Tenerifė – amžinojo pavasario sala

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Tenerifė - amžinojo pavasario sala Vulkaninio tipo sala Tenerifė, viliojanti turistus puikiu oru ištisus metus – čia net apie 300 saulėtų dienų. Šilčiausiu laikotarpiu, vasarą, termometro stulpelis nerodo daugiau nei 28, o žiemą temperatūra nenukrenta žemiau 19 laipsnių šilumos. Neveltui sala vadinama „amžinojo pavasario sala“, nors žiemos pėdsakų – sniego – taip pat galite pamatyti. Tenerifėje netrūksta nei lankytinų vietų, nei pramogų, nei paplūdimių, todėl kiekvienais metais saloje apsilanko daugiau nei penki milijonai žmonių!

Kanarų salyną sudaro septynios didelės salos ir keletas mažesnių salų, kurios susiformavo prieš 14 milijonų metų, išsiveržus šimtams povandeninių ugnikalnių. Tenerifė – didžiausia iš septynių Kanarų salyno sala, kurios plotas – 2034 kvadratiniai kilometrai, o Teidės ugnikalnis yra aukščiausias taškas visoje Ispanijoje, virš jūros lygio pakilęs net 3718 metrų. Saloje gyvena daugiau nei 850 tūkstančių žmonių, dauguma jų – ispanai.

Tenerifės salos pavadinimas čiabuvių guančų kalba reiškia – „Snieguotą kalną“, nors pagal kitus šaltinius dėl joje esančio ugnikalnio, sala buvo vadinama „pragaro sala“.

Salos forma primena netaisyklingą trikampį, kurio viduryje stūkso didingas ugnikalnis, dalinantis salą į Pietų ir Šiaurės regionus bei turistus stebinančiu skirtingu klimatu ir kraštovaizdžiu. Šiaurinėje salos dalyje vyrauja drėgnesnis oras, veši augmenija, pietvakariuose – oras šiltas ir sausas. Labiausiai gamta išsiskiria žiemos metu – pakrantėje besimėgaudami saulės voniomis galite grožėtis nuostabia apsnigta Teidės viršūne.

TenerifeŽmonės saloje gyveno jau akmens amžiuje. Pirmieji gyventojai – guančai, kurie saloje įsikūrė maždaug prieš 200 m. pr. Kr. Jų pėdsakai yra išlikę iki šių dienų. Šie žmonės buvo panašūs į skandinavus – aukšti, šviesiais plaukais, mėlynakiai baltaodžiai. Dar ir šiandien saloje galima pamatyti žmonių, kurie pasirinkę primityvų gyvenimo būdą – gyvena įrengtose kalnų uolose, augina gyvulius, tačiau verčiasi turizmu – į savo namus priima lankytojus, uolose įrengtame restorane kviečia paragauti tradicinių ispaniškų patiekalų.

Šią kryptį turistai renkasi ne tik dėl puikaus oro, bet ir dėl pramogų, kurių Tenerifė siūlo daugiausiai iš visų salyno salų – vandens atrakcijos, kazino, prabangūs naktiniai klubai, barai, ekskursijų gausa, karnavalai. Pagrindiniuose kurortuose gausu daugiaaukščių viešbučių, apartamentų, verda naktinis gyvenimas, todėl čia galima pasigesti tylos ir ramybės. Pasyvaus poilsio mėgėjai gali leisti laisvalaikį paplūdimyje, besimėgaujant šiltais saulės spinduliais. Nors priėjimas į vandenį geras, tačiau gražius, auksinio smėlio paplūdimius keičia juodo vulkaninio smėlio paklodė.

Poilsis TenerifėjeTenerifėje oficiali kalba – ispanų, tačiau kalbama ir galų, baskų, katalonų kalbomis. Turistai gali lengvai susikalbėti angliškai bei vokiškai. Pagrindinė religija – katalikai, kurie saloje sudaro net 94 procentus.

Tenerifės Santa Krusas – pagrindinis miestas, provincijos centras bei kartu su Gran Kanarijos Las Palmo miestu sudarantis Kanarų salų sostinę. Santa Krusas išsidėstęs Tenerifės šiaurės rytuose. Nuo miesto iki šiaurės vakarų Afrikos pakrantės skiria tik apie 210 kilometrų. Jame yra giliavandenis uostas, o maždaug už 8 km yra įkurtas dirbtinis salos paplūdimys – Las Teresitas, kuriam prireikė milijonų tonų auksinio puraus smėlio, atgabento iš Sacharos dykumos. Mieste yra įsikūręs ne vienas muziejus, siūlantis susipažinti su šalies istorija, yra keletas vertų dėmesio bažnyčių, istorinių pastatų.

Keliaudami po salą – išvysite jaukius žvejų kaimelius, galėsite aplankyti Nacionalinį Teidės parką, vaikams džiaugsmą teiks papūgų parkas – Loro, istorijos mėgėjai turės progą pasižvalgyti po mįslingas piramides. Puikus ir įsimintinas poilsis Tenerifėje – garantuotas!

 

<<Žiūrėti nakvynės kainas Tenerifės saloje>>


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.