Lankytinos vietos Islandijoje: ką pamatyti?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lankytinos-vietos-islandijoje Atlanto vandenyno skalaujama Islandija garsėja aktyviais ugnikalniais, ledynais, geizeriais bei karštosiomis versmėmis. Jei planuojate kelionę į šią šalį, susipažinkite su keletu įdomių lankytinų vietų.

Žydroji lagūna

Vienas populiariausių lankytinų objektų Islandijos saloje – Žydroji lagūna. Tai salos pietvakariuose tyvuliuojantis mėlynai žalio vandens ežeras, kurį maitina geoterminiai šaltiniai. Yra pastebėta, kad šiame vandenyje gausu druskų, sieros, silicio dioksido, dumblių bei kitų mineralų, kurie ypač naudingi mūsų odai. Vandens temperatūra ežere visais metų laikais yra 37-39 laipsnių šilumos. Daugiau informacijos šioje nuorodoje.

Jokulsarlon lagūna

Vatnajokulio nacionalinio parke telkšanti Jokulsarlon lagūna yra ledyninės kilmės ežeras, susiformavęs atsitraukus ledynui. Ši lankytina vieta turistų būrius traukia įspūdingu kraštovaizdžiu: aplink baltuojančiomis kalnų viršūnėmis bei iš vandens kyšančiais nuo ledynų atskilusiais luitais.

Glymur krioklys

Salos vakarinėje dalyje esantis Glymur krioklys ilgą laiką buvo laikomas aukščiausiu Islandijoje. Po 2011 metų atliktų naujų matavimų, Glymur krioklys tenkinasi antra vieta. Vanduo krenta tiesiai į kalnų tarpeklį iš 196 metrų aukščio. Šį krioklį rasite Islandijos vakarinėje dalyje, šalia Hvalfjordur fiordo. Nuo Reikjaviko maždaug valanda kelio automobiliu.

Dettifoss krioklys

100 metrų pločio ir 45 metrų ilgio Dettifoss krioklys tūno šiaurės rytinėje Islandijos dalyje esančiame Vatnajokull nacionaliniame parke. Tai galingiausias krioklys Europoje. Jo vandens srovė yra apie 200 kubinių metrų per sekundę.

Seljalandsfoss krioklys

Seljalandsfoss – vienas geriausiai žinomų krioklių Islandijoje, esantis pietinėje salos dalyje. Tai tikra salos pažiba ir tikras gamtos stebuklas, kiekvienais metais pritraukiantis tūkstančius lankytojų. Jo grožiui abejingų nelieka, neveltui šio krioklio nuotraukas galima pamatyti įvairiuose leidiniuose. Seljalandsfoss krioklio aukštis siekia 60 metrų. Įdomu ir tai, jog už jo yra nedidelis urvas, į kurį gali patekti visi norintys.

Svartifoss krioklys

Įspūdingą Svartifoss krioklį galima rasti Vatnajokull nacionaliniame parke. Šis krioklys dėl aplink vyraujančios juodos lavos spalvos dažnai vadinamas „Juoduoju“ kriokliu. Tai vienas gražiausių ir lankomiausių Islandijos krioklių.

Didydis geizeris – Geysir

Geysir – žinomiausia karštoji versmė Islandijoje bei viena lankomiausių vietų šalyje. Maždaug 10 tūkst. metų senumo geizerio ertmė yra 14 metrų skersmens ir 120 metrų gylio. Praeityje šis geizeris buvo aktyvus, o šiandien nurimęs ir savo didybę išspjaudamas garų ir karšto vandens stulpą parodo tik retkarčiais.

Strokkul geizeris

Į rytus nuo Reikjaviko, pietvakarinėje Islandijos dalyje prie Hvitos upės, puikuojasi dar vienas geizeris, pavadintas Strokulo vardu. Šio geizerio išsiveržimas – tikras džiaugsmas akims. Verdančio vandens srovė kas 4-8 minutes iššauna į 15-20 metrų aukštį.

Nacionalinis Islandijos muziejus

Reikjavike esančiame Nacionaliniame Islandijos muziejuje susipažinsite su islandų tauta bei istorija. Daugiau nei 2000 įvairiausiose šalies vietovėse atrastų eksponatų jus supažindins su įdomia istorija nuo Viduramžių laikų iki šių dienų. Adresas: Sudurgata 41, 101 Reykjavík. Tinklalapis: www.nationalmuseum.is.

Hallgrímskirkja (Halgrimo) bažnyčia

Islandijos sostinės Reikjaviko centre stovinti Halgrimo bažnyčia – išskirtinis salos statinys. Tai aukščiausias religinis pastatas bei šeštas pagal aukštį architektūrinis statinys Islandijoje. Jo aukštis siekia beveik 73 metrus. Modernaus pastato statybos pareikalavo net keturių dešimtmečių, jos užbaigtos tik 1986 metais. Liftu pakilus į bažnyčios viršų galima pasigrožėti nuostabia Reikjaviko panorama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.