Patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantis svečių namus

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantis svečių namus

Ne vienam lietuviui, planuojančiam atostogas ar išvykas, bene didžiausią galvos skausmą sukelia nakvynės vieta. Ne paslaptis, kad didžioji dalis kelionės išlaidų dažniausiai atitenka būtent jai. Nors apgyvendinimo įstaigų pasirinkimas ganėtinai gausus, lietuviai, derindami taupumą su kokybe, pradeda atrasti tarpinį variantą tarp viešbučių ir kambarių nuomos: svečių (poilsio) namų teikiamas galimybes. Tačiau kaip nepasimesti tarp daugybės pasirinkimų ir į ką atkreipti dėmesį, kad netektų nusivilti?

„Išaugęs ne tik atvykstamojo turizmo srautas, bet ir populiarėjantis vietinis turizmas atnešė naujus vėjus Lietuvos apgyvendinimo įstaigų rinkoje, – sako trumpalaikių apgyvendinimo paslaugų portalo „Nakvok.lt“ vadovė Česlova Mikelė. – Nors viešbučiai vis dar karaliauja lyderių pozicijose, tačiau auganti pigesnės nakvynės paklausa iš užmaršties prikelia svečių namus ir padeda jiems išsivaduoti iš mitų šleifo“.

Č. Mikelė pastebi, kad šiandien svečių namai siejami su puikiomis galimybėmis naujoms pažintims, išskirtiniu interjeru, dažniausiai gera lokacija mieste bei itin svetingu priėmimu. Praeityje sklandę mitai, kad juose nešvaru, pavojinga, trūksta privatumo, nes „gyveni kaip bendrabutyje“, ar per daug triukšminga – nė kiek nebeprimena šiandieninės poilsio namų būklės. „Šiuolaikiniai svečių namai nebėra tos įstaigos, kurios prieš daugiau nei dešimtmetį dar keldavo baimę turistams. Dabar juos renkasi ne tik taupumo, patogumo, kartais ir ramybės ieškantys turistai, bet ir verslo atstovai, kuriems dažnos kelionės – darbo dalis“, – sako „Nakvok.lt“ vadovė.

Nors svečių namus, kaip alternatyvą apsigyvenimui viešbutyje, pasirenka vis daugiau klientų,  „Nakvok.lt“ atstovė pastebi, kad visgi derėtų atkreipti dėmesį į esminius apsigyvenimo etapus, kad nakvynė būtų maloni ir netaptų papildomu galvos skausmu:

Nakvynės paieška. Dauguma turistų linkę susirūpinti nakvynės rezervacija likus vos keletui dienų iki numatyto atvykimo. Deja, dažniausiai svečių namai bent savaitę į priekį jau būna užimti, todėl patartina rezervacija pasirūpinti bent savaitę ar dvi prieš kelionę. Tuo tarpu, ieškant nakvynės kurortiniuose miestuose – Nidoje, Palangoje ar Druskininkuose – suskubti pasirūpinti kambario nuoma reikėtų gerokai anksčiau, kitu atveju teks kreiptis į tuos, kurie su nuomą siūlančiais plakatais stovi miesto pakraščiuose.

Papildomos paslaugos. Norintiems sutaupyti, vertėtų atkreipti dėmesį į siūlomas paslaugas ir atsisakyti to, kas nėra būtina. Dažniausiai iš nusimatyto biudžeto daugiau tenka skirti pusryčiams, automobilio laikymui uždaroje stovėjimo aikštelėje, papildomai lovai, valymo bei skalbimo paslaugoms ar netgi patalynei, jeigu į bazinį paketą ji nebuvo įtraukta. Derėtų atkreipti dėmesį, kad kai kuriuose svečių namuose yra bendros ar uždaros virtuvės – tad bent jau pusryčiams sutaupyti tikrai galima.

Nemokamas internetas. Svečių namų praktika rodo, kad nemokamai šiuo malonu dažniausiai galima džiaugtis tik bendrose erdvėse – poilsio kambaryje ar registratūroje, o už bevielį internetą kambaryje gali tekti susimokėti papildomai.

Kelionė su vaikais. Planuojantiems kelionę su mažamečiais vaikais ar naujagimiais, patartina pasidomėti, ar nakvynės įstaiga turi specialiai jiems pritaikytas lovytes bei kėdutes.

Kelionė su augintiniais. Keliaujantiems su augintiniais – būtina iš anksto sužinoti, ar jie bus priimti ir ar neteks papildomai sumokėti už šią viešnagę, kadangi ne visi svečių namai yra „draugiški“ gyvūnams.

Ramybės valandos. Visose apgyvendinimo įstaigose galioja ta pati taisyklė – laikytis tvarkos ir ramybės, tačiau į jaunimą labiau orientuotose vietose neretai pasitaiko triukšmingesnių svečių, kurių nedrausmina geranoriški darbuotojai. Todėl prieš renkantis nakvynės vietą, patariama sužinoti, ar ji yra populiaresnė jaunimo ar ramybės ieškančių keliautojų tarpe.

Vėlyvas atvykimas. Galiausiai, svarbu neužmiršti įspėti apgyvendinimo įstaigos personalo, jeigu planuojama atvykti vėliau negu numatyta poilsio namų taisyklėse.

Pasak Č. Mikelės, taip pat itin svarbi naujovė, įsigaliojusi svečių namų rinkoje – nuo praėjusių metų pabaigos šios įstaigos, kaip ir viešbučiai, privalomai pradėtos klasifikuoti ir vertinti žvaigždutėmis. „Poilsio namams privalomai suteiktas įvertinimas galios dvejus metus, kur aukščiausias įvertinimas – keturios žvaigždutės, o žemiausias – viena. Tai palengvins turistų apsisprendimą, kur pasirinkti nakvynę, o įstaigos turės labiau pasitempti, siekdamos pritraukti svečių, tad greitu metu ir apie svečių namus sklandančių mitus nebeliks“, – pastebi specialistė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.