Lankomės Prancūzijoje: 68 lankytinos vietos Paryžiuje (I dalis)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lankytinos vietos Paryžiuje

Paryžius – meilės miestas, kurį kiekvienais metais aplanko milijonai turistų. Ir visai nesvarbu ar tai būtų žiema, ar vasara – Paryžiuje visada pilna keliauninkų iš įvairių pasaulio kampelių. Kad ilgai negaištumėte savo laiko beieškant ką šiame mieste aplankyti, pateikiame net 68 lankytinas vietas su trumpais aprašymais. Tiesa, lankytinos vietos bus išdėstytos per 3 straipsnius. Tikimės, kad keliaujantiems į Paryžių informacija bus labai naudinga.

Eifelio bokštas (Eiffel Tower – tai vienas žinomiausių Europos statinių, Paryžiaus miesto simbolis. Bokštas baigtas statyti XIX a. ir tuo metu buvo aukščiausias statinys pasaulyje. Jo aukštis 300 metrų.

 Adresas: 5 Parc du Champ de Mars 75007 Paris

Transportas: MetroTrocadéro, École Militaire sustojimai

Luvras (Louvre Museum) – vienas didžiausių Prancūzijos muziejų bei daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Jame eksponuojama beveik 35 000 kūrinių, pradedant priešistore ir baigiant XIX a. Muziejus įsikūręs Luvro rūmuose, pastatytuose XII a. pab., valdant Pilypui II.

Adresas: Musée du Louvre, 75058 Paris, France

Transportas: Metro – Palais-Royal–Musée du Louvre sustojimas

Triumfo arka (Arc de Triomphe) – žymus Paryžiaus architektūros paminklas, baigtas statyti 1836 m., norint įamžinti imperatoriaus Napoleono pergales. Arka stovi Charles de Gaulle aikštėje, Eliziejaus laukų vakariniame pakraštyje. Jos aukštis – 49,5 metro, plotis – 45 metrai, skersmuo – 22 metrai ir yra antra pagal dydį arka pasaulyje.

Adresas: Place Charles de Gaulle, 75008 Paris, France

Transportas: MetroCharles de Gaulle-Étoile sustojimas

Paryžiaus Dievo motinos katedra (Notre Dame Cathedral) – Paryžiaus religinis centras. Ši katedra pradėta statyti 1163 m. vyskupo Maurice de Sully iniciatyva, o statybos baigėsi tik 1345 m. Katedros ilgis – 130 metrų, o aukščiausio bokšto smailė siekia net 90 metrų. Šią katedrą visame pasaulyje išgarsino prancūzų rašytojas Victor Hugo, parašęs romaną „Paryžiaus katedra“.

Adresas: 6 Place du Parvis Notre Dame, 75004 Paris

Transportas: Metro – Cité, Saint-Michel, Hôtel de Ville sustojimai

Versalio rūmai (Versailles Palace) – šie didingi rūmai yra 20 km į pietvakarius nuo Paryžiaus, Versalyje. Rūmų interjerą sudaro: Veidrodžių galerija, Versalio koplyčia, Didieji karaliaus ir karalienės apartamentai, Karališkoji opera. Nuo 1979 m. rūmai yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, o jų sodai, užimantys 100 ha, yra didžiausi Europoje.

Vieta: 20 km į pietvakarius nuo Paryžiaus

Transportas: Traukiniu RER- C1  – Versailles Rive Gauche sustojimas + 800 m pėsčiomis

Liuksemburgo parkas (Jardin du Luxembourg) – vienas populiariausių parkų Paryžiuje. Įkurtas XVII a. kaip karaliaus Henriko IV žmonos Marie de Medici privatus parkas, o XIX a. atidarytas lankytojams.

Adresas: Jardin du Luxembourg, 75006 Paris

Transportas: Metro – Odéon, Luxembourg sustojimai

Eliziejaus laukai (Champs-Elysées) – viena įžymiausių ir gražiausių alėjų pasaulyje, prestižinė Paryžiaus vieta, kurioje vyksta svarbiausios miesto šventės. Eliziejaus laukai prasideda Santarvės aikšte, o baigiasi prie Triumfo arkos.

