Kelionės į Egiptą: vasariška šiluma žiemos sezonu

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

keliones i egipta Dėl vasariškos šilumos ištisus metus ir sąlyginai nedidelio lėktuvu lengvai įveikiamo atstumo, žiemą Egiptas tampa viena populiariausių atostogų krypčių ne tik lietuviams, bet ir daugeliui europiečių. Ir nors Egipte galima tiesiog karališkai gerai išsiilsėti viešbučio teritorijoje pagal programą „viskas įskaičiuota“, lygiai taip pat į šią šalį vykstama tikintis įdomių ekskursijų, liudijančių faraonų egzistavimą, arba aktyvių laisvalaikio, sporto pramogų. O iš visų potyrių bene maloniausios yra ekskursijos gomuriu po unikalią arabišką virtuvę ir jos saldumynus.

Šarm El Šeichas – ieškantiems prabangos

„Šis modernus ir dinamiškas kurortas rekomenduojamas teikiantiems pirmenybę aukščiausios klasės viešbučiams, aptarnavimui bei paslaugoms. Šarm El Šeichas – prabangos ir komforto oazė, – Egipto kurortų išskirtinumus vardija tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė Dovilė Valaitė. – Šarm El Šeichas patiks besitapatinantiems ne tik su įperkama prabanga, bet ir gamta – palei visą pakrantę driekiasi koralinis rifas, o visa kurorto aplinka – itin išpuoselėta“.

Pagal savo vietą žemėlapyje Šarm El Šeichas yra itin geras pasirinkimas tiems, kurie planuoja pažintines ekskursijas. Šarm El Šeicho kurortas yra bene arčiausiai Kairo – pačioje Egipto širdyje įsikūrusios ir dar niekur nematytais kontrastais atvykėlius stebinančios Egipto sostinės. Kaire veikia nacionalinis muziejus, kuriame eksponuojama faraonus kadaise supusi prabanga ir buities realijos. Karališkąją sostinę, Gizos piramides bei mįslėmis apipintą Sfinksą iš Šarm El Šeicho patogiai pasieksite autobusu arba lėktuvu.

Viešint Kaire, tiesiog privalu aplankyti europiečiams neįprastą rytietišką turgų, kuriame galima ne tik nusipirkti pačių įvairiausių prieskonių, arbatų, saldumynų ir kitų mažiau matytų lauktuvių, bet ir paragauti tradicinių patiekalų. „Ypač populiarūs kepti karveliai – hamam, kurie dažniausiai yra troškinami ir patiekiami specialiame puode su svogūnais, ryžiais arba grikiais“, – patarė D. Valaitė.

Marsa Alame nardyti – privalu! 

Palyginus su Hurgada ar Šarm El Šeichu, tai gana naujas kurortas, tačiau jį tikrai žino nardymo entuziastai! Marsa Alamas garsėja gausia ir įvairia, žmogaus veiklos nepaveikta povandenine flora bei fauna. Kurortą supančiuose vandenyse išvysite ne tik nesuskaičiuojamą kiekį įvairiaspalvių žuvyčių. Jei pasiseks, galėsite paplaukioti delfinų ar didžiųjų jūros vežlių kompanijoje. Visi kurorto viešbučiai pastatyti ant jūros kranto – Marsa Alamas tiesiog sutvertas mėgautis vandens teikiamais malonumais.

Iš Marsa Alamo rekomenduojama aplankyti senovinį Edfu miestą, kuriame tebestovi mistiškoji Horo šventykla, bei Asuaną, kuris laikomas gražiausia gyvenviete visame Egipte. Asuane išvysite vieną geriausiai išsilaikiusių architektūros paminklų, pastatytų dar IV-III a. pr. m. e. – šventyklų kompleksą Filėjos saloje. Taip pat galima pamatyti dėl statybos mastų visame pasaulyje garsią Asuano užtvanką, kuri baigta statyti 1970 m. Į Edfu ir Asuaną patogiai nuvyksite autobusu.

