Lansarotė. Žaliasis urvas (Cueva de los Verdes)

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lansarotė. Žaliasis urvas (Cueva de los Verdes)

Cueva de los Verdes išvertus iš ispanų kalbos reikštų – „žalias urvas“. Toks pavadinimas atsirado dėl Verdes šeimos, kurie buvo šio urvo savininkai. Tai vienas pagrindinių traukos objektų Lansarotės saloje. Urvas susiformavo tekant lavos srautams, po Monte Corona ugnikalnio išsiveržimo, maždaug prieš 3000 metų. Nors tai ne vienintelis įdomus vulkaninis darinys saloje, tačiau viena iš ilgiausių pasaulyje ugnikalnio suformuotų galerijų. Urvas tęsiasi net 6 km virš jūros lygio ir dar apie 1,5 km žemiau jūros lygio. Pastaroji dalis vadinama „Atlantidos tuneliu“.

Apie Cueva de los Verdes egzistavimą, 1590 m. pirmasis rašė italų karo inžinierius Leonardo Torriani. Jo raštuose aprašomas nuostabaus grožio urvas, kuris salos gyventojams atliko gynybinę funkciją. Istoriniai įrodymai tik patvirtino, kad XVI-XVII amžiuje, dažnai salą puldinėjant piratams, gyventojai slėpdavosi šiuose urvų labirintuose.

centrosturisticos.com nuotr.

Dėl istorinės, estetinės ir geologinės vertės 1960 m. pradėta urvo renovacija pritaikant jį turizmo tikslams. Pirmieji turistai į urvą įžengė 1964 metais. Valandos trukmės turo metu, vaikštant siaurais takeliais, galima grožėtis dviejų kilometrų ilgio motinos gamtos sukurtu šedevru. Įrengtas apšvietimas sukuria neapsakomą spalvų žaismą, o fone sklindanti rami muzika svajingai nuteikia kelionei po požeminį pasaulį. Viduje vyrauja malonus klimatas – pastovi temperatūra apie 19 laipsnių šilumos.

Spalvų spektras matomas urvo skliautuose ir ant sienų tikrai įspūdingas. Rausvi atspalviai susidaro dėl bazalto uolienoje vykstančios geležies oksidacijos, o kiti atspalviai atsiranda dėl lūžtančių šviesos spindulių druskos kristaluose, kurie nusėdo ant uolienų, kai buvo vandens išskalauti iš dirvožemio.

Urvas taip pat garsėja dėl įrengtos koncertų salės, esančios prie išėjimo iš urvo. Salėje yra 15-20 eilių, talpinančių 26 žiūrovus kiekvienoje. Vienu metu renginį gali stebėti apie 500 žmonių.

Lankytojai laukiami kiekvieną dieną nuo 10:00 iki 18:00 valandos (vasaros metu iki 19:00). Turo trukmė – 1 val. Kaina suaugusiam – 8 eurai. Adresas: Carretera de Orzola, 35542, Haría, Lanzarote, Las Palmas, Ispanija.

 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.