Kiek cigarečių ir alkoholio galima vežtis į Didžiają Britaniją, Airiją, Vokietiją ir kitas ES nares?

Karalienės rūmai LondonePraminti mūsų takai į Airiją, į Jungtinę Karalystę, Vokietiją bei kitas darbo rinką lietuviams atvėrusias valstybes. Dažnai lauktuvėms, be įprastų lietuviškų suvenyrų, vežame alkoholinių gėrimų arba tabako gaminių. Jų taip pat įsidedame ir savo reikmėms. Kiekvienas žinome, kad šioms prekėms yra apribojimai, tačiau retas kuris žino, kiek iš tikro, legaliai, galima įsivežti šių „gėrybių“.

Keliaujant po Europos sąjungą yra nustatyti bendri alkoholio ir tabako apribojimai. Kiekvienas keleivis gali įsivežti ne daugiau kaip 800 cigarečių, 400 cigarilių, 200 cigarų, 1 kg tabako, 10 litrų stipriųjų gėrimų, 20 litrų spirituoto vyno (pavyzdžiui, portveino ar chereso), 90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno), 110 litrų alaus.

Būtina žinoti, kad kiekviena valstybė gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Jeigu vežatės tų prekių daugiau, gali tekti pateikti dokumentus, įrodančius, kad jos yra skirtos asmeniniam vartojimui.

Didžioji Britanija

Pagal muitinės informaciją, keleiviams, atvykstantiems į Didžiąją Britaniją iš Europos Sąjungos valstybių nėra tabakui ir alkoholui taikomų limitų. Tačiau, jeigu gabensite daugiau negu nurodyta lentelėje, sustabdžius pareigūnams, gali tekti įrodyti, kad šios prekės bus naudojamos tik asmeniniams poreikiams.

Goods brought to the UK from

the European Union

(keliaujantiems iš ES į JK)

Until 30 September 2011

(iki 2011.09.30)

From 1 October 2011

(nuo 2011.10.01)

Cigarettes (Cigaretės) 3,200 800
Cigars (Cigarai) 200 200
Cigarillos (Cigarilės) 400 400
Tobacco (Tabakas) 3 kilograms 1 kilogram
Beer (Alus) 110 litres 110 litres
Wine (Vynas) 90 litres 90 litres
Spirits (stiprūs alk. gėrimai) 10 litres 10 litres
Fortified wine (spiritiniai vynai) 20 litres 20 litres

Ir vis dėlto, jeigu jus patikrintų muitinės pareigūnai ir bagaže rastų žymiai didesnį cigarečių ar alkoholio kiekį, jūsų bus prašoma atsakyti į klausimus, panašius į: Kiek vežatės ir kokių rūšių vežatės prekių?; Kodėl jas pirkote?; Kaip už jas sumokėjote?; Kaip dažnai keliaujate?; Kiek Jūs per dieną reguliariai surūkote cigarečių ar išgeriate alkoholio? Muitinės pareigūnai gali užduoti ir daugiau klausimų.

Jeigu neįrodysite, jog vežamos prekės yra skirtos asmeniniam vartojimui – jos bus atimamos.

Na, o įsitikinimui, kad mes tikrai nemeluojame ir, kad nereikėtų vargti klaidžiojant po kitus tinklalapius, pateikiame angliškus paaiškinimus:

Although there are no limits on the amount of alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, customs officials are more likely to ask you questions if you have more than the following“

If the UKBA is satisfied that the goods are for a commercial purpose it may seize them and any vehicle used to transport them, and may not return them to you.“

Airija

Nuo 2014 m. sausio 1 d. Airija apribojo įvežamų cigarečių kiekį atvykstantiems iš Lietuvos, Bulgarijos, Kroatijos, Latvijos ir Vengrijos. Pagal naujas taisykles galima įsivežti tik iki 300 vienetų cigarečių. Kitiems tabako gaminiams ir alkoholiui taikomi bendri apribojimai: iki 400 cigarilių, iki 200 cigarų, iki 1 kg rūkomo tabako, iki 10 litrų stipriųjų alkoholinių gėrimų (degtinės, viskio, džino, brendžio ir t.t.), iki 110 litrų alaus.

Jeigu gabenate didesnį nei leidžiama tabako gaminių ir/ar alkoholio kiekį, produktus reikia deklaruoti, sumokant atitinkamus muitus ir mokesčius. To nepadarius ir jus patikrinus muitinės darbuotojams – visos prekės bus atimamos.

Vokietija

Kai uždavėme klausimą Vokietijos muitinei, šie atsakė labai suprantamai: „You are allowed to bring in up to 800 pieces of cigarettes and 10 litres of spirits (both indicative quantities) for your own consumption, not as a gift for others and not for resale.“

Į Vokietiją savo poreikiams galima vežtis ne daugiau kaip 800 vienetų cigarečių ir ne daugiau 10 litrų stipriųjų gėrimų. Prekės negali būti kaip dovana kitiems bei perparduodamos.

 

Komentaras

Tabako ir alkoholio gaminiai turi būti skirti tik asmeniniam vartojimui. Veždamiesi didesnį kiekį nei nustatytos normos, tos šalies į kurią vykstate muitinėje, gali tekti įrodinėti, kad produkcija bus naudojama asmeniniams poreikiams. Neįrodžius, alkoholis ir/ar tabako gaminiai bus konfiskuojami.

Nei alkoholio, nei tabako negali vežtis asmenys neturintys 17 metų.

Nerizikuokite keliauti su rusiškomis banderolėmis pažymėtomis cigaretėmis ar alkoholiu.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Draudimas

Nepraleisk geriausių kelionių pasiūlymų. Užsisakyk naujienlaiškį!

Naujienlaiškis užsakytas, Jums išsiųstas laiškas su patvirtinimo nuoroda