Adresas: Tarp Place de la Concorde ir Arc de Triomphe

Transportas: MetroGeorge V, Charles de Gaulle, Roosevelt sustojimai

Santarvės aikštė (Place de la Concorde) – didžiausia aikštė Paryžiuje, įsikūrusi tarp Tiuilri parko ir Eliziejaus laukų. Aikštė užima 8 ha, o jos cente stovi 23 metrų ir 3 200 metų senumo obeliskas, atgabentas iš Egipto XIX a.

Adresas: 1 Place de la Concorde, 75008 Paris

Transportas: Metro – Concorde

Šv. Jėzaus širdies bazilika (Secrée-Coeur) – tai romaninio-bizantinio stiliaus bazilika, esanti ant Monmartro kalvos, pradėta statyti 1875 m., o baigta tik 1914 m. Ji yra viena lankomiausių bazilikų Paryžiuje.

Adresas: 35 Rue du Chevalier de La Barre, 75018 Paris, France

Transportas: MetroAnvers, Abbesses sustojimai

Defansas (La Défense) – tai modernus Paryžiaus verslo centras, didžiausias toks centras Europoje. Jame yra iškilę aukščiausi miesto pastatai, kuriuose biurus įsirengę 2 000 kompanijų ir dirba 150 000 darbuotojų. Įžymiausias šio centro statinys – Didžioji Defanso arka (Grand Arche de la Défance), kuri yra Triumfo arkos modernioji versija, pastatyta 1990 m., jos aukštis 110 metrų.

Adresas: 1 Place de la Défense, 93100 Paris, France

Transportas: Metro – Grande arche de la Défense sustojimas

Tiuilri parkas (Jardin des Tuileries) – tai vienas iš lankomiausių Paryžiaus parkų, esantis tarp Luvro ir Santarvės aikštės. Jis įkurtas 1564 m. kaip Tiuilri rūmų parkas, o 1667 m. atidarytas lankytojams. Šiandien Tiuilri parke galima pamatyti nuostabių fontanų, du didelius baseinus, daugybę įvairiausių skulptūrų ir du muziejus – Nacionalinę šiuolaikinio meno galeriją ir Oranžerijos muziejų.

Adresas: Place de la Concorde rue de rivoli, 75001 Paris

Transportas: Metro – Tuileries sustojimas

Paryžiaus nacionalinė opera (Opéra de Paris Garnier) – operos pastatą projektavo Charles Garnier imperatoriui Napoleonui III. Opera pradėta statyti 1862 m., o baigta tik 1875 m., nes statybų metu po pastatu buvo atrastas požeminis ežeras, todėl teko papildomai statyti milžiniškus rūsius. Pastato ilgis 172 metrai, plotis 125 metrai, o teatro salė talpina 2 200 žiūrovų.

Adresas: Place de l’Opéra, 75009 Paris

Transportas: Metro – Opéra sustojimas

Invalidų rūmai (Hôtel des Invalides) – pastatų kompleksas, pastatytas XVII a. Iš pradžių čia įsikūrė ligoninė ir poilsio namai karo veteranams. Dabar komplekse veikia Karo muziejus, Karinių modelių muziejus ir Šiuolaikinės istorijos muziejus. Šiuose rūmuose yra palaidotas Prancūzijos imperatorius  Napoleonas Bonapartas.

Adresas: 70 Rue de Babylone, 75007 Paris

Transportas: Metro – La Tour-Maubourg, Varenne sustojimai

Pompidu centras (Centre Pompidou) – Paryžiaus kultūrinis centras, esantis Beaubourg rajone. Šis centras suprojektuotas architektų Ricard Rogers ir Renzo Piano, o pastatytas 1977 m. Jame yra įsikūrusi viešoji biblioteka, Moderniojo meno muziejus bei muzikos ir akustinių tyrimų institutas.

Adresas: Place Georges Pompidou, 75004 Paris

Transportas: Metro – Rambuteau, Hôtel de Ville sustojimai

Orsė muziejus (Musée d‘Orsay) – svarbiausias Paryžiaus muziejus, kuriame eksponuojama didžiausia pasaulyje impresionistų ir post-impresionistų paveikslų kolekcija. Taip pat muziejuje galima pamatyti skulptūrų, baldų ir fotografijų ekspozicijas. Muziejus atidarytas 1986 m. seniau čia veikusios geležinkelio stoties pastate.

Adresas: 1 rue de la Légion d’Honneur, 75007 Paris, France

Transportas: Metro – Solferino sustojimas

Vogėzų aikštė (Place des Vosges) – seniausia ir gražiausia aikštė Paryžiuje. Ji iškilmingai atidaryta 1612 m. Visi pastatai, kurie ribojasi su aikšte, turi vienodą raudonų plytų fasadą. Taip pat joje yra garsusis Victor Hugo muziejus.

