Kipras – sala, kurioje turistas atranda tai, ko ieško bei pamato tai, ką nori pamatyti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kipras

Kipre juokaujama, kad jei žavitės amžinu pavasariu, tuomet jums patiks Ispanijos sala Tenerifė, o teikiantys pirmenybę vasarai ją suras Kipre. Vasara į Kiprą ateina bene anksčiausiai Europoje – mėgautis 22-24 laipsniais šilumos ir maudynėmis Viduržemio jūroje galima jau nuo balandžio vidurio.

Kipre poilsiauti įmanoma bet kuriuo metų laiku. Net 340 dienų per metus salos padangė nušviesta saulės, o ir likusios dienos ne mažiau malonios. Saloje vyrauja Viduržemio jūros subtropikų klimatas.

Kipro paplūdimiai pasaulyje – vieni švariausių. Kraštovaizdžio įvairovė nenusileidžia neįkainojamoms kultūrinėms vertybėms, tarp kurių – antikinės helenistinės architektūros pavyzdžiai, bizantiško bei Venecijos stiliaus tvirtovių bei pilių liekanos, turkų valdymo palikimas – išlikusios mečetės, taip pat stačiatikių cerkvės ir vienuolynai. Kai kurie miestai, pavyzdžiui, Pafosas, įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

Antras salos vardas – Meilės sala, legenda byloja, kad būtent prie Kipro krantų iš jūros putos gimė graikų meilės ir grožio deivė Afroditė, tad į salą dažnas keliautojas vyksta ieškoti meilės. Kipre galima pamatyti įspūdingą reginį – būrius migruojančių flamingų.

„Dėl puikaus klimato, kraštovaizdžio, unikalaus architektūros paveldo, galybės pramogų ir, žinoma, didžiulio skanaus vietos maisto asortimento Kipras tapo viena patraukliausių salų svajonių atostogoms“, – sako Lietuvos Respublikos Garbės konsulas Kipre Christis Christoforou.

Nors Kipro sala padalinta į dvi dalis – pietinė priklauso graikams, o šiaurinė valdoma turkų – abi salos dalys turistams yra saugios. Tad yra galimybė vienos kelionės metu pamatyti dvi kultūras – islamišką bei krikščionišką Kiprą. Nors graikiškosios Kirpo dalies gyventojai okupantais vadinamų turkų tikrai nemėgsta ir turizmo į turkų dalį neskatina, smalsumo vedini, turistai gali aplankyti ir turkų valdomą Kipro sostinės Nikosijos dalį. Pereiti į turkišką pusę Europos Sąjungos piliečiams pakanka galiojančio paso. Nikosija yra šiuo metu vienintelė sostinė pasaulyje, kurią valstybinė siena dalija perpus. Jei planuojate kirsti sieną automobiliu, jį reiks papildomai drausti.

Garbės konsulas sako, kad Kipras – įvairialypė sala ir kiekvienas poilsiautojas joje atranda tai, ko ieško bei pamato tai, ką nori pamatyti. Smėlis, jūra ir saulė – šia trijule galima grožėtis kiekvieną dieną. Kipro žmonės – draugiški ir nuoširdūs. O jei nuklysite į salos gilumą, net rizikuojate patirti tikrą graikišką vaišingumą.

Kipras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.