Patarimai keliaujantiems į Islandiją

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

patarymai keliaujantiems i islandija Žemiau aprašyti patarimai keliaujantiems į Islandiją tikrai pravers. Tikime, jog jais vadovaujantis kelionė į Islandiją praeis sklandžiai.

Vėjas ir lietus Islandijoje įprastas ir dažnas reiškinys. Todėl planuodami kelionę į šią šalį lagamine turėtumėte atrasti vietos šiltesniems bei lietui ir vėjui atspariems drabužiams. Gera, patvari bei vandeniui atspari avalynė – taip pat bus labai didelis privalumas.

Islandijos piniginis vienetas – Islandijos krona (ISK). Cirkuliuoja 1, 5, 10, 50 ir 100 kronų monetos bei 500, 1000, 2000 ir 5000 kronų vertės banknotai.  1 euras – ~135 kronos. Saloje ypač gerai išvystytas atsiskaitymas banko kortelėmis, tačiau grynųjų vietine valiuta visi tiek turėkite. Tiesa, nepatartina su savimi turėti daug Islandijos kronų, nes grįžę į Lietuvą jų į eurus neišsikeisite.

Islandija – brangi šalis, todėl gerai apsvarstykite savo bagažo turinį. Mažiausiai norėsis leisti pinigus tiems daiktams, kuriuos būtumėte nebrangiai nusipirkę Lietuvoje. Pavyzdžiui, šiltesniems drabužiams, patogiems batams, apsiaustui nuo lietaus ir pn.

Islandijos sala – viena saugiausių šalių pasaulyje, tačiau vis tiek reikėtų saugotis vagių, ypač vakarais vaikštant sostinėje Reikjavike. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, vertingus daiktus laikykite viešbučio seife.

Jeigu planuojate Islandiją apžiūrėti su išsinuomotu automobiliu, prieš leisdamiesi į nepamirštamų įspūdžių kelionę, pasiskambinkite specialias numeriais, informuojančiais apie kelių būklę. Atminkite, jog važinėti nepažymėtais keliais – draudžiama.

Jeigu apsiribosite tik Reikjaviku – pamatysite tikrai ne daug. Nukeliauti iki tolimesnių lankytinų vietų galima viešuoju transportu arba nuomotu automobiliu. Be abejo, pastarasis variantas idealiausias, kadangi galėsite keliauti ten, kur veda akys. Pasirinkus visuomeninį transportą, reikės derintis prie grafikų, be to, pro kai kurias vietas autobusas pravažiuoja vos vieną-du kartus. Todėl jeigu keliausite autobusu – būtinai susidėliokite maršrutą iš anksto. Kas liečia kainas, greičiausiai autobusu keliauti bus pigiau, bet viskas priklausys nuo to, ką norite pamatyti ir kiek su jumis keliaus žmonių.

Alkoholį Islandijos saloje galima gerti nuo 20 metų. Pigiausi alkoholiniai gėrimai oro uosto Duty Free parduotuvėse. Vairuoti išgėrus – griežtai draudžiama. Už tai vairuotojai baudžiami didelėmis baudomis.

Islandija – viena iš nedaugelio šalių, kurioje vandenį galima gerti iš krano.

Nepaisant šalies pavadinimo, Islandijoje žiemos labai švelnios, o klimatas permainingas. Vasaros saloje kur kas šaltesnės nei kitose toje pačioje geografinėje platumoje esančiose šalyse. Vasarą oro temperatūra svyruoja nuo 10 iki 15 °C, o retai atvejais pakyla virš 20 °C. Oficialiai žiema Islandijoje prasideda spalio viduryje ir baigiasi balandžio viduryje, tačiau sniego galima surasti ištisus metus.

Jeigu nuspręsite keliauti savarankiškai, iš anksto pagalvokite apie maistą. Pagrindiniuose miestuose tiek kavinių, tiek parduotuvių apstu, tačiau jei vyksite į atokesnes vietas – jų nei su žiburiu nerasite.

Islandija išsiskiria savo virtuve. Paragaukite pūdytos ryklienos, taip pat elnio, ruonio, banginio ar jūrinio paukščio mėsos. Apie pūdytą ryklieną išsamiau galite pasiskaityti paspaudę šią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.