Geriausi pasaulyje zoologijos sodai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Geriausi pasaulyje zoologijos sodai Net jei ir keliaujat be mažų vaikų, vis tiek yra malonu nuvykti į zoologijos sodą. Dažnai jų teritorijos tokios didelės, kad apžiūrėjimui reikia skirti pusę dienos. Turint laiko – visada smagu užklysti ten. Šių dienų zoologijos soduose stengiamasi atkurti kuo natūralesnes gyvenimo sąlygas, stengiamasi gyvūnus įkurdinti kuo didesnę teritoriją užimančiuose aptvaruose.

O štai, kuriuose zoologijos soduose privalote būtinai pabuvoti, nes jie laikomi geriausiais pasaulyje…

Prahos zoologijos sodas, Čekija

Laukinės gamtos mylėtojams skirtas Prahos zoologijos sodas buvo atidarytas mokslo tikslais 1931 m. Šiuo metu jis užima 45 hektarų plotą. Jame įkurdinta 5000 gyvūnų, atstovaujančių 670 rūšis iš viso pasaulio. Kasmet šį zoologijos sodą aplanko daugiau nei 1,3 milijono lankytojų iš viso pasaulio. Vienas labiausiai turistus traukiančių objektų – Beždžionių sala (Monkey Island) ir Indonezijos džiunglės. Čia lankytojai gali ištirti Indonezijos vešlią džiunglių augaliją ir gausią gyvūniją. Mažiesiems yra specialiai įkurta vaikų zona, kurioje apgyvendinti poniai, triušiai, antys ir vištos.

Bazelio zoologijos sodas, Šveicarija

Šveicarijos Bazelio mieste esantis zoologijos sodas yra vienas seniausių pasaulyje, atidarytas 1874 m. Iš pradžių jame buvo apgyvendinti vietinės faunos atstovai, tačiau tarp 1880 ir 1900 m. į sodą atgabenti pirmieji egzotiniai gyvūnai: lamos, kupranugariai, orangutangai ir drambliai. Parkas įkurdintas miesto centre, beveik 10 ha plote. Šiandien zoologijos sode galima pamatyti daugiau nei 6000 gyvūnų, įskaitant žemaūgius hipopotamus ir laukinius asilus. Nuostabi aplinka ir egzotiški gyvūnai į Bazelio zoologijos sodą pritraukia beveik 1,7 mln. lankytojų per metus. Beje, šis parkas – vienas lankomiausių turistinių objektų Šveicarijoje.

Pretorijos zoologijos sodas, Pietų Afrikos Respublika

1899 m. įkurtas zoologijos sodas gali nustebinti tuo, kad dauguma gyvūnų buvo veisiami ir gimę būtent šiame parke. Tai didžiausias sodas Pietų Afrikos Respublikoje. Jame įkurdinta 161 paukščių, 97 žinduolių, 106 roplių, 279 žuvų rūšių, iš viso gyvena daugiau kaip 2500 gyvūnų. Jame taip pat yra roplių parkas, didžiausias šalyje akvariumas, didelė egzotinių medžių kolekcija.

Toronto zoologijos sodas, Kanada

Šis zoologijos sodas yra vienas didžiausių pasaulyje, užimančių beveik 283 ha plotą. Jame įkurdinta 16 000 gyvūnų, atstovaujančių net 491 rūšį. Parkas suskirstytas į 7 geografines zonas (Eurazijos, Amerikos, Afrikos, Kanados, Australijos ir kt.). Kiekviename iš išvardintų regionų apžiūrėsite tam regionui būdingus augalus ir gyvūnus. Kai kuriuos gyvūnus galima stebėti specialiai įrengtuose paviljonuose, kuriuose atkurtos tam regionui būdingos sąlygos, kitus – lauke įrengtuose aptvaruose.

Singapūro zoologijos sodas, Singapūras

28 hektarų zoologijos sode įkurdinta apie 315 gyvūnų rūšių, iš jų net 16 proc. nykstančios. Mažos beždžionėlės, vėžliai, įvairiaspalviai paukščiai – tai tik maža dalis gyvūnų, kuriuos galima apžiūrėti. Viena pagrindinių atrakcijų šiame zoologijos sode – „Pusryčiai su orangutangais“ – lankytojams leidžiama šerti gyvūnus, grožintis jais iš arčiau. Singapūro zoologijos sodas pripažintas vienu įspūdingiausių parkų pasaulyje. Dėl savo neįtikėtinai gražaus kraštovaizdžio, kiekvienais metais jis pritraukia šimtus tūkstančių turistų iš viso pasaulio.

Vienos zoologijos sodas, Austrija

Vienos zoologijos sodas yra seniausias pasaulyje, įkurtas dar 1752 m. 2010 m. jis buvo pripažintas kaip geriausias zoo sodas Europoje. Šiuo metu jame galima pamatyti daugiau kaip 500 gyvūnų rūšių, įskaitant baltuosius lokius, žirafas, ruonius, dramblius. Šis zoologijos sodas garsėja dėl jame gyvenančių didžiųjų pandų. Viena jų gimė 2007 m. rugpjūčio 23 d., po to kai buvo atliktas dirbtinis apvaisinimas. Populiariausia sodo  atrakcija – atogrąžų namas, kuriame lankytojai gali patirti įvairių nuotykių vaikščiodami po Amazonės miškus.

Pekino zoologijos sodas, Kinija

Sodas, užimantis 89 hektarų plotą, įsikūręs Xicheng rajone. Per visą zoologijos sodą galima suskaičiuoti daugiau nei 500 jūros  ir daugiau kaip 450 rūšių sausumos gyvūnų. Šiame parke saugomi bei veisiami Kinijoje ties išnykimo riba esantys gyvūnai – didžiosios pandos, elniai, pietų Kinijos tigrai, Kiniškieji aligatoriai. Būtent dėl šių nykstančių gyvūnų Pekino zoologijos sodas yra vienas iš populiariausių turistų lankytinų objektų. Kiekvienais metais čia apsilanko daugiau nei 6 mln. lankytojų.

Bronkso zoologijos sodas, Niujorkas, JAV

Zoologijos sodas lankytojams duris atvėrė 1899 m. lapkričio 8 dieną. Tai didžiausias sostinėje įkurtas parkas  pasaulyje. 265 ha plote galime išvysti net 4000 tūkstančius įvairių gyvūnų. Iš viso jame yra net 650 rūšių, iš kurių daugelis ties išnykimo riba. Būdami čia galėsite apsilankyti „Madagaskare“, kuriame vaikštinėja lemūrai, plaukioja Nilo krokodilai bei ropinėja šnypščiantys tarakonai.

Berlyno zoologijos sodas, Vokietija

35 ha plotą užimantis parkas atidarytas 1844 m. Tai vienas didžiausių zoologijos sodų Vokietijoje bei vienas turtingiausių pasaulyje pagal gyvūnų rūšis. Jame saugoma apie 14 000 gyvūnų, atstovaujančių 1500 rūšių. Gyvūnams šiame zoologijos sode skirtos didelės teritorijos, jie laksto beveik laisvi. Berlyno zoologijos sodo augintiniai (ypač nykstančių rūšių jaunikliai) dažnai vadinami vardais, o kartais netgi patenka į spaudos puslapius: didžioji panda „Bao Bao“, begemotas „Knautškė“, lokiukas „Knutas“.

Londono zoologijos sodas, Didžioji Britanija

Londono zoologijos sodas laikomas vienu seniausių. Lankytojams duris atvėrė 1847 m. Šiuo metu jame gyvena virš 16 000 gyvūnų. Tai vienas didžiausių zoologijos sodų Didžiojoje Britanijoje. Aptvarų dydis leidžia gyvūnams jaustis tarsi laukinėje gamtoje. Čia galėsite išvysti žirafas, dramblius, krokodilus, vėžlius, beždžiones, gyvates ir pingvinus. Mažiesiems lankytojams yra įkurta vaikų zona, kurioje auginami naminiai gyvūnėliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.