Lankomės Ispanijoje: net 27 lankytinos vietos Barselonoje! (I dalis)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lankytinos vietos Barselonoje Nuvykus į Barseloną norisi grįžti vėl ir vėl… Tai miestas, kuriame kiekvieną kartą atrasite ką pamatyti. Tai miestas, kuris nemiega dvidešimt keturias valandas per parą. Jeigu planuojate kelionę į Barseloną, jums pravers informacija apie lankytinas vietas. Iš viso pateikiame net dvidešimt septynių lankomų objektų trumpus aprašymus.

Šv. Šeimos bažnyčia/Temple Expiatori de la Sagrada Familia/Sagrada Familia

Populiariausia Barselonos bažnyčia, suprojektuota garsaus katalonų architekto Antoni Gaudi. 1926 metais dėl lėšų trūkumo ir pilietinio karo statybos smarkiai sulėtėjo. Bažnyčios statybos ir restauravimo darbai vyksta iki šiol. Šių dienų architektai turi aiškią viziją, ką Gaudi turėjo omenyje projektuodamas Šventosios Šeimos bažnyčią. Pagal naujausią versiją, bažnyčia turėtų būti 95 m ilgio ir 60 m pločio, talpinti net 13000 žmonių. Kai bus baigti darbai, bažnyčia turės 18 bokštų, kurie simbolizuos 12 apaštalų, 4 evangelistus, Mergelę Mariją ir patį Jėzų Kristų.

Metro: Sagrada Familia (L2, L5)

Šv. Šeimos bažnyčia

Šventos Šeimos bažnyčia. Urkistravel.lt nuotr.

Stebuklingieji fontanai/Font Màgica/Magic Fountain

Šviesos, muzikos ir vandens šou – magiškieji fontanai, kitaip dar vadinami – grojančiais fontanais. Jie buvo pastatyti 1929 m. ant Montjuic kalvos, į pietvakarius nuo Barselonos miesto centro.  Ilgą laiką jis neveikė, tačiau prieš 1992 metų Olimpines žaidynes, vykusias ant tos pačios kalvos, fontanas buvo atrestauruotas.

Metro: Espanya (L1, L3)

Barselonos katedra La Seu/Catedral de la Santa Creu i Santa Eulalia/La Seu Cathedral

Katedra, esanti Barselonos širdyje, seniausioje miesto dalyje, gotikiniame kvartale – Barri Gotic. Statybos darbai buvo pradėti 1298 m, valdant karaliui Jaume II, tačiau baigti tik XIX amžiuje, pastačius pagrindinį fasadą. Pastatas yra 93 m ilgio ir 40 m pločio, aštuoniakampės varpinės bokšto aukštis 50 m, o centrinės bokšto smailės aukštis – net 70 m.

Metro: Jaume I (L4)

Barselonos katedra La Seu

La Seu katedra. Urkistravel.lt nuotr.

Pastatas Torre Agbar

Vienas aukščiausių Barselonoje pastatų, kurio aukštis siekia net 142 metrus. Tai įdomios formos ir dizaino šiuolaikinės architektūros statinys.

Metro: Glories (L1)

Guelio parkas

Vienas labiausiai intriguojančių pasaulio parkų, suprojektuotas jau minėto architekto – Antoni Gaudi. Tai ką pamatysite šiame parke šiandien, pastatyta 1910-1914 metais. Parkas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Įeidami į parką pro pagrindinį įėjimą, pamatysite du pastatus, viename iš jų, 1906-1926 metais, gyveno pats Gaudi.

Metro: Lesseps (L3)

Guelio parkas

Guell parkas. UrkisTravel.lt nuotr.

Casa Batllo

Spalvingasis Casa Batlló pastatas rekonstruotas 19 a. Tai vienas iš daugelio Gaudi šedevrų Barselonoje. Tarp 1898 ir 1906 metų pastatas buvo sujungtas su kitais dviem į vieną pastatą, esantį Passeig de Gracia gatvėje. Iš šių 3 pastatų Casa Batllo – išraiškingiausias.

