Taupom Paryžiuje: nemokami muziejai asmenims iki 26 metų!

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Taupom Paryžiuje: nemokami muziejai

Apžiūrint miestą visada norisi tai padaryti kuo pigiau. Paryžius būtent tas miestas, kuris lankytojams siūlo aplankyti įvairius muziejus nemokamai. Vienus muziejus galima aplankyti nemokamai kiekvieną mėnesio sekmadienį, arba kiekvieną trečiadienio vakarą, kada muziejų darbo laikas prailginamas, kitus muziejus aplankysite nemokamai, jeigu esate iš Europos Sąjungos ir jei jums ne daugiau kaip 25 metai (kai kur – 26 m.).

Šiame sąraše mes pateikiame 15 muziejų aprašymų, kuriuos apžiūrėsite nemokamai, jeigu esate iki 25 m. Straipsnio pabaigoje rasite keletą nuorodų į interneto svetainę, kurioje galėsite dar kartelį apžvelgti, kurie muziejai nemokami tam tikromis dienomis ar tam tikriems asmenims. O kad nebūtų nuobodu skaityti – pasimėgaukite nuostabiais Paryžiaus vaizdais. Tiesa, nuotraukų išdėstymas nebus susijęs su muziejais.

Karališkosios Veterinarijos mokyklos muziejus – Musée Fragonard

Muziejus buvo įkurtas 1766 metais, anatomijos profesoriaus Honore Fragonard, kuris buvo šios veterinarijos mokyklos direktorius. Muziejuje eksponuojami įvairių gyvūnų – žirafos, dramblio, žirgo skeletai, konservuoti gyvūnų organai ir genetinių išsigimimų pavyzdžiai. Šis muziejus skirtas daugiau stiprių nervų lankytojams.

Adresas: 7, avenue du Général de Gaulle, 94704 Maisons Alfort

Metro: Ecole Vétérinaire M – Alfort sustojimas

Asmenims iki 26 m. – nemokamai

Judaizmo istorijos ir meno muziejus – Musée d’Art et d’Histoire du Judaïsme

Muziejuje galėsite susipažinti su žydų bendruomenės istorija nuo viduramžių iki XX a. Išvysite unikalių dokumentų kolekciją bei kitus eksponatus.  Ištisus metus čia rengiamos įvairios šiuolaikinių menininkų teminės parodos.

Adresas: 71 rue du Temple, 75003 Paris

Metro: Hôtel de Ville Rambuteau sustojimas

Asmenims iki 26 m. – nemokamai

Eifelio bokštas

UrkisTravel.lt nuotr.

Panteonas – Panthéon

Pastatytas XIX a. kaip bažnyčia, bet vėliau paverstas į miesto šventyklą. Panteone yra didelė kripta, kurioje palaidota daug žymių Prancūzijos veikėjų: Victor Hugo, Voltaire, Jean Monnet, Marie ir Pierre Curie.

Adresas: Place du Panthéon, 75005 Paris

Metro: Cardinal Lemoine, Maubert Mutualité sustojimai

Asmenims iki 26 m. – nemokamai

Šventoji koplyčia – Sainte-Chapelle

Gotikinio stiliaus koplyčia, pastatyta 1248 m., karaliaus Liudviko IX. Joje buvo saugomas brangus religinis turtas. Šventoji koplyčia taip pat yra pripažinta viduramžių architektūriniu šedevru.

Adresas: 4 Boulevard du Palais, 75001 Paris

Metro: Cite sustojimas

Asmenims iki 26 m. – nemokamai

Triumfo arka

UrkisTravel.lt nuotr.

 Triumfo arka – Arc de Triomphe

Žymus Paryžiaus architektūros paminklas, baigtas statyti 1836 m., norint įamžinti imperatoriaus Napoleono pergales. Arka stovi Charles de Gaulle aikštėje, Eliziejaus laukų vakariniame pakraštyje. Jos aukštis – 49,5 metro, plotis – 45 metrai, skersmuo – 22 metrai ir yra antra pagal dydį arka pasaulyje.

Adresas: Place Charles de Gaulle, 75008 Paris, France

Metro: Charles de Gaulle-Étoile sustojimas

Asmenims iki 26 m. – nemokamai

Paryžiaus Dievo motinos katedra Notre Dame Cathedral

Paryžiaus religinis centras. Ši katedra pradėta statyti 1163 m. vyskupo Maurice de Sully iniciatyva, o statybos baigėsi tik 1345 m. Katedros ilgis – 130 metrų, o aukščiausio bokšto smailė siekia net 90 metrų. Šią katedrą visame pasaulyje išgarsino prancūzų rašytojas Victor Hugo, parašęs romaną „Paryžiaus katedra“.

Adresas: 6 Place du Parvis Notre Dame, 75004 Paris

Metro: Cité, Saint-Michel, Hôtel de Ville sustojimai

Asmenims iki 26 m. – nemokamai

Muziejus

UrkisTravel.lt nuotr.

Karinių modelių muziejus – Musée des Plans-Reliefs; Karo muziejus – Musée de l’Armée (Tombeau de Napoléon); Šiuolaikinės istorijos muziejus – à l’Historial de Gaulle

Muziejai įsikūrę Invalidų rūmuose. Dabar komplekse veikia Karo muziejus, Karinių modelių muziejus ir Šiuolaikinės istorijos muziejus. Šiuose rūmuose yra palaidotas Prancūzijos imperatorius  Napoleonas Bonapartas.

