Orijus Gasanovas: patarimai keliaujantiems rudenį

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Neseniai iš Odesos grįžęs radijo laidų vedėjas ir žurnalistas Orijus Gasanovas teigia, kad įspūdingai kelionei nebūtina taupyti ilgus metus, o prasidėjęs ruduo – dėkingas metas pigesnėms atostogoms. Išmaišęs pasaulį, planavęs nesuskaičiuojamai daug kelionių, parengęs šimtus reportažų apie svetur gyvenančius lietuvius, kelionių ekspertu vadinamas Orijus dalijasi asmenine patirtimi bei keliais patarimais, padėsiančiais planuoti savo atostogas.

Ruduo – aukso viduriukas atostogautojams

Orijus pasakojimą pradeda teigdamas, kad daug kas nepelnytai nuvertina atostogas rudenį: „Nors kelionių agentūros dažniausiai kelionių sezoną „uždaro“ rugpjūčio pabaigoje, būtent ruduo keliaujančius lepina optimalia oro bei vandens temperatūra: šiuo metų laiku didžiosios liepos–rugpjūčio karščio bangos jau yra nuslūgusios, o visą vasarą „kaupę“ šilumą, jūra bei vandenynas yra tinkami komfortiškoms maudynėms. Be visų su oro sąlygomis susijusių pliusų, keliaujantiems labai patrauklus ir naudingas mažesnių kainų rudenį fenomenas: kainos po rugpjūčio gali per naktį sumažėti bene perpus – viešbučiai, maistas restoranuose ir kavinėse, pramogos, automobilio nuoma ir kitos būtinos atostogų išlaidos staiga tampa nebe tokiomis gąsdinančiomis.“

Pasak jo, atostogoms rudenį pranašumo suteikia ir sumažėję turistų srautai – pagrindinėse kurorto gatvėse nebereikia alkūnėmis skintis kelio, o staliuko pietums pusvalandį nelaukiate suplukusių žmonių eilėje. Tad, jei neturite mokyklinio amžiaus vaikų arba jums netrukdo kitos tik vasarą keliauti leidžiančios aplinkybės, atostogas ar bent kelių dienų „pabėgimą“ planuokite rudenį. Ypač kad per vasarą nuo turistų pavargstantys vietiniai ne sezono metu yra daug malonesni ir atidesni jūsų poreikiams.

Kaip teigia Orijus, nebūtina skristi toli ar ilgam, pailsėti ir įspūdžių metams į priekį galima atsivežti ir iš kelių dienų kelionės,  geriausias to įrodymas – žurnalisto savaitgalio kelionė į Odesą. „Odesa – vienas iš pavyzdžių, kaip toli nekeliaujant susikurti nepamirštamas atostogas: ten skanus ir visuomet šviežias maistas, amą atimanti gamta, šilta ir švari jūra bei svetingumu stebinantys Odesos gyventojai. Tačiau labiausiai šį kraštą rekomenduoju dėl to, kad čia mes, lietuviai, galime daug ką sau leisti – nors pragyvenimas šiame mieste brangsta, tai vis dar nėra brangi vieta atostogauti. Gali nesirinkdamas eiti į patinkančius restoranus ir mėgautis vietinėmis pramogomis, gali drąsiai sau leisti po miestą keliauti „Uberiu“, net ir apartamentus ištaigingesnius pasirinkti – tai kainuoja stebėtinai mažai. Žinoma, galbūt, ne visiems norisi pajausti „turtuolio“ gyvenimą, bet siūlau tokią kelionę vien dėl gyvenimo patirčių kolekcionavimo“, – netikėtai atrasta atostogų kryptimi džiaugiasi Orijus.

Leiskite sau pajausti vietinį gyvenimo pulsą

„Kai jau nuvykote į norimą šalį, pagrindinis raktas ją pažinti yra vietiniai žmonės – būtent jie jums parodys įdomesnių, pigesnių, geresnių vietų aplankyti, pavalgyti, pajausti vietinių žmonių nuotaikas. Tarkime, jie 100 proc. geriau nurodys restoranus jūsų vakarienei, negu senjorų keliautojų numylėtas „Tripadvisor“ ir tikrai nenusileis aktyvių, vidutinio amžiaus keliautojų mėgstamam „Foursquare“ restoranų reitingui“, – apie tai, kad kelias per skrandį ne tik į širdį, bet ir į vietinę kultūrą, pasakoja Orijus.

Jis pabrėžia, kad būdų susipažinti su vietiniais yra daug ir skirtingų: tai galima daryti tiek prieš kelionę, susipažįstant su jais elektroninėje svetainėje „Couchsurfing“, tiek jau būnant šalyje ir bendraujant su viešbučio, restorano savininkais ar tiesiog užkalbinant vietinius gatvėse. Kartais nustebsite, kokią lobių skrynią pavyks atverti vienu pasisveikinimu ir klausimu tame krašte gimusiam bei užaugusiam žmogui.

„Taip pat naują kraštą bandau pažinti įsiliedamas į kasdienį vietinių gyvenimą: keliauju viešuoju transportu ar dalyvauju  vietinės komandos sporto varžybose – darau viską, kas nekainuoja daug pinigų, tačiau padeda pajausti miesto gyvenimo pulsą. Pavyzdžiui, kartą viešėdamas Niujorke nusipirkau bilietus į profesionalios beisbolo komandos Niujorko „Yankees“ varžybas – nors beisbolu nesidomiu, už 15 dolerių stebėjau nepamirštamą reginį: ne kiek dėl paties žaidimo, kiek dėl fakto, kad galėjau su vietiniais išgyventi jų didžiausią iš mažų kasdienybės švenčių“, – ragina ieškoti būdų pajausti krašto pulsą Orijus.

Tačiau, anot jo, visos atsakomybės dėl kelionės įspūdžių ant vietinių pečių sukrauti nereikėtų, vyras visuomet kitus skatina atostogoms pasiruošti iš anksto: internete susirasti pasaulyje žinomus keliaujančius tinklaraštininkus ir jų blogus, pasiskaityti apie kraštą, į kurį vykstama, kartais naudinga tiesiog į „Instagram“ paieškos lauką įvesti grotaženkles su šalies pavadinimu – taip galima išsirinkti vietas, į kurias verta nuvykti norimoje aplankyti šalyje.

„Kad man pačiam būtų paprasčiau nepasiklysti informacijos kloduose, savo telefone turiu „Notes“ aplikaciją, kurioje esu susirašęs įvairius pasaulio miestus bei šalis – kai tik randu įdomią informaciją apie šalį, tuoj pat užsirašau į telefoną“, – apie savo naudingą įprotį pasakoja vyras.

Biudžetas neturi būti kliūtis pažinti pasaulį

Orijus visuomet randa racionalių būdų įveikti visas kliūtis, trukdančias keliavimui: „Visuomet sau kartoju, kad ko jau ko, bet kelionių atsisakyti yra nusikaltimas prieš save patį, nes keliaudamas pamatai daugiau, sutinki naujų žmonių, patiri naujų įspūdžių, todėl mąstai plačiau, o tai daro gyvenimą ne tik lengvesniu, bet ir įdomesniu. Pamenu, pradėjau keliauti jaunas ir tikrai dažnai būdavo, kad neturėdavau visos reikalingos sumos kelionei. Džiaugiuosi, kad tuo metu turėjau supratingus vadovus, skatinančius pasaulį pažinti kuo geriau ir paremiančius finansiškai, kai finansų kelionei pritrūkdavo. Taip, pavyzdžiui, dar devyniolikos atsidūriau Brazilijoje: paskambino tie patys vadovai ir liepė per valandą apsispręsti, o buvo sausio pabaiga – po visų žiemos švenčių pinigų buvo štilis. Tačiau jie man padėjo finansiškai, priėmiau jų pasiūlymą ir jau po savaitės išvykome į dešimties dienų kelionę po Braziliją. Po daugiau nei dešimties metų vis dar manau, kad tai buvo vienas geriausių mano priimtų sprendimų ir džiaugiuosi, kad išvykau į Braziliją, net ir negalėdamas už kelionę sumokėti iškart“, – apie savo patirtį pasakoja vyras.

Pasak Orijaus, kad galėtų susiplanuoti savo išlaidas ir būsimas pajamas joms padengti, žmogus turi būti finansiškai raštingas ir turėti valios, ypač, jeigu nenorima skolintis iš artimų žmonių. „Kitaip nei prieš 10 metų, kai paskolos teko prašyti darbdavių, šiais laikais yra galybė finansinių įrankių, leidžiančių planuotis per daug nesukant galvos, pavyzdžiui, aš turiu „Mokilizingo“ kortelę, su kuria apmoku visas savo kelionių išlaidas, o reikalingą sumą vėliau padengiu dalimis. Su ja ne tik bilietus kelionėms perku, bet ir automobilių nuomos agentūrose užstatą palieku ar iš anksto nesuplanuotas kelionės išlaidas padengiu: tai įvairios išvykos, pramogos, neplanuotos vakarienės. Tokie finansiniai įrankiai palengvina kelionių planavimą, nes nusipirkti pigius lėktuvo bilietus galima iškart pamačius akciją internete, susidėliojant būsimas įmokas iš atlyginimo. Be to, visada galima nusistatyti sumą, kuria su šia kortele disponuoji“, – patarimus dalija Orijus.

1 komentaras to Orijus Gasanovas: patarimai keliaujantiems rudenį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.