Lankant senuosius Egipto miestus būtų tikra nuodėmė neparagauti populiaraus egiptietiško saldumyno – baklavos. „Žinoma, jo greičiausiai rasite kiekviename šalies viešbutyje, tačiau skonis toli gražu neprilygs ką tik iškeptam desertui, kurį įsigysite iš vietos prekeivių, – rekomendavo D. Valaitė. – Šis iš medaus, riešutų bei popieriaus plonumo tešlos gaminamas skanumynas patiks ir užkietėjusiems smaližiams, ir išrankesnio skonio gurmanams“.

Hurgada niekada nemiega

Hurgada – neabejotinai populiariausias Egipto kurortas. Skirtingai nei daugelyje kitų kurortinių Egipto vietovių, Hurgados gatvėse gyvenimas verda ištisą parą, tad jei ieškote naktinių linksmybių, tuomet Hurgada – būtent jums. Tikro egiptietiško miesto gyvenimo „paragausite“ vaikščiodami po senamiestį bei pabendravę su itin svetingais vietos gyventojais. Juk tinkamiausias būdas pažinti šalį – per jos žmones.

Iš Hurgados rekomenduojama aplankyti palyginus netoli įsikūrusį Luksoro miestą. „Egipto rūmais“ po atviru dangumi vadinamas Luksoras – viena įspūdingiausių istorinių Egipto gyvenviečių. Būtent čia buvo įsikūrusi senoji Egipto sostinė – Tėbai. Mieste atsiverianti architektūrinių paminklų panorama panardins į faraonų valdyto Egipto laikus. Luksore galėsite išvysti ir garsųjį Tutanchamono kapą, kuris yra vienas iš nedaugelio, kurio vagys taip ir nepajėgė atrasti anksčiau už archeologus bei išplėšti.

O po ilgos ekskursijos saulėje atsigaivinti ir atgauti jėgas padės nacionalinis egiptietiškas gėrimas karkade – sodriai raudonos spalvos, švelniai rūgštaus skonio hibiskuso arbata, kurią vietiniai dažniausiai geria šaltą, pagardintą ledukais.

Dahabas – ieškantiems gamtos

Šis kurortas patiks norintiems pabėgti nuo miesto gyvenimo. Tai visai kitoks Egiptas nei daugelis įpratę matyti turistinėse zonose – nedideliame beduinų kaime įsikūrusi kurorto teritorija dar menkai tepaliesta vakarietiškos civilizacijos. Vietos viešbučiai išsiskiria jaukia atmosfera, pajūris – auksiniais paplūdimiais ir aktyvių vandens pramogų gausa, o vietiniai – neįkyriu nuoširdumu ir draugiškumu. Čia savo rojaus kampelį atras buriuotojai, nardytojai bei ramaus poilsio mėgėjai.

Iš Dahabo „Tez Tour“ atstovė rekomendavo aplankyti Jordanijoje įsikūrusią Petrą – stebuklingą nabatėjų miestą, kuris įtrauktas į UNESCO sąrašą kaip vienas iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų. Keltu persikėlę į Jordaniją, toliau keliausite raitomis arba pėsčiomis ilgo ir gilaus tarpeklio labirintais, kol galiausiai atsidursite priešais smėlynuose pasiklydusį senovinį miestą, dar vadinamą raudonąja dykumų Rože. Petroje aplankykite teatrą, Deijr vienuolyną bei Mozės brolio Aarono kapavietę.

Viešėdami Petroje, nepraleisite progos paragauti tradicinio jordanietiško patiekalo mansaf – jogurte troškinto ėriuko. Taip pat išgerkite vietinės kavos. Kavos gėrimas šalyje turi giliai įsišaknijusias tradicijas ir ritualus. Vietiniai dažniausiai geria gana stiprią kavą iš labai mažyčių puodelių. O norėdami pagardinti kartais įberia kardamono sėklų, kurios atskleidžia intriguojantį aromatą bei pagyvina skonį.

Lagaminus į Egiptą kraunam?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.