Kipras. Pafoso regiono muziejai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kipras. Pafoso regiono muziejai

Pafosas – pietvakarinėje salos dalyje esantis pajūrio miestas, garsėjantis paslaptinga legenda.  Pasak jos, čia atgimė meilės ir grožio deivė Afroditė. Vykdami į šį regioną tikrai rasite ką apžiūrėti: nuo istorinių paminklų iki archeologinių vietų, nuo natūraliai susiformavusių gamtos stebuklų iki muziejų. Šį kartą pateikiame net 12 muziejų, kurie galėtų būti įtraukti į jūsų lankytinų vietų sąrašą.

Pafoso archeologijos muziejus/Paphos Archaeological Museum

Jame turėsite unikalią galimybę apžiūrėti senovės Kipro archeologinių radinių kolekciją iš Pafoso regiono, kurie datuojami nuo neolito laikų iki Viduramžių. Eksponatai daugiausiai rasti ir atvežti iš Palepafos (Kouklia), Nea Pafos (dabartinio Pafoso) ir Marion-Arsinoe (Polis), taip pat papildyti radiniais iš Pegeia, Kisonerga, Lempa, Pano Arodes, Salamiou, Akourdalia, Pomos, Kidasi, Geroskipou kaimų.

Penkiose ekspozicijų salėse apžiūrėsite eksponatus iš neolito, chalkolito (pereinamasis laikotarpis iš neolito į žalvario amžių), bronzos, geležies amžiaus. Helenistinio ir Romos laikotarpių ekspozicijų salėse išvysite marmurinę Asklepijaus (medicinos ir gydymo dievo) statulą bei marmurinį Afroditės biustą.

Vieta: Pafosas

Audimo muziejus/Fyti village Weaving Museum

Fyti – nedidelis kaimelis, esantis 25 km į šiaurės rytus nuo Pafoso. Kaimelis gyvuoja nuo viduramžių laikų, o XIX a. jis buvo kaip dvasinis ir švietimo centras. Muziejuje eksponuojamos audimo staklės, tekstilės gaminių pavyzdžiai.

Vieta: Fyti kaimas

Liaudies amatų muziejus/Folkloric Museum

Muziejų rasite 3 km į rytus nuo Pafoso, Geroskipou kaime. XVII a. statytame pastate- Hadjismith, 1978 metais, buvo atidarytas liaudies amatų muziejus, kuriame eksponuojami XIX – XX a. radiniai, naudoti kasdieninėje kipriečių buityje.

Vieta: Geroskipou kaimas

Gamtos istorijos muziejus/The Museum of Natural History of Pomos

Pomos kaimo centre esantis gamtos istorijos muziejus vienas unikaliausių muziejų visame Pafoso regione. Jame eksponuojamos Kipro saloje rastos įvairios uolienos ir mineralai, salos gyvūnija. Apžiūrėsite didelę migruojančių paukščių kolekciją, kurie kažkada skraidė Kipre.

Vieta: Pomos kaimas

Archeologijos muziejus/Polis Archaeological Museum Marion/Arsinoe

Dar vienas archeologijos muziejus Pafoso regione, Polis miestelyje, duris atvėrė 1998 metais. Jis buvo pastatytas Nicos Shacolas dėka, kuris Kipro vyriausybei suteikė didelę finansinę paramą. Jame yra trys ekspozicijų salės, kuriose eksponuojami įvairūs radiniai nuo neolito periodo iki Viduramžių laikų.

Vieta: Polis miestelis

Pafoso Bizantijos laikų muziejus/Pafos Byzantine Museum

Šiame muziejuje eksponuojami įvairūs eksponatai iš Bizantijos laikotarpio, tarp kurių yra VII-XVIII a. ikonos, surinktos iš Pafoso regione esančių bažnyčių ir vienuolynų. Taip pat apžiūrėsite liturgines knygas, rankraščius, drožinius, kryžius, sidabro gaminius bei seniausią Kipre rastą VII-VIII a. ikoną.

Vieta: Pafosas

Pafoso etnografinis muziejus/Pafos Ethnographical Museum

Etnografinis muziejus įkurtas privačių asmenų, o tiksliau Eliades šeimos. Tai vienas turtingiausių ir geriausių privačių muziejų saloje. Jame eksponuojami kostiumai, virtuvės indai, moliniai suvenyrai, tradiciniai mediniai baldai, staklės, austi dirbiniai, archeologiniai radiniai iš chalkolito laikotarpio.

Vieta: Pafosas

Palaipafos muziejus/Palaipafos Museum

Palaipafos (Kouklia kaimas, esantis 14 km į rytus nuo Pafoso) – buvo vienas žymiausių senovės graikų pasaulio piligrimų centrų. Šioje vietoje stovėjo garsi Afroditės šventykla, kurios liekanos datuojamos XII a. prieš Kristų.

Muziejuje, kuris įsikūręs Lusignan dvare, apžiūrėsite radinius iš Afroditės šventyklos, romėnų mozaikas, akmeninius įrankius, keramikos dirbinius, papuošalus, statulas.

Vieta: Kouklia kaimas

Arsinoe Bizantijos laikų muziejus/Arsinoe Byzantine Museum

Muziejus įsikūręs vaizdingame Peristerona kaime, šalia St Mamas bažnyčios, pastatytos 1911 metais. Jame eksponuojama XIII-XIX a. viena didžiausių metalo dirbinių kolekcija, taip pat kunigų drabužiai, retos knygos, rankraščiai, įvairios relikvijos ir meno kūriniai.

Vieta: Peristerona kaimas

Kato Akourdaleia liaudies meno muziejus/Kato Akourdaleia Folk Art Museum

Pano („viršutinis“) ir Kato („apatinis“) Akourdaleia yra du maži kaimai. Kato Akourdaleia liaudies meno muziejus įsikūręs kalno šlaite buvusios mokyklos vietoje. Šiame muziejuje saugomi senovės liaudies meno ir amatų eksponatai. Pamatysite eksponuojamus tautinius drabužius, žemdirbystės įrankius: rankinius plūgus, metalinius sietus dirvožemiui sijoti ir kt.

Vieta: Kato Akourdaleia kaimas

Steni kaimo muziejus/The Steni Museum of Village Life

Muziejus įkurtas pagerbiant Steni kaimo žmones, kurie čia gyveno nuo pat įsikūrimo iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Jame eksponuojami darbo įrankiai ir įranga, indai, puodai, tradiciniai drabužiai, audimo staklės.

Vieta: Steni kaimas

Mikėnų kolonizacijos muziejus/Maa-Paleokastro Museum

Muziejus įkurtas 13 km už Pafoso miesto. Tai mažas, neįprastos architektūros muziejaus pastatas, kuriame galima susipažinti su mikėnų kolonizacija Kipre.

Vieta: Pegeia sritis

 

Jeigu pastebėjote netikslumų arba klaidų, rašykite savo pastabas komentaruose arba el.p. info@urkistravel.lt.

1 komentaras to Kipras. Pafoso regiono muziejai

  1. Keliones 2012-03-07 at 1:44 pm

    Skirtingai nei Graikija, Kipras paliko labai didelį įspūdį.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.