Metro: Passeig de Gracia (L2, L3, L4)

Montjuic kalva

Kalva, esanti netoli Barselonos centro. Joje rasite nemažai atrakcijų, lankytinų objektų, įskaitant Ispanijos kaimelį (Poble Espanyol), Montjuic pilį, Nacionalinį Katalonijos meno muziejų, magiškuosius (grojančius) fontanus.

Metro: Espanya (L1, L3)

Montjuic kalva

Nuo Montjuic kalvos atsiverianti barselonos panorama. UrkisTravel.lt nuotr.

Ispaniškas kaimelis/Poble Espanyol/Spanish Village

Ispaniškas kaimelis buvo pastatytas 1929 m. vykusiai Pasaulinei parodai. Kaimelis įsikūręs ant Montjuic kalvos. Jo tikslas – pristatyti vis kitą Ispanijos regiono architektūrą.

Metro: Espanya (L1, L3)

Casa Mila (La Pedrera)

Casa Mila kitaip žinoma La Pedrera pavadinimu.  Tai pastatas, suprojektuotas architekto Antoni Gaudi. Jis buvo pastatytas tarp 1906 ir 1910 metų. Casa Mila – paskutinis Gaudi projektas prieš pradedant Šv. Šeimos bažnyčios statybas.

Metro: Diagonal (L3, L5)

Casa Mila

Casa Mila. UrkisTravel.lt nuotr.

Pramoninis parkas/Parc de l’Espanya Industrial

4,6 ha plote, 1985 metais, vietoj tekstilės fabriko, atsirado parkas, kurio pavadinimas ir kilo nuo gamyklos vardo. Jame yra didelė aikštė, dirbtinis ežeras, fontanai, žaidimų aikštelės, modernios skulptūros.

Metro: Sants-Estacio (L3, L5)

Triumfo arka/Arc de Triomf

Visai netoli parko De la Ciutadela parko pastatyta Triumfo arka, simbolizuojanti pagrindinį įėjimą į 1888 m. vykusią Pasaulinę parodą. Arką suprojektavo Josep Vilaserca.

Metro: Arc de Triomf (L1)

Triumfo arka

Triumfo arka. UrkisTravel.lt nuotr.

Joan Miro parkas/Parc Joan Miro

Parkas buvo įkurtas 1980 m. siurrealizmo menininko Joan Miró garbei. Jame eksponuojamos jo moderniosios skulptūros. Parkas įsiterpia į 4 gyvenamuosius kvartalus ir yra suskirstytas į dvi zonas. Pirmojoje – auga palmės, pušys, kvapnieji eukaliptai, spalvingos gėlės. Antroji zona asfaltuota, joje stovi skulptūros. Viena žinomiausių – „Moteris ir paukštis“.

Metro: Tarragona (L3)

Centrinis Barselonos parkas/Parc de la Ciutadella

Centrinis Barselonos parkas, kurio teritorijoje galima pamatyti Katalonijos skulptorių, tokių kaip Clara, Llimonos, Gargallo, darbų. Jame yra tvenkinys, kuriame išsinuomavus valtelę galima paplaukioji. Bevaikščiodami 30 ha parke rasite zoologijos sodą su 7500 gyvūnų. Zoologijos sodas užima net 13 ha. Šiaurinėje parko pusėje išvysite Daili Josepo Fontsere ir Antoni Gaudi sukurtą kaskadą, t.y. triumfo arką su kriokliu ir fontanais.

Metro: Barceloneta (L4)

Centrinis Barselonos parkas

Centriniame parke esantis fontanas. UrkisTravel.lt nuotr.

 

Taip pat skaitykite:

Lankomės Ispanijoje: net 27 lankytinos vietos Barselonoje! (II dalis)

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.