TOP 5 Niujorko lankytini objektai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lankytinos vietos niujorke Jungtinės Amerikos Valstijos – valstybė, apie kurią nors vieną žodį yra girdėję visi. Taip, tai pagrindinė filmų personažų, knygų bei dainose minimų veikėjų susipažinimo bei išsiskyrimo vieta. Atrodo, milžiniška šalis, daugybė miestų ir miestelių, tačiau pasaulinio lygio populiarumo viršūnę pasiekė ir didžiausius laurus pelnė ne kas kitas, o „Didžiuoju obuoliu“ vadinamas verslo, prekybos ir politikos centras – Niujorkas. Vienas miestas – daugybė istorijų. Vienas miestas – begalė naujų vietų, kurias aplankyti privalu kiekvienam. Taigi, kad būtų lengviau išsirinkti ir nepasimestumėte pasiūlymų labirintuose – išrinkome penkias daugiausiai žvaigždučių iš lankytojų pelniusias vietas. Lankytinų objektų sąrašas sudėliotas, tad dabar pats metas naudotis pigių skrydžių į Niujorką pasiūlymais!

Centrinis parkas – netikėtų susitikimų, konfliktų ir gilių pokalbių atmosfera

Kas gi nepažįsta filmo „Vienas namuose“ veikėjo Kevino, kuris didžiausius nuotykius per šventes patyrė Niujorko apsuptyje? Taip, būtent šio filmo scenarijuje didelę ir svarbią poziciją užima 10 km ilgio ir 25 milijonų lankytojų kasmet sulaukiantis Centrinis parkas. Tai viena iš labiausiai pamėgtų vietinių gyventojų apsilankymo krypčių –  kartu laiką leidžia ne tik pramogas mėgstančios šeimos, bet ir rytiniu krosu savo dieną pradedantys sportininkai, įkvėpimo ieškantys menininkai. Parkas išskirtinis savo švara ir ramybe – ne daug kavinių, tad pakankamai vietos tiek komandiniams žaidimams, tiek gatvės akrobatų ir iliuzionistų pasirodymams. Vaikštant parko takeliais ypatingą žavesį kelia žaliuojantys medžiai, spalvingi gėlynai, o turistų dėmesį patraukia ir čia esantis ežeras, kuris populiarumo sulaukia tiek vasarą, tiek žiemą – piknikus ant nupjautos pievelės pakeičia žiemos pramogos su pačiūžomis ant ledo. Taip pat nuobodžiauti neleidžia ir čia ūžiantys atrakcionai bei zoologijos sodas – pramogų į valias kiekvienam!

Rokfelerio centras – filmo herojumi pasijaus kiekvienas

Rokfelerių šeimos privatus pastatų kompleksas jau ilgą laiką yra viena lankomiausių vietų Niujorke. Vien čia yra 19 išskirtinio aukščio pastatų – įspūdingai spindintys viešbučiai, parduotuvių vitrinos ir įvairiausio tipo restoranai. Daugiausiai dėmesio ši vietas sulaukia vakarop, kai saulė nusileidžia ir dar didesnį įspūdį kelia nepakartojamos apšvietimo instaliacijos. Turistus iš viso pasaulio traukia ne tik blizgančios vitrinos, bet ir čia esanti panorama – apžvalgos aikštelė, esanti gerai žinomame „GE building“ pastate. Vasarą ypatingą atmosferą kelia pasivaikščiojimai tarp milžiniškų pastatų, tačiau naudotis pigių skrydžių pasiūlymais apsimoka ir šaltuoju sezonu: lapkričio pabaigoje įžiebiama 22 metrų aukščio eglutė ir pastatoma lauko čiuožykla – tikras pramogų kurortas.

Laisvės statula – nuotrauka kiekvieno archyvui

Kaip įrodyti, kad apsilankei Niujorke? Laisvės statula – būtent jos užtenka, kad vos žvilgtelėjus į nuotrauką suprastum savo draugo buvimo vietą. Ne paslaptis, kad 1886 metais pastatyta statula – tai Prancūzijos dovana Amerikai. Laisvės simbolis – moteris su karūna ant galvos ir fakelu rankose. Karūna sudaryta iš septynių spyglių, kurių kiekvienas reprezentuoja skirtingus vandenynus ir žemynus. Dešinėje rankoje iškeltas fakelas – laisvės simbolis, o kairėje rankoje esančioje lentelė yra iškalta JAV nepriklausomybės data. Laisvės statulos aukštis siekia 47 metrus, tad ji puikiai matoma ir iš tolo esančiame įspūdingo grožio Baterijos parke. Tačiau norintys pasigrožėti didybe iš arčiau – tiesioginiai keltai į Laivės salą – ne tik laisvės statula bus ranka pasiekiama, bet garantuota ir puiki Niujorko uostų panorama.

Empire state building“ – dar viena didybė, kurios aukštis sužavės kiekvieną

Su kuo iškart asocijuojasi verslo ir ekonomikos centru laikomas Niujorkas iš Europos atvykusiam turistui? Faktas, kad su milžiniškais dangoraižiais, kurie tampa pagrindiniais herojais tiek veiksmo, tiek romantiniuose filmuose. Vienas tokių, labiausiai žinomų – Empire state building. 102 aukštų Art Deco stiliaus pastatas stūkso Niujorko mieste, Manhetene, Penktojoje aveniu. Tai aukščiausias pastatas „Didžiajame obuolyje“ ir antras pagal dydį dangoraižis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Didžiausių lankytojų srautų sulaukia 86-asis ir 102-asis pastato aukštai, nes juose yra įrengtos apžvalgo aikštelės, iš kurių giedrą dieną galima stebėti 80 mylių siekiančią Niujorko panoramą. Pakilti į apžvalgo aikšteles paprasta – greiti ir erdvūs liftai užkels į padanges bet kuriuo metu.

Metropoliteno meno muziejus – 2 milijonų kūrinių saugykla

Niujorkas – miestas, apie kurį kalbant galima daugiausiai kartų išgirsti žodžius pasibaigiančius – iausias. Taip, dar vienas objektas – Metropoliteno meno muziejus. Tai didžiausias muziejus Jungtinėse Amerikos valstijose ir lankomiausias muziejus visame pasaulyje. Čia saugoma daugiau nei 2 milijonai meno kūrinių. Čia eksponuojamos antikos, senovės Egipto, Afrikos ir net Okeanijos skulptorių ir dailininkų kolekcijos. Pagrindinis pastatas stovi Centrinio parko rytinėje dalyje – tai viena iš priežasčių, kodėl muziejus sulaukia tokio stulbinančio skaičiaus lankytojų. Lankomumas siekia virš 5 milijonų susidomėjusių per metus, o bilieto kaina į šį objektą – 25 doleriai (vaikams iki 12 metų nemokamai).

Taigi, jokių abejonių dėl apsilankymo šiame mieste negali kilti – nerealūs įspūdžiai ir emocijos garantuoti kiekvienam. Neverta dvejoti, nes pigūs skrydžiai į Niujorką ir lankytinų objektų galybė – tai puikus derinys tiek puikioms šeimos atostogoms, tiek nepamirštamiems nuotykiams pašėlusiai draugų kompanijai.

2 komentarai TOP 5 Niujorko lankytini objektai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.