Raudonoji aikštė Maskvoje – vienas iš įdomiausių lankytinų objektų

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

raudonoji aikštė

Dažnai yra sakoma, jog Maskva nepalieka abejingų, nes joje galima rasti visko: tviskančios prabangos ir ekstravagancijos, nepaaiškinamų sprendimų ir skurdo apraiškų, rusiško geraširdiškumo ir juodojo humoro…

Maskvoje vienas iš įdomiausių lankytinų objektų, pritraukiančių turistus iš viso pasaulio, yra Raudonoji aikštė. Tai yra pati garsiausia aikštė Maskvos centre, nes visos svarbiausios gatvės, visi svarbiausi keliai tarsi išeina iš šios aikštės. Jei pažiūrėtume į Raudonąją aikštę iš paukščio skrydžio, ji dėl savo gatvių tinklo būtų panaši į voratinklį, kuriame įsipainioję muselės – ryškūs ir žinomi lankytini objektai, išsidėstę aikštės šonuose. Dėl šios priežasties Raudonoji aikštė ne kartą buvo įvardinta kaip Rusijos širdis. Nuo 1991 metų UNESCO  net įtraukė Raudonąją aikštę į pasaulinio paveldo registrą.

Legendos byloja, kad seniau toje vietoje, kur dabar yra Raudonoji aikštė, buvo pristatyta daugybė medinių namų ir skurdžių lūšnų, o karališkoje pilyje gyvenęs caras bijojo gaisro, mat suprato, kad ugnis greitai išplistų, jei kuri nors iš lūšnų užsiliepsnotų. Todėl caras 1493 metais išleido įsaką, liepdamas nugriauti keliančius pavojų gaisro atveju pastatus. Taip atsivėrė didžiulis tuščias plotas, kuris imtas naudoti kaip Maskvos turgaus aikštė. Vėliau šioje aikštėje imta rengti įvairias šventes, skelbti įsakymus, sakyti kalbas. Keletą kartų būtent šioje aikštėje surengta caro karūnavimo ceremonija. Soviemečiu aikštėje vykdavo kariniai paradai, iki šiol Raudonoji aikštė yra vienas iš svarbiausių Rusijos objektų.

Aikštė atskiria Kremlių, kuriame seniau buvo karališkoji pilis, ir istorinį pirklių kvartalą. Šiuo metu Raudonojoje aištėje stovintis Kremlius tarnauja kaip prezidento rezidencija. Vieni šaltiniai aikštės pavadinimą kildina nuo Kremliaus raudonų plytų, bet retas žino, kad rusiškas žodis „красная“ turi ne tik spalvos, bet ir kitą reikšmę – „gražus“. Todėl gali būti, kad ta plytų spalva niekuo dėta prie pavadinimo kilmės, nes iš tiesų aikštė yra įspūdinga ne tik savo dydžiu, bet ir šalia jos esančiais objektais, tokiais kaip Kremlius ar soborai.

Sovietmečiu Raudonoji aikštė buvo oficialus Sovietų Sąjungos vyriausybės centras, nes Kremliuje vyko svarbiausi susirinkimai, būtent čia buvo priimami įvairūs įstatymai, iš čia Rusijos vadovai mojuodavo ranka, kai pro šalį žygiuodavo karinis paradas. Dėl to, kad karinei technikai sovietmečiu buvo sunku pravažiuoti, teko nugriauti net kelis pastatus. Kėsintasi nugriauti ir garsųjį Vasilijaus Palaimintojo soborą, bet Stalinas neleidęs. Pasakojama, kad jam nepatikęs Raudonosios aikštės maketas su nuimamu soboro modeliu. Tokį projektą buvo parengęs Lazaras Kaganovičius, Stalino bendražygis ir Maskvos rekonstrukcijos projekto vadovas.

Raudonoji aikštė yra privalomas objektas visų turistinių maršrutų, nes būtent čia galima pajusti tikrąją rusišką dvasią. Šioje aikštėje nuolat daug žmonių, nes ji yralankomiausias objektas. Žinoma, tam įtakos tikriausiai turi ne tik labai geras susisiekimas, bet ir šalia esantys kiti įdomūs ir įspūdingi objektai. Sakoma, kad Maskva įspūdinga dar ir dėl to, kad joje susipina prabanga, šiuolaikiškumas ir senosios tradicijos. Tokie kontrastai išryškėja ir apsilankius Raudonojoje aikštėje, nes šalia istorija dvelkiančių didingų pastatų visai netoli yra ir modernizmo apraiškų. Taigi, jei vykstate į Rusiją, būtinai planuokite kelionė taip, kad galėtymėt aplankyti Maskvą, kurioje svarbiausias objektas, geriausiai reprezentuojantis Rusijos dvasią, yra Raudonoji aikštė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.