Įdomūs faktai apie Bulgariją

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Įdomūs faktai apie Bulgariją Įdomūs faktai apie Bulgariją! Jeigu ruošiatės keliauti į Bulgariją, savo pažintį su šia šalimi pradėkite nuo įdomių faktų. Pateikiame trylika faktų, kurių, galbūt, nežinojote.

Bulgarija yra seniausia šalis Europoje, nepakeitusi savo pavadinimo nuo pat jos įkūrimo – 681 metų.

Bulgarijos sostinė Sofija įkurta prieš septynis tūkstančius metų. Tai antras seniausias miestas Europos žemyne.

1972 metų spalio mėnesį Varnos mieste esančiame nekropolyje rastas seniausias aukso lobis pasaulyje, kuris datuojamas 5000 metų pr. Kr.

Bulgarija yra trečioje vietoje pagal atrastų vertingų archeologinių vietų skaičių. Šalį lenkia tik Graikija ir Italija.

Bulgarijos teritorijoje atrasta daugiau nei penkiolika tūkstančių trakų genties kapaviečių. Didžioji jų dalis – ištirtos.

Pagal neginčijamus istorinius įrodymus nustatyta, jog vynas Bulgarijos teritorijoje buvo gaminamas nuo pat akmens amžiaus. Šiandien šalis yra pelniusi pasaulinės klasės vyno gamintojos reputaciją ir yra viena didžiausių pasaulio vyndarių, per metus padarančių 200 tūkst. tonų vyno.

Garsusis Bulgarijos rožių aliejus yra naudojamas gaminant kai kuriuos pasaulyje populiariausius ir garsiausius kvepalus. Vienas gramas šio aliejaus yra išgaunamas iš 1000 rožių žiedų.

Sakoma, jog bulgariškas jogurtas yra geriausias pasaulyje. Už tai reikėtų padėkoti jogurto gamyboje naudojamoms „Lactobacillus bulgaricus“ bakterijoms, kurios randamos tik šios šalies teritorijoje.

Beveik trečdalį Bulgarijos teritorijos sudaro miškai. Šalyje yra daugiau nei 40 kalnų.

Bulgarija kažkada buvo laikoma Rytų Europos Silicio slėniu, nes didžioji dalis kompiuterinių technologijų buvo eksportuojama į komunistines šalis. 2002 metais šalis užėmė aštuntąją vietą pagal IT specialistų skaičių pasaulyje.

Nesusimaišykite. Jeigu bulgarai purtys galvą į šonus tai reikš – „taip“, jeigu galvą linktels reikš – „ne“. Tačiau kartais, ypač kurortiniuose miestuose, norėdami užbaigti pokalbį su turistu jie tai daro atvirkščiai.

Pirmąjį pasaulyje skaitmeninį laikrodį sukūrė bulgaras Peter Petroff.

Bulgarijos mokslų akademijos Folkloro institute saugoma daugiau nei 70 tūkst. bulgarų liaudies dainų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.