Kaip susiplanuoti tikrai pigią kelionę?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kaip susiplanuoti tikrai pigią kelionę?

Faktas tas, kad kuo ilgiau atostogausime, tuo daugiau išleisime pinigų. Tačiau visada yra galimybė jų išleisti mažiau. Tereikia kelionę planuotis iš anksto. Tokiu atveju ne tik sutaupysite pinigų skrydžių bilietams, bet ir užsisakysite pigesnę nakvynę, susižiūrėsite visas nuolaidas, kuriomis galima pasinaudoti būnant svetur. Besiruošiant pirktis pigius skrydžio bilietus nepatrukdys Jums keletas patarimų, kaip susiplanuoti pigią kelionę.

Pigių skrydžio bilietų visada dairykitės bent 8 savaitės iki norimo išvykimo. O jeigu norite keliauti sezoninėmis, populiariomis kryptimis nepatingėkite akį į rezervavimo sistemas „užmesti“ dar anksčiau. Kuo skrydžio data arčiau, tuo bilietai bus brangesni.

Beje, visada be tarpininkų perkami bilietai bus pigesni. Juk visi nori uždirbti.

Pirkdami pigių skrydžių kompanijos bilietus stengitės sutilpti tik į rankinį bagažą, kuris yra nemokamas. Registruotas bagažas gana brangiai kainuoja, neretai dar labiau pabrangsta keliaujant vasaros sezonu. Mokant tinkamai susikrauti daiktus į 10 kg bagažą susidėsite drabužių net visai savaitei!

Nusipirkus bilietus iš karto nerkite į nakvynės paieškas. Dažniausiai pigiausia išeitis – hosteliai (nakvynės namai). Nors gali tekti kambaryje miegoti su nepažystamais ir/arba dalintis bendru vonios kambariu ar virtuve, tačiau kainos bus kur kas mažesnės negu gyvenant viešbutyje.

Dairydamiesi nakvynės neapsistokite ties viena rezervavimo sistema. Yra begalė tinklalapių, kuriuose kainos dažnai būna skirtingos. Nepamirškite susirasti ir oficialaus internetinio puslapio (jeigu tokį turi). Kartais užsakant nakvynę tiesiogiai būna pigiau (ne visais atvejais).

O galbūt svečiojoje šalyje turite giminių, draugų ar pažystamų, kurie gali bent kelioms dienoms jus priimti?

Keliaudami grupelėmis (keturi, penki, šeši ir daugiau asmenų) – pasieškokite nuomojamo buto. Tai ne tik gali būti pigiau, bet ir visas pilnai įrengtas butas išsinuomotam laikotarpiui bus Jūsų.

Sužinokite kaip būtų pigiausiai nuvažiuoti iš/į oro uostą esant svečiojoje šalyje. Tos autobusų ir traukinių kompanijos, kurių informacijos internete daugiausia ir negaili pinigų reklamoms – tikrai pigiai neveš. Dažniausiai yra sudaryta galimybė iš oro uosto ar į jį važiuoti miesto viešuoju transportu. Nors kelionė gali trukti ilgiau, bilietų kainos bus tikrai mažesnės. Kartais būna sunku surasti tokią informaciją, tačiau kaip ir visur, taip ir čia – reikia kantrybės.

Nepamirškite pasidomėti ir viešojo transporto bilietų kainomis pačiame mieste. Miestai dideli – neprivaikščiosit. Tad pirkti dienos ar kelias dienas galiojančius bilietus labiau apsimoka nei vienkartinius.

Planuodamiesi kelionę, internete susiieškokite ką būtų galima aplankyti nemokamai. Nemokami objektai nebūtinai bus prastesni už mokamus. Juk turbūt dažnas keliaujate ne dėl to, kad tik pasivaikščiotumėte gatvėmis, bet ir dėl to, kad susipažintumėte su miesto kultūra, papročiais, gyvenimo būdu ir pn.

Dažnai ideali išeitis norintiems daugiau pamatyti – miesto kortelė (City Card). Kortelės sąlygos priklauso nuo to, į kurį miestą keliausite. Tačiau jos privalumas yra tas, kad nusipirkę 24 val. ar 48 val. galiojančias korteles su jomis mokami lankytini objektai gali būti visiškai nemokami. Beveik visada su šiomis kortelėmis, jų galiojimo laikotarpiu, ir viešasis transportas nemokamas.

Vis dėlto, visada reikia pasiskaityti ir pasiskaičiuoti ar tikrai apsimoka pirkti tokią kortelę. Kaip minėjau, viskas priklauso nuo jos sąlygų. Būna ir taip, kad nusipirkus kortelę, nemokamus objektus galima apžiūrėti tik kelis, o kitus yra sudaryta galimybė apžiūrėti tik su nuolaida.

Jums atostogos – organizmui ne. Valgyti reikės, todėl prieš išvykstant, bent kelioms dienoms galima pasidaryti ilgiau negendančio maisto, jeigu ten kur apsistosite nebūtų šaldytuvo (jei tilps).

Vietoj valgymo restoranuose, kavinėse rinkitės valgymą namuose, o maistą pirkite didesniuose prekybos tinkluose, kur kainos bus mažesnės negu vietinėse mažose parduotuvytėse.

Dažnas norime parsivežti suvenyrų. Jų ieškokite ne prie populiarių lankomų objektų, bet nuošalesnėse vietose. Suvenyrai tie patys, tačiau kainos skiriasi keliais kartais.

 

Galbūt žinote Jūs kokių patarimų? Pasidalinkite jais komentaruose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.