Kretos sala. Vai palmių miškas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį
Kretos sala. Vai palmių miškas

nilob, sxc.hu nuotr.

Vai palmių paplūdimys – viena populiariausių atrakcijų Kretos saloje. Pliažas yra apsuptas didžiausio Europoje palmių miško, kuriame žaliuoja Viduržemio jūros rytinėje dalyje aptinkami medžiai. Jie paplitę tik pietų Graikijoje (įskaitant Kretą) bei kai kuriose Turkijos pakrantėse.

Vai palmių miškas

Palmių miškas iki šiol užima apie 250 tūkst. kv. m. plotą, todėl jis laikomas didžiausiu visoje Europoje. Iki šių dienų sklando daugybė legendų, kaip šios palmės atkeliavo į Kretos salą. Sakoma, jog mišką pasodino arabai, viduramžiais užkariavę Kretą, pagal kitą versiją – Saracėnų piratai, besislapstę aplinkiniuose rajonuose. Dar viena legenda byloja, jog teritoriją apželdino Egipto kariai, atvykę padėti rytinėje Kretos dalyje esančiam Itanos miestui, konfliktavusiam su Presos ir Lerapitna miesteliais. Kad ir kiek legendų būtų, mokslininkai įrodė, kad Vai augančios palmės yra endeminės rūšys, žinomos lotynišku pavadinimu Phoenix theophrasti.

Paplūdimys ir palmių miškas taip pat įspūdingas dėl biologinės įvairovės. Ši teritorija – tarpinė stotelė daugybei į Afriką migruojančių paukščių.

Palmių paplūdimys

Turizmas paplūdimyje pradėjo klestėti 1970-ųjų pradžioje Ričardo Vaito ir jo draugų iš Šiaurės Londono, Belfasto ir Bavarijos dėka. To paties dešimtmečio pabaigoje šią vietą užplūdo hipiai, atvykę iš įvairių pasaulio kraštų. Jie paplūdimį pavertė stovyklaviete, kuri panašėjo ne į rojaus kampelį, bet į šiukšlėmis užverstą vietą.

Vėliau teritorija paskelbta saugoma, todėl buvo išvalyta ir sutvarkyta.

Didžioji Vai paplūdimio dalis yra auksinio smėlio, skalaujama krištolo skaidrumo vandens. Jame nuomojami gultai ir šiaudiniai skėčiai, tačiau, kam už juos mokėti, kai pavėsį suteikia augančios palmės. Galima išbandyti vandens pramogas – pasiplaukiojimą ant pripučiamo banano, vandens slides. Yra įrengti tualetai, dušai. Šalia esančioje apžvalgos aikštelėje įmanoma grožėtis Kretos kraštovaizdžiu, užkąsti ar atsigaivinti įrengtoje kavinėje.

Vai palmių miškas ir paplūdimys yra rytinėje salos dalyje, 25 km nuo Sitia miesto, visai netoli Toplou vienuolyno, kurį kasmet aplanko tūkstančiai turistų.

Vai paplūdimys Kretoje

sxc.hu nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.