7 įdomios Fuerteventūros lankytinos vietos: ką pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

fuerteventuros-sala-lankytinos-vietos Sunku patikėti, kad saloje, kurią be vargo galima apkeliauti per pusdienį, telpa šitiek stebuklų: įspūdingi kalnai ir karščiu alsuojantys krateriai, horizontą siekiančios plantacijos ir auksinio smėlio kopos, rami kaimelių kasdienybė ir ispaniškų festivalių ritmai. Tačiau ilgainiui liaujiesi stebėtis: tokia jau ta Fuerteventūra – maža, tačiau turinti, ką parodyti.

BETANKŪRIJA

Nors dabar Fuerteventūros sostinės vardas priklauso Puerto del Rosarijaus miestui, ypatingo dėmesio vis dar nusipelno istorinė salos sostinė Betankūrija – 1404 metais įkurta normandų konkistadorų ir pavadinta jų vado Žano Betankūro vardu. Svarbiausiu miestu centrinėje salos dalyje Betankūrija išbuvo gana ilgai – iki pat XIX amžiaus. Dar ir dabar jos klestėjimo laikus mena vaizdingame slėnyje stovinti Šv. Mergelės Marijos bažnyčia bei Buenaventūros vienuolynas.

TINDAJA

Fuerteventūros šiaurės rytuose jaukiai įsikūrusi Tindaja – kaimelis, kuriame galima paragauti tikro salos pasididžiavimo, ožkų pieno sūrio. Tačiau vietovė garsėja ne tik puikaus skonio sūriais. Visai šalia jos stiebiasi 400 metrų aukščio to paties pavadinimo viršukalnė – šventu laikomas Tindajos kalnas, kurio šlaitai išmarginti daugiau nei trimis šimtais žmogaus pėdos formos raižinių. Kaimelio ir visos salos gyventojai tiki, kad šiuos pėdsakus paliko dievai.

KORALECHO SMĖLYNAI (kopos)

Koralechas – miestas Fuerteventūros šiaurinėje dalyje ir vienas lankomiausių salos kurortų, kuris pelnytai didžiuojasi vėjo supustytomis šviesaus smėlio kopomis. Įdomu tai, kad nors šie smėlio kalnai dunkso saugomoje Koralecho parko teritorijoje, džiaugtis kopomis niekas nedraudžia – čia galėsite drąsiai braidyti po purų smėlį, užkopti ant keteros ar nučiuožti žemyn.

ALAVIJŲ PLANTACIJOS

Fuerteventūroje kiekvienas žemės lopinėlis išnaudojamas tikslingai – kur negyvena vietiniai žmonės ar nesiilsi turistai, plyti alavijų laukai. Plantacijų užimami plotai nudažo salos žemes pačiomis įvairiausiomis spalvomis: rudenį jie skaisčiai žali, pražydę tampa geltoni, o artėjant pavasariui – rausvi. Surinktas derlius vėliau tampa puikios kokybės kosmetika – vienu svarbiausių Fuerteventūroje gaminamų produktų.

DIDYSIS PĖSČIŲJŲ TAKAS

153 kilometrai dairantis po įspūdingo grožio salą ir žygiuojant Didžiuoju pėsčiųjų keliu, padalintu į devynias atkarpas – įveikę po vieną kasdien, išilgai pereisite visą Fuerteventūrą. Ilgiausio gamtos tako maršrutas prasideda kaimyninėje Vilkų saloje, iš jos veda į Fuerteventūros miestą Koralechą, čia vingiuoja ugnikalnių papėdėmis, pakyla į Tindają, nusileidęs aplanko Kemados kalną, Tablero lygumas ir Šv. Augustino koplyčią, kol galiausiai pasiekia senąją salos sostinę Betankūriją.

OAZĖS PARKAS

Fuerteventūroje yra vieta, kur vienoje teritorijoje gyvena daugiau kaip 3000 gyvūnų ir auga per pusantro tūkstančio skirtingų augalų rūšių. Tai salos pietuose įkurtas milžiniškas zoologijos ir botanikos sodas, vadinamas Oazės parku ir užimantis 780 tūkst. kv. metrų plotą. Čia galima sutikti gyventojų iš viso pasaulio: vietos augalų ir paukščių, tropinės augalijos, šimtus kaktusų ir sukulentų bei pačių įvairiausių gyvūnų: parke įrengtas didžiausias Europoje kupranugarių rezervatas, galima iš arti išvysti zebrų ir žirafų, šimpanzių ir begemotų, dramblių ir krokodilų. Dar viena gera žinia – lankytojams parko vartai atviri 365 dienas per metus.

MORRO JABLE

Sunku patikėti, tačiau šiuo metu vienas didžiausių Fuerteventūros kurortų kadaise tebuvo mažas žvejų kaimelis su pora šimtų gyventojų. Senuoju uostu iki šiol naudojasi vietos žvejai ir buriuotojai, o likusi kurorto dalis dėmesiu lepina keliautojus: išvystyta turizmo pramonė leidžia ilsėtis su visais patogumais, o ramiai pasivaikščioti ar atsipalaiduoti saulėje kviečia nesuskaičiuojami kilometrai aukso spalvos paplūdimių, pripažintų gražiausiais Kanarų salose.

 

Kelionių organizatoriaus Tez Tour informacija. Kelionių ieškokite www.teztour.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.