Miniaturk – Stambulo ir Turkijos įžymybės iš arti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

„Miniaturk“ – pirmasis miniatiūrų parkas Stambule, kurio statybos darbai prasidėjo 2001 m. birželio 30 dieną. Lankytojams durys pravertos dviem metais vėliau – 2003-iais.

60 tūkst. kv. m. užimančiame parke net 15 tūkst. kv. m. skirta statinių kopijoms, sumažintoms masteliu 1:25. Parko teritorija pasirinkta atsižvelgiant į galimybę ateityje pastatyti daugiau modelių. Šiuo metu žaliuojančiame plote yra 120 miniatiūrinių objektų: 57 – iš Stambulo, 51 – iš Anatolijos pusiasalio ir 12 – iš buvusių Osmanų teritorijų, kurios yra už Turkijos ribų.

Sumažinti tikrų pastatų variantai buvo kuriami trylikoje dirbtuvių, iš kurių – dešimt Turkijoje. Visi jie pagaminti iš pramoninio tvirto plastiko, kuris užtikrina modelių patvarumą įvairiomis gamtos sąlygomis. Naujai sukurti statiniai turi praeiti specialų testą po kurio jie pradedami rodyti viešai.

Šis miniatiūrų parkas tarsi daugelio kultūrų ir civilizacijų simbolis. Modeliai varijuoja nuo Sofijos soboro iki Selimijos mečetės, nuo Rumeli tvirtovės iki Galata bokšto, nuo Safranbolu mieste esančių namų iki Sumelos vienuolyno. Be to, kai kurie statiniai, neišlikę iki šių dienų taip pat buvo atkurti – Artemidės šventykla, Halikarnaso mauzoliejus ir Ajyad pilis-tvirtovė.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas kiekvienai civilizacijai, valdžiusiai aplink Anatoliją ir palikusiai savo žymes. Todėl miniatiūrų parke aptiksite 3000 metų siekiančius istorijos pėdsakus.

Norint sukurti pasakišką atmosferą, parkas suskirstytas į tris pagrindines zonas: Anatolija, Stambulas, buvusios Osmanų žemės. Teritorijos viena nuo kitos atskirtos skirtingu kraštovaizdžiu, kuris buvo formuojamas kartu su infrastruktūros darbais. Laikantis bendros koncepcijos, parkas apsodintas žole, žemaūgiais augalais ir bonsais.

Be miniatiūrų parko po atviru dangumi, teritorijoje įrengtas 400 vietų amfiteatras, veikia suvenyrų parduotuvė, įkurtos žaidimų aikštelės mažiausiems.

„Miniaturk“ parkas dirba kiekvieną dieną nuo 9 ryto iki 5 vakaro. Adresas: Golden Horn, 80330 Istanbul/Aegean Coast. Įėjimo kaina 10 lyrų.

Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.