Lankytinos vietos Venecijoje

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Venecijoje Venecijos miestas oficialiai įkurtas 421 metais, kovo 25 d. Kasmet jį aplanko apie 15 000 000 turistų iš viso pasaulio. Venecijoje yra apie 170 kanalų, apie 400 tiltų, apie 200 bažnyčių, priskaičiuojama apie 3000 gatvelių. Venecijos klestėjimo laikotarpiu mieste gyveno apie 200 tūkst. žmonių, šiai dienai skaičius sumažėjo iki kiek daugiau nei 30 tūkst. Beje, galbūt pats metas aplankyti Veneciją, nes ji skęsta. Todėl skubame pateikti net 15 populiariausių lankytinų vietų mieste.

Šv. Mergelės Marijos sveikatos bazilika/Basilica di Santa Maria della Salute/Basilica of St. Mary of Health

Barokinio stiliaus, viena didžiausių bei įspūdingiausių bažnyčių Venecijoje buvo pastatyta 1681 metais, atsidėkojant už tai, kad baigėsi maras, kuris pražudė net trečdalį gyventojų. Šioje bažnyčioje galite pamatyti vieną iš pirmųjų Titiano darbų – „Šventosios Dvasios nusižengimas“. Nors įėjimas į bažnyčią mokamas, tačiau ją aplankyti tikrai verta.

Adresas: Campo della Salute, snc, 30123 Venezia

Didysis kanalas/Canal Grande/Grand Canal

Didysis Venecijos kanalas kaip gyvatė išsiraitęs per Venecijos miestą. Kanalo forma primena S raidę, jo ilgis – 3 800 metrų, plotis svyruoja nuo 30 iki 80 metrų, o gylis siekia 5 metrus. Kanalo pakrantėse stovi apie 170 pastatų, kurių dauguma pastatyta XIII-XVIII a. Šiame mieste ypač išvystytas vandens transportas, dauguma miesto vandens transporto maršrutų kerta šį kanalą. Norintys pamatyti visą kanalą plaukia vandens autobusu ar taksi, mėgstantys romantiką, renkasi pasiplaukiojimą gondola.

Didysis kanalas

Didysis kanalas. UrkisTravel.lt nuotr.

Atodūsių tiltas/Ponte dei Sospiri/Britge of Sighs

Tiltas suprojektuotas XVI a. architekto Antonio Contino. Jis pastatytas siekiant sujungti senąjį ir naująjį kalėjimus. Manoma, jog Atodūsių tilto pavadinimas atsirado dėl pasmerktų mirti kalinių, kurie buvo vedami į kitą kanalo pusę įvykdyti egzekuciją, o matomas vaizdas nuo tilto jiems būdavo paskutinis. Tai vienas iš geriausių italų renesanso pavyzdžių pasaulyje, kurį pastatyti prireikė 2 metų. Dauguma skulptūrų ant tilto pavaizduotos liūdnais arba piktais veidais.

Adresas: Calle Scolastica, 30122 Venezia

Šv. Morkaus bazilika/Basilica di San Marco/St. Mark’s Basilica

Šv. Morkaus bazilika yra ne tik viena populiariausių lankomų objektų Venecijoje, bet ir visoje Europoje. Bazilika pastatyta 828 m., tam, kad būtų priglaustas šventojo Venecijos globėjo – Šv. Morkaus kūnas, pavogtas Venecijos pirklių iš kapo Aleksandrijoje. Pastato kupolas, sienos ir fasadas išpuošti mozaikomis, kurios daugiausia atspindi bizantinį laikotarpį.

Adresas: Piazza San Marco, Venezia

Šv. Morkaus bazilika

Šv. Morkaus bazilikos fragmentas. UrkisTravel.lt nuotr.

Šv. Jono ir Pauliaus bažnyčia/Santi Giovanni e Paolo/Church of Saints John and Paul

Itališko gotikinio stiliaus bažnyčia, vietinių dar vadinama San Zanipolo buvo pastatyta domininkonų XIV-XV a. iš raudonų plytų. Tai didžiausia bažnyčia Venecijoje, kurios ilgis 101 m., plotis 38 m., o aukštis 33 m. Joje amžinojo poilsio yra atgulę dvidešimties miesto dožų palaikai.

Adresas: Castello 6363, 30122 Venezia

Dožų rūmai/Palazzo Ducale/Doge’s Palace

Venecijos gotikos stiliaus Dožų rūmai, pradėti statyti IX a., o baigti XV-XVI a. Tai galios centras iš kurio net 1000 metų buvo valdoma Venecija. Dožų rūmų architektūrai būdingas lengvumas, dekoratyvumas. Įėję į rūmus, antrame aukšte lankytojai gali pasigrožėti išpuoštomis tarybos salėmis, kurių sienas ir lubas nutapė garsūs Venecijos menininkai.

Adresas: Piazza San Marco, 30124 Venezia

Dožų rūmai

Dožų rūmai. UrkisTravel.lt nuotr.

Šv. Roko mokykla/Scuola Grande di San Rocco/Saint Roch School

Praeityje buvusi labdaringa ligoninė, pastatyta XVI a. Jos įkūrėjas šventas Rokas, kuris savo gyvenimą pašventė ligoniams slaugyti. Turistus ši vieta traukia dėl Tintoretto paveikslų, tarp kurių – „Nukryžiavimo“ paveikslas, vienas iš žymiausių paveikslų pasaulyje.

Adresas: Sestiere San Polo, 3054, 30125 Venezia

Šv. Morkaus aikštė/Piazza San Marco/St. Mark’s Square

Venecijos centras ir didžiausia miesto aikštė, pastatyta IX a. Jos pašonėje yra daugybė garsių pastatų: Šv. Morkaus bazilika, Archeologijos muziejus, Dožų rūmai ir kt. Per visą ilgą istoriją Šv. Morkaus aikštėje vyko daugybė procesijų, politinių renginių, karnavalų. Kiekvienais metais tūkstančiai lankytojų plūsta į aikštę, kad pamatytų du svarbiausius miesto istorinius objektus – Šv. Morkaus baziliką ir Dožų rūmus.

Adresas: Piazza