinos vietos Gdanske

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

gdanskas

Gdanskas – vienas seniausių Lenkijos miestų, kurio istorija prasidėjo prieš tūkstantį metų. Gražiu senamiesčiu garsėjančiame Gdanske viena ar kelios atostogų dienos tikrai neprailgs. Lankantis šiame uostamiestyje rekomenduojame aplankyti žemiau trumpai aprašytas miesto įžymybes.

Karališkasis kelias ir Dlugi Targ aikštė

Dluga gatvė taip pat yra žinoma Karališkojo kelio pavadinimu. Tai viena gražiausių gatvių Gdanske, kuria eidami turėsite galimybę pamatyti daug įdomių statinių. Beveik kiekvienas šioje gatvėje stovintis namas turi savo įdomią istoriją. Seniausi jų išlikę nuo Viduramžių, tačiau dauguma statyti mūsų laikais. Vieni žymiausių statinių – pagrindinis Rotušės bei Artus pastatai.

Neptūno fontanas

Gdansko simboliu laikomas Neptūno fontanas nuo 1633 metų stovi Dlugi Targ aikštės viduryje, priešais Artus pastatą. Per Antrąjį Pasaulinį karą fontanas buvo išmontuotas ir paslėptas kartu su daugeliu kitų miesto lobių. Į savo buvusią vietą grąžintas tik 1954 metais.

Pagrindinis Rotušės pastatas

Pirmasis gotikinio stiliaus Rotušės pastatas pastatytas dar Viduramžiais, tačiau po XVI a. viduryje įvykusio gaisro Rotušė atstatyta renesanso stiliumi. Antrojo Pasaulinio karo metu statinys taip pat smarkiai nukentėjo, tačiau rekonstrukcija pradėta praktiškai iš karto. Beveik šešis amžius, iki pat 1921 metų, Rotušėje buvo įsikūrusi savivaldybės administracija.

Auksinis namas

Tai vienas gražiausių pastatų Gdansko mieste, kuris pastatytas 1609 metais. Namas yra gerai žinomas dėl gausiai dekoruoto fasado, kurio viršuje dominuoja keturios statulos: Kleopatros, Edipo, Achilo ir Antigonės. Sakoma, kad tai, ką matome šiandien, buvo skirta galiniam fasadui.

Auksiniai vartai

Auksiniai vartai yra vienas žinomiausių turistinių objektų Gdansko mieste. Vartai pastatyti 1612-1614 metais. Jie pakeitė iki to laiko stovėjusius XIII amžiuje statytus gotikinius miesto vartus. Šis statinys buvo smarkiai apgadintas sovietų Antrojo Pasaulinio karo metu, tačiau 1957 metais atstatytas.

Gdansko kranas

Senajame miesto uoste, kurio krantus skalauja Motlavos upė, galima pamatyti dar vieną miesto simbolį – XV amžiaus pirmoje pusėje pastatytą kraną. Tuo metu tai buvo didžiausias uosto kranas Europoje. Nors jo paskirtis didelių krovinių perkėlimas, tačiau statinys naudotas ir kaip miesto gynybiniai vartai. Šiuo metu kranas yra Nacionalinio jūrų muziejaus dalis.

Šv. Mergelės Marijos bazilika ir Šv. Marijos gatvė

Šv. Mergelės Marijos bazilika tituluojama kaip didžiausia mūrinė bažnyčia pasaulyje. Jos statybos darbai truko keliais etapais, nuo 1343 iki 1502 metų. Pagrindinis bažnyčios bokštas stiebiasi į dangų net 77 metrus. Įveikus 400 laiptelių galima pasigrožėti pasakiška miesto panorama. Vienas įdomesnių šio statinio objektų – XV amžiuje pagamintas astronominis laikrodis.

Šv. Marijos gatvė

Šv. Marijos gatvė – neabejotinai yra viena gražiausių Gdanske. Ji prasideda prie Šv. Marijos bazilikos ir tęsiasi iki Šv. Marijos vartų. Ši istorinė gatvė išsiskiria turtingai dekoruotais namų fasadais, kurie kadaise priklausė pasiturintiems pirkliams ir auksakaliams, o vaizdingas peizažas visada įkvėpė rašytojus ir dailininkus.

Didysis malūnas

Didysis malūnas pastatytas 1350 metais ant Radunios kanalo. Tai buvo didžiausia Vokiečių ordino investicija Gdanske. Jame buvo įrengta net 18 vandens ratų, kurių kiekvieno skersmuo siekė 5 metrus. Malūne taip pat buvo įrengtas sandėlis ir duonos kepykla. Po modernizavimo, kuris atliktas XIV a. pirmoje pusėje, malūnas buvo naudojamas iki Antrojo Pasaulinio karo pabaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.