Kodėl nereikia bijoti keliauti iš Varšuvos?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kodėl nereikia bijoti keliauti iš Varšuvos?

Yra ne viena priežastis, kodėl verta keliauti iš Varšuvos. Pirmoji – kur kas daugiau tiesioginių krypčių, antroji – bilietas iki Varšuvos kainuoja beveik tiek pat, kiek bilietas iš Vilniaus į Kauną, trečioji – keliauti iš Varšuvos gali būti labai pigu. Ir tai tikra tiesa! Vienintelis dalykas, kuris gali priversti persigalvoti vykti iš Varšuvos – trukmė. Keliaujant autobusu kelionė iki Lenkijos sostinės gali trukti mažiausiai 6 valandas.

Tačiau gyvename XXI amžiuje – autobusai šiuolaikiški, turintys kondicionierius, elektros lizdus, kurių pagalba pasikrausime telefoną ar kompiuterį, yra pakankamai vietos kojoms. Kai kurios kompanijos stengiasi visapusiškai pasirūpinti klientais, pavyzdžiui, Lux Express kompanija kiekviename autobuse įrengė kompiuterius, per kuriuos galima žiūrėti filmus, klausytis muzikos, naršyti internete. Vienu žodžiu, visa tai daroma, kad keliauti būtų ne taip nuobodu.

Kainos iki Varšuvos taip pat viliojančios. Nuvažiuoti iš Vilniaus į Kauną gali kainuoti tiek pat kiek keliauti iš Vilniaus ar Kauno į Varšuvą. Visa tai konkurencijos dėka. Lux Express, Eurolines ir Ecolines – visos kompanijos vykdo įvairias akcijas įvairiomis kryptimis, ne išimtis ir Varšuva. Argi ne šaunu? Nuskristi taip pat įmanoma, tačiau kaina tikrai skiriasi – jei skrydžio trukmė viliojanti, tai išgąsdins bilietų kaina. O mes juk mėgstame keliauti pigiai… (Ecolines keleivius veža net iš 8 Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Zarasų, Panevežio, Klaipėdos, Palangos, Utenos).

Ne kartą teko skaityti apie kur kas pigesnes poilsines keliones iš Varšuvos, tačiau tai nestebina, juk konkurencija kur kas didesnė nei Lietuvoje, o ir kelionių paklausa didesnė. O kuo pigiau, tuo labiau vilioja keliauti.

Tiek skaityti straipsniai, tiek patirtis patvirtina faktą, kad kelionės iš Varšuvos gali būti kur kas pigesnės.

Ne per seniausiai grįžome iš Krokuvos. Ją pasiekėme ne traukiniu ar lėktuvu, bet autobusu. Kelionė iš Kauno į Varšuvą kainavo 3 €, į abi puses – 6 €. Krokuvą pasiekėme su PolskiBus kompanija. Bilietai su lenkų kompanija kainavo tik 10 zlotų į abi puses! Taip, lėktuvu iš Vilniaus galima nuskristi vos per 2 valandas, autobusu važiavome – beveik 12 valandų, tačiau ir už bilietus mokėjome iš viso tik 9 €! Be to, su PolskiBus galima labai pigiai nuvažiuoti iki Prahos, Bratislavos, Berlyno ar Vienos! Perkant bilietus iš anksto į minėtus miestus galima nuvažiuoti vos už 35 zlotus!

Turime lėktuvo bilietus į Atėnus. Spėkite kiek mokėjome? Jei pasakysime, kad vienam asmeniui bilietas į abi puses kainavo 50 €, ar patikėsite? Į kainą įskaičiuotas 25 kg registruotas (8 kg rankinis) bagažas bei maitinimas skrydžio metu! Už tokią kainą esame dėkingi lenkų avialinijoms LOT. Beje, tuo metu kada ieškojome pigių bilietų į Atėnus, buvo akcija bilietams ir į kitus miestus. Pavyzdžiui, į Pekiną buvo galima suskraidyti už 400 €, į Ženevą ar Nicą už 9 €!!! Žinoma, reikia „gaudyti“ akcijas, kitaip pigių bilietų nei su žiburiu nerasi…

Budapeštas – dar vienas miestas, į kurį labai dažnai pigiai galima nuskristi iš Varšuvos. Vos tik Ryanair atidarė bazę Lenkijos sostinėje, bilietai į Vengrijos pagrindinį miestą kaip mat atpigo. Kodėl? Konkurencija su Wizzair. Nemeluojame, bent jau šią minutę, kada rašome straipsnį, į Budapeštą galima suskraidyti vos už 30 €.

Be to, net jei ir įmanoma iš Lietuvos nuskristi į norimą miestą tiesiogiai, nevertėtų užmiršti pasidairyti skrydžių iš kaimyninių šalių. Neretai, sudėjus autobuso ir lėktuvo bilietų kainas, būna pigiau skristi iš Lenkijos ar kitos kaimyninės šalies, nei iš Lietuvos.

Tai tik keletas pavyzdžių, su kuriais susidūrėme mes. Tačiau norėdami keliauti ir turėdami daugiau laisvo laiko, pasižvalgykite skrydžių iš Varšuvos ar iš Rygos. Jeigu yra galimybė keliauti pigiai, kodėl ja nepasinaudojus?

 

Autobusų bilietai į Varšuvą:

www.luxexpress.eu/lt

www.eurolines.lt

www.ecolines.lt

Autobusų bilietai iš Varšuvos:

www.polskibus.com

Lėktuvų bilietai iš Varšuvos:

www.ryanair.com

www.wizzair.com

www.lot.com

3 komentarai Kodėl nereikia bijoti keliauti iš Varšuvos?

 1. rankinis bagazas skysciai 2015-02-02 at 8:58 am

  Visiškai sutinku, kad važiavimas autobusu apsimoka labiau nei lėktuvu. Taip, laiko gal ir nesutaupai, bet važiuodamas pamatai vaizdus, kurių su lėktuvu nepamatysi :)

  Atsakyti
 2. Rasa 2012-08-12 at 7:42 pm

  Yra viena problemėlė vykstant autobusu su persėdimu – tai atvykti laiku. Keliauju Ecolines autobusu iš Klaipėdos. Jei neklystu, vežėjo pasirinkimo daugiau nėra. Autobusas į Waršuvą atvykti turėjo 23 val. vietos laiku. Tačiau Varšuvos prieigose įstrigome 2 valandoms: lenkai 23 valandą ramiausiai dirbo kelio remonto darbus! Kol nusikasiau iki nakvynės vietos, praėjo dar pusvaladis. Hostelyje apstulbo mane pamatę pusę dvijų nakties ir pareiškė, kad iš kreditinės kortelės man nurašė 130 zlotų, nes niekas nebesitikėjo, kad atvyksiu. Šiemet padariau klaidą, kad nepranešiau atvykimo laiko, tačiau net ir pranešdama būčiau to laiko per mažai užmetusi atsargai. Jau pernai pasimokiau iš svetimos klaidos, kai už manęs autobuse sėdėję žmonės baubė nespėjantys į naktinį traukinį, todėl Varšuvoje imu nakvynę.

  Atsakyti
  • UrkisTravel.lt 2012-08-12 at 9:11 pm

   Ir skrisdamas, ir važiuodamas traukiniu, netgi nuosavu automobiliu riedėdamas, nežinai kas gali nutikti kelyje :)

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.