Adresas: 70 Rue de Babylone, 75007 Paris

Metro:  La Tour-Maubourg, Varenne sustojimai

Asmenims iki 25 m. – nemokamai

Konsjeržeri – Conciergerie

Pastatas iškilo XIV a. kaip Karališkieji rūmai (Palais de la Cité), o 1391 m. tapo kalėjimu. Per Prancūzijos revoliuciją (1789 m. – 1799 m.) šiame kalėjime buvo įkalinta, giljotinuota ar kitaip nukankinta daugybė belaisvių, tarp jų ir Prancūzijos karalienė Marie Antoinette. 1914 m. kalėjimas buvo atvertas lankytojams kaip nacionalinis valstybės istorinis paminklas.

Adresas: Quai de l’Horloge 1, 1e, Paris

Metro:  Cité sustojimas

Asmenims iki 26 m. – nemokamai

Nemokami muziejai

UrkisTravel.lt nuotr.

Rodeno muziejus – Musée Rodin

Muziejus įkurtas garsaus prancūzų skulptoriaus Auguste Rodin garbei. Jame eksponuojama beveik 6 600 šio skulptoriaus darbų, tarp jų ir žymios skulptūros kaip Mąstytojas (The Thinker) ir Bučinys (The Kiss).

Adresas: 77 Rue de Varenne, 75007 Paris

Metro: Varenne sustojimas

Asmenims nuo 18 iki 25 m. – nemokamai į sodus (muziejus – 5 eurai)

Orsė muziejus Musée d‘Orsay

Svarbiausias Paryžiaus muziejus, kuriame eksponuojama didžiausia pasaulyje impresionistų ir post-impresionistų paveikslų kolekcija. Taip pat muziejuje galima pamatyti skulptūrų, baldų ir fotografijų ekspozicijas. Muziejus atidarytas 1986 m. seniau čia veikusios geležinkelio stoties pastate.

Adresas: 1 rue de la Légion d’Honneur, 75007 Paris, France

Metro: Solferino sustojimas

Asmenims iki 25 m. – nemokamai

Fontanas Paryžiuje

UrkisTravel.lt nuotr.

Jūreivystės muziejus – Musée de la Marine

Muziejus įsikūręs vakarinėje Šajo rūmų (Palais de Chaillot) dalyje. Jame galima pamatyti labai tikslius laivų modelius, kovos laivus, medines skulptūras, navigacijos prietaisus, uostų paveikslus ir kitus su jūra susijusius eksponatus.

Adresas: Palais de Chaillot 17, place du Trocadéro, 75116 Paris

Metro:  Trocadéro sustojimas

Asmenims nuo 18 iki 26 – nemokamai

Luvras – Louvre Museum

Vienas didžiausių Prancūzijos muziejų bei daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Jame eksponuojama beveik 35 000 kūrinių, pradedant priešistore ir baigiant XIX a. Muziejus įsikūręs Luvro rūmuose, pastatytuose XII a. pab., valdant Pilypui II.

Adresas: Musée du Louvre, 75058 Paris, France

Metro: Palais-Royal–Musée du Louvre sustojimas

Asmenims iki 25 m. – nemokamai

Nemokami muziejai

UrkisTravel.lt nuotr.

Architektūros muziejus – Cité de l’architecture & du patrimoine  

Architektūros muziejus buvo atidarytas 2007 metais. Jame yra 8000 kv. m nuolatinių eksponatų salė, 1830 kv. m laikinų eksponatų salė bei 1700 kv. m architektūros biblioteka. Čia eksponuojami tapybos, fotografijos darbai, brėžiniai, monumentaliosios dailės freskos, įvairūs modeliai.

Adresas: Palais de Chaillot 1, place du Trocadéro et du 11 novembre, 75116 Paris

Metro: Trocadéro sustojimas

Asmenims iki 25 m. – nemokamai (į nuolatinių eksponatų salę)

Pašto muziejus – Musée de la Poste

Paryžiaus pašto muziejuje eksponuojama pašto ženklų kolekcija, paštininkų uniformos, antspaudai, pašto kelių žemėlapiai. Muziejus padalintas į galerijas, kuriose galėsite apžiūrėti pašto istoriją nuo viduramžių iki dabarties ir net ateities.

Adresas: 34 boulevard de Vaugirard 75015 Paris

Metro: Montparnasse Bienvenüe sustojimas

Asmenims iki 26 m. – nemokamai (į nuolatinių eksponatų salę)

Nemokami muziejai

UrkisTravel.lt nuotr.

Moderniojo meno muziejus (Pompidu centras)  – Musée national d’art modern (Centre Pompidou)

Pompidu centre esantis muziejus, kuris yra vienas didžiausių šiuolaikinio ir modernaus meno muziejų Europoje. Jame eksponuojama daugiau kaip 65 000 meno kūrinių, tokių autorių, kaip Picasso, Kandinsky, Matisse, Chagall Léger, Miro, Dali, Dubuffet, Klein, Buren, Boltanski, Opalka, Twombly, Hantaï, Tallon, Widmer, Garouste.

Adresas: Place Georges Pompidou, 75004 Paris

Metro: Hôtel de Ville sustojimas

Asmenims iki 26 m. – nemokamai

 

Lankydamiesi šiuose muziejuose nepamirškite asmens dokumento!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.