Luvro muziejus Paryžiuje – istorija, darbo laikas ir kainos

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Luvro muziejus Paryžiuje

Luvras yra vienas didžiausių ir svarbiausių pasaulio muziejų, esantis Paryžiaus centre, tarp dešiniojo Senos kranto ir Rue de Rivoli gatvės. Buvusiuose Prancūzijos karalių rūmuose įkurtas muziejus saugo nesuskaičiuojamą galybę įvairiausių eksponatų, tarp kurių puikuojasi ir „Mona Liza“ paveikslas bei „Milo Veneros“ skulptūra.

Luvro rūmai (Palais su Louvre) pastatyti XII a. pabaigoje, valdant Pilypui II kaip gynybinė tvirtovė, kuri vėliau virto į karališkąją rezidenciją. Kiekvieno karaliaus valdymo laikotarpiu pastatas buvo daug kartų perstatomas ir plečiamas. 1672 metais Liudvikui XIV perkėlus rezidenciją į Versalio rūmus, Luvro statybos beveik sustojo, o juose įsikūrę menininkai paskatino muziejaus atsiradimą.

Meno kūriniai Luvre demonstruojami nuo XVI a. Tuo metu buvo eksponuojama privati karaliaus Pranciškaus I kolekcija, kurioje kabėjo ir jo pirktas „Mona Liza“ paveikslas. Bėgant metams eksponatų skaičius nuolat augo. 1793 metais Prancūzijos revoliucijos metu Luvras gavo nacionalinio dailės muziejaus statusą ir privati karališkoji meno kūrinių kolekcija tapo atvira visuomenei. Tuo metu ekspoziciją sudarė 537 paveikslai ir 184 kiti meno kūriniai. Dėl labai prastos pastato būklės muziejus duris užvėrė po trijų metų ir vėl buvo atidarytas 1801 metais.

Paryzius Luvro muziejus

Šiuo metu muziejuje saugoma daugiau nei 380 tūkstančių meno kūrinių. Lankytojai gali apžiūrėti apie 35 tūkst. eksponatų, kurie demonstruojami aštuoniuose teminiuose skyriuose: Senovės Egipto; Senovės Artimųjų Rytų; Etruskų, Senovės Graikijos ir Romos; Islamiškojo meno; Skulptūrų; Dekoratyvinio meno; Paveikslų; Spaudinių ir Piešinių. Tarp garsiausių eksponuojamų objektų – „Milo Venera“, „Samotrakės Nikė“, Mikelandželo „Mirštantis vergas“ ir Leonardo da Vinčio „Mona Liza“.

Paryzius Luvro muziejus

Darbo laikas ir įėjimo kaina

Luvro muziejus dirba kiekvieną savaitės dieną, išskyrus antradieniais. Lankytojams durys atidaromos 9 ryto ir uždaromos 18 val. (trečiadieniais ir penktadieniais darbo laikas ilgesnis).

Įėjimo kaina svyruoja nuo 12 iki 16 eurų. Asmenims iki 18 metų įėjimas nemokamas. Nemokamai muziejų aplankys ir asmenys nuo 18 iki 25 metų, esantys iš Europos Sąjungos. Norint į muziejų patekti už dyką būtina turėti asmens dokumentą. Visi lankytojai nemokamai į muziejų gali patekti kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį.

Muziejaus adresas: 75001 Paris, Prancūzija.

Muziejaus oficialus tinklalapis: http://www.louvre.fr.

Paryzius Luvro muziejus

4 komentarai Luvro muziejus Paryžiuje – istorija, darbo laikas ir kainos

 1. aleksas 2016-12-25 at 9:49 am

  sveiki norejau pklausti kiek kainuoja ejimas i muzieju ir kokia kaina i eifelo boksto virsune ir kiek kainuoja po sena paplaukoti?

  Atsakyti
  • Mantas 2018-03-06 at 10:05 am

   Į Eifelio bokštą liftu į pati viršu 25€

   Atsakyti
 2. Agnė 2014-08-27 at 9:08 pm

  Sveiki, atsiprašau ,vieni sako, kad į Luvra visiems iš ES nemokamai bet kurią dieną, o kitiems ne iš ES tik sekmadienį, čia teisybė ? Ar tik sekmadieni nesvarbu iš kur tu esi nemokamai?

  Atsakyti
  • UrkisTravel.lt 2014-08-28 at 11:16 am

   Į Luvrą nemokamai gali patekti asmenys iš ES iki 25 m. arba įėjimas nemokamas visiems kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.