Adresas: 12 Rue de Birague, 75004 Paris

Transportas: Metro – Bastille, Chemin Vert, St. Paul sustojimai

Naujasis tiltas (Pont Neuf) – seniausias ir įžymiausias Paryžiaus tiltas. Jis oficialiai atidarytas 1607 m. Tiltas tapo pirmasis ant kurio nebuvo pastatyti jokie namai, tik buvo nutiesti šaligatviai. Laikui bėgant tiltas tapo populiaria paryžiečių susitikimo vieta.

Adresas: Pont Neuf, Paris

Transportas: Metro – Pont Neuf, Cité sustojimai

Aleksandro III tiltas (Pont  Alexandre III) – labai puošnus ir bene populiariausias Paryžiaus tiltas. Jis atidarytas prieš pat 1900-ųjų m. Pasaulinę parodą. Einant tiltu į dešinę pusę, galima pasiekti Didžiuosius ir Mažuosius rūmus, o einant į kairę pusę – Invalidų rūmus.

Adresas: Pont des Champs-Elysées Sous le pont Alexandre III, rive droite, 75008 Paris

Transportas: Metro – Champs-Elysées-Clémenceau, Invalides sustojimai

Mulen Ružas (Moulin Rouge) – tai pats garsiausias kabaretas pasaulyje. Jis duris atvėrė 1889 m. ir nuo to laiko yra laikomas „muzikos ir šokių šventove“, kuri kasmet pritraukia milijonus žiūrovų iš viso pasaulio.

 Adresas: 82 boulevard de Clichy, 75018 Paris

Transportas: Metro – Blanche sustojimas

Karo muziejus (Musée de I`Armée) – muziejus atidarytas 1905 m. ir sudarytas iš: Artilerijos ir Istorinio karo muziejaus. Karo muziejus yra vienas brangiausių pasaulyje, nes turi ypač didelę kariuomenės uniformų kolekciją. Taip pat apsilankę šiame muziejuje sužinosite karo istoriją nuo priešistorinių laikų iki II Pasaulinio karo.

Adresas: 129 Rue de Grenelle, 75007 Paris

Transportas: MetroLatour-Maubourg, Varenne sustojimai

Didieji rūmai (Grand Palais) –  ši didžiulė ekspozicijų salė buvo specialiai pastatyta 1900 m vykusiai Pasaulinei parodai. Didieji rūmai yra netoli Eliziejaus laukų ir jie garsūs dėl vietoje stogo pastatytu milžinišku stikliniu kupolu. Dabar čia veikia mokslo muziejus, Nacionalinė galerija, šiuolaikinio meno galerija, taip pat galima pamatyti įvairiausias parodas: nuo antikinių automobilių šou iki ekstravagantiškosios mados pristatymų.

Adresas: Avenue Winston Churchill, 75008 Paris

Transportas: Metro – Champs-Elysées-Clémenceau sustojimas

Panteonas (Panthéon) – pastatytas XIX a. kaip bažnyčia, bet vėliau paverstas į miesto šventyklą. Panteone yra didelė kripta, kurioje palaidota daug žymių Prancūzijos veikėjų: Victor Hugo, Voltaire, Jean Monnet, Marie ir Pierre Curie.

Adresas: Place du Panthéon, 75005 Paris

Transportas: Metro – Cardinal Lemoine, Maubert Mutualité sustojimai

Jūreivystės muziejus (Musée de la Marine) – muziejus įsikūręs vakarinėje Šajo rūmų (Palais de Chaillot) dalyje. Jame galima pamatyti labai tikslius laivų modelius, kovos laivus, medines skulptūras, navigacijos prietaisus, uostų paveikslus ir kitus su jūra susijusius eksponatus.

Adresas: Palais de Chaillot 17, place du Trocadéro, 75116 Paris

Transportas: Metro – Trocadéro

 

Taip pat skaitykite:

Lankomės Prancūzijoje: 68 lankytinos vietos Paryžiuje (II dalis)

Lankomės Prancūzijoje: 68 lankytinos vietos Paryžiuje (III dalis)

 

Jeigu pastebėjote netikslumų, mes būtinai priimsime Jūsų kritiką komentaruose arba el. paštu – info@urkistravel.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.