Savaitgalio kelionė į Oslą – populiariausi lankytini objektai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Savaitgalio kelionė į Oslą

Oslas – seniausia Skandinavijos šalių sostinė, kurią įkūrė Haroldas III Rūstusis 1048 metais. Miestas nėra didelis, dauguma lankytinų objektų apžiūrėsite pėsčiomis. Osle atrasite tikrai įdomių ir vertų dėmesio įžymybių.

Lankytinos vietos Osle:

Vigelando parkas

Vigelando parkas yra vienas iš labiausiai lankomų vietų, kurioje kiekvienais metais apsilanko daugiau nei 1 milijonas žmonių. Unikaliame parke galima apžiūrėti daugiau nei 200 Gustavo Vigelando (1869-1943 m.) skulptūrų, pagamintų iš bronzos, granito ir ketaus. Turbūt labiausiai žinoma skulptūra – daugiau nei 14 metrų aukščio gyvenimo ciklą vaizduojantis Monolitas, kurį sudaro 121 žmogaus figūra.

Operos ir baleto teatras

Operos ir baleto teatro statybų darbai užtruko penkerius metus. Oficialiai jie atidaryti 2008 metais balandžio mėnesį. Oslo opera tapo nauju miesto orientyru, kurį mėgsta aplankyti tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai. Tai ypač modernus balto marmuro statinys, nuo kurio stogo atsiveria fantastiški vaizdai į fiordus.

Adresas: Kirsten Flagstads Plass 1, 0150 Oslo

Nacionalinė slidinėjimo arena

Holmenkollen nacionalinė slidinėjimo arena viena iš populiariausių turistų lankomų atrakcijų Norvegijoje. Arenoje veikia slidinėjimo muziejus, modernus slidinėjimo tramplinas, parduotuvės, kavinė bei slidinėjimo simuliatorius. Čia kiekvienais metais rengiamos Pasaulio taurės Šiaurės Europos šalių slidinėjimo čempionatas. Verta apsilankyti seniausiame pasaulyje slidinėjimo muziejuje, kuriame susipažinsite su 4000 metų šios sporto šakos istorija.

Akershuso tvirtovė

Akershuso tvirtovė pastatyta miesto centre. Tai puiki vieta susipažinti su Oslo istorija. Tvirtovės statybos darbai baigti 1300 metais. Maždaug XVII a. Danijos karalius Kristijonas IV statinį pavertė renesansine pilimi ir karališkąja rezidencija. Vėliau pilis iki 1899 metų buvo apleista, bet galiausiai renovuota. Antrojo pasaulinio karo metu joje įrengtas kalėjimas. Nacionaliniu simboliu tapusi tvirtovė šiandien naudojama Norvegijos vyriausybės, įkurtas muziejus, taip pat pilyje yra karališkasis mauzoliejus.

Adresas: Akershus festning, Oslo

Vikingų laivų muziejus

Bygdoy pusiasalyje esančiame muziejuje eksponuojami du geriausiai pasaulyje išlikę IX amžiuje statyti mediniai buriniai vikingų laivai – langskipai. Šie laivai nuo kitų skyrėsi ilgiu bei greitumu. Muziejuje taip pat eksponuojami tekstilės ir namų apyvokos, laidojimo reikmenys, tuo metu naudoti įrankiai.

Adresas: Huk Aveny 35, 0287 Oslo

Nacionalinė galerija

Nacionalinėje galerijoje saugoma didžiausia Norvegijoje dailės kolekcija. Joje eksponuojama ne tik garsiausių norvegų menininkų, bet ir tarptautinių dailininkų ir skulptorių, įskaitant prancūzų impresionistus, darbai. Didelio dėmesio susilaukia norvegų ekspresionisto Edvardo Munch paveikslai „Klyksmas“ ir „Madonna“.

Adresas: Universitetsgata 13, 0164 Oslo

Gamtos istorijos muziejus

Gamtos istorijos muziejus apima keletą muziejų: botanikos sodą ir šiltnamius, zoologijos, minerologijos-geologijos, palentologijos ir dinozaurų muziejus. Kolekcija, kurią sudaro užkoncervuoti augalai, gyvnūnų fosilijos, akmenys, mineralai, dinozaurų skeletai, gyvnūnų iškamšos, buvo rinkta 200 metų. Kai kurie muziejai įsikūrę botanikos sodo teritorijoje, kuriame auga apie 7500 skirtingų augalų rūšių.

Adresas: Sars’ gate/Monrads gate, Tøyen, 0562 Oslo

TusenFryd atrakcionų parkas

Didžiausias Norvegijoje atrakcionų parkas įkurtas maždaug 20 km į pietus nuo Oslo. Jame yra daugiau nei trisdešimt įvairiausių atrakcionų, įskaitant kalnelius, vaikams pritaikytas karuseles bei vandens parką. Nuo balandžio iki spalio mėnesio atidarytame parke puikiai laiką praleis visi šeimos nariai. Drąsiausieji galės išbandyti „SpeedMonster“ arba „ThunderCoaster“ kalnelius, kuriuose pasiekiamas 90-100 km/h greitis.

Adresas: 1407 Vinterbro, Norway

Fram muziejus

Bygdoy pusiasalyje įsikūrusiame Fram muziejuje eksponuojamas norvegų keliautojo ir tyrinėtojo R. Amundseno laivas. Šis laivas daugiau nei prieš 100 metų pasiekė šiaurės ir pietų ašigalius. Fram yra stipriausias kada nors pastatytas medinis laivas. Apsilankymo muziejuje metu, galėsite pasivaikščioti laivo deniu ir pamatyti, kaip įgulai pavyko išgyventi šalčiausioje ir labiausiai pavojingose žemės vietose – Arktyje ir Antarktyje. Taip pat muziejus supažindina su laivo įranga bei tyrinėjimo istorija.

Adresas: Bygdøynesveien 36, 0286 Oslo

Mokslo ir technologijų muziejus

Norvegijos mokslo ir technologijų muziejus yra nacionalinis technologijų, pramonės, mokslo ir medicinos muziejus. Jame yra daugiau nei 20 nuolatinių ir laikinų energijos, naftos, mokslo, medicinos, transporto ekspozicijų. Muziejus supažindins su gamtos mokslų ir technologijos principais, leis patyrinėti fizkinius reiškinius, medicinos ekspozicijų salėje galėsite pamatyti kaip keitėsi mūsų gyvenimas per pastaruosius 150 metų. Čia pat įkurtas robotų centras ir planetariumas.

Adresas: Kjelsåsveien 143, 0491 Oslo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.