Pavlovsko rūmai Sankt Peterburge: įspūdingas XVIII a. parko ir rūmų ansamblis

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

pavlovsko rumai

Pavlovskas yra vienas iš gražiausių ir turistų mėgstamų lankyti objektų. Sankt Peterburgo priemiestis Pavlovskas yra Rusijos carų vasaros rezidencija, savo gyvavimo metus skaičiuojanti nuo XVIII amžiaus. Jau pats pavadinimas orientuoja į Rusijos istoriją, nes vienas iš carų buvo Pavlas I, kuriam XVIII amžiuje rūmus padovanojo jo motina Jakaterina II.

Apie Pavlovsko rūmus sukurta nemažai pasakojimų. Viename  iš tokių pasakojimų teigiama, kad rūmai pradėti statyti Jekaterinos II įsakymu 1765 metais, Tai buvo dovana jos meilužiui Orlovui, mėgusiam prabangą ir medžioklę.Rūmų statyba truko apie 16 metų, šalia įrengtas didžiulis parkas. Po grafo Orlovo mirties Rusijos imperatorė iš įpėdinių perpirko rūmų kompleksą ir visą teritoriją aplink rūmus ir padovanojo savo sūnui Pavlui I, būsimajam sosto paveldėtojui.

Vasaros rezidencija nuolat plėtėsi ir keitėsi, tačiau išsaugojo dermę su natūralia gamta. Pavlovsko rūmai įkomponuoti puikiame kraštovaizdyje, apimančiame 600 ha. plotą prie Slaviankos upės. Rūmų ansamblį sudaro ne tik architektūriniai pastatai, bet ir šalia įrengti parkai, alėjos, tvenkiniai. Parkas, supantis dvarą yra vienas didžiausių ir gražiausių parkų Europoje, išsidėstęs Slaviankos upės slėnyje, padalintas į 7 landšaftinius plotus, kurtus garsiausių to meto architektų. Šis objektas yra įtrauktas į oficialų UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Kaip minėta, rūmų ansamblis ir parkas ypatingai dera su natūralia aplinka, todėl objektas ypač turistų mėgiamas pavasarį ir rudenį, kai augmenija pasipuošia įvairiausiomis spalvomis. Objektas sukuria daugiapakopės kompozicijos įspūdį, nes čia architektūros objektai ir augmenija yra persipynę viena su kita. Kadangi teritorijoje teka Slaviankos upė, arcitektai ir landšafto specialistai sėkmingai išnaudojo upės vingius gražios ir prabangios aplinkos kūrimui. Tiltai per upę kuria romantišką įspūdį, o upės vandenyje atsispindintys sidabriniai gluosniai, svarinantis šakas iki pat vandens tik papildo jaukią atmosferą.

Vienas iš carų vasaros rezidencijos kūrėjų buvo talentingasis architektas Charlesas Cameronas, kuris suprato rūmų svarbą ir suprojektavo didingas ir prabanga dvelkiančias erdves. Iki centrinių rūmų veda liepų alėja, kuri suaugus liepos sudaro žalią koridorių.

Į Pavlovsko rūmų ansamblį įeina ir Šv. Nikolajaus katedra, ir šiek tiek vėliau pastatyta Marijos Magdalietės bažnyčia, kurios statybą rėmė Pavelo 1 antroji žmona Marijai Feodorovna.

Nors istoriniai įvykiai, ypač abu pasauliniai karai turėjo įtakos rūmų būklei, vis tik didžioji dalis komplekso buvo išsaugota arba atstatyta. Svarbiausia, rūmai yra atviri lankytojams. Juose veikia puikios ekspozicijos, sienas puošia originalūs dekoratyviniai gobelenai, išsaugoti autentiški baldai, įvairios skulptūros ir kiti muziejiniai objektai. O viską vainikuoja aplink rūmus upės slėnyje įkurta gamtinė ir dekoratyvinė parko kompozicija. Taigi, Pavlovsko rūmai– vienas iš įspūdingiausių lankytinų objektų Sankt Peterburge.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.