Sapadere kanjonas netoli Alanijos – diena gamtos ir kalnų apsuptyje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

sapadere kanjonas Jeigu pabodo karštas ir drėgnas pakrantės oras ar pasyvus drybsojimas paplūdimyje, leiskitės pažinti kitokios Turkijos. Tam puikiai tiks maždaug 40 kilometrų į rytus nuo Alanijos, aukštai kalnuose, esantis Sapadere kanjonas. Didingų kalnų apsuptyje kiekvieno turisto laukia gaivus oras bei nuostabūs sraunios kalnų upės vaizdai.

Sapadere kanjonas yra vos už kelių kilometrų nuo to paties pavadinimo kaimelio, 400 metrų aukštyje virš jūros lygio. Beveik 360 metrų ilgio Sapadere kanjonas susiformavo veikiamas vandens, ledo bei vėjo. Tai, ką galime pamatyti šiandien, formavosi tūkstančius metų.

Turistų patogumui, per visą kanjoną yra nutiestas medinis takas, leidžiantis pažinti tikrąjį gamtos grožį. Vaizdų, kuriuos verta užfiksuoti fotoaparatuose – netrūksta: tai ir snieguotos kalnų viršūnės, ir kriokliai, ir nuostabi sraunios upės spalva. Trasos pabaigoje akį patraukia didžiausias Sapedere kanjono krioklys.

Kad ekskursija būtų labiau įsimintina, pažintį su Sapadere kanjonu galima suderinti su maudynėmis šio kanjono upėje. Trasoje specialiai padaryti nusileidimai. Prieš šokant į vandenį verta prisiminti, kad net ir karščiausiomis vasaromis dienomis upės vandens temperatūra nepakyla daugiau nei 12 laipsnių. Tačiau tai bus tikra atgaiva tiek kūnui, tiek sielai.

Į Sapadere kanjoną nuvyksite išsinuomotu automobiliu arba užsisakę ekskursiją iš Alanijos. Ši ekskursija puikiai tiks tiems, kurie nemėgsta ilgai važiuoti autobusu (nuo Alanijos vos 40 km). Ekskursija taip pat rekomenduojama turistams, norintiems pažinti kitokią Turkijos gamtą, pakvėpuoti tyru kalnų oru, smagiai praleisti dieną. Dažnai ši ekskursija derinama su šalimais kalnuose esančių kaimelių apžiūrėjimu.

UrkisTravel.lt išbandė šią ekskursiją. Įvertinimas 8/10 balo.

Kviečiame su Sapadere kanjonu susipažinti nuotraukų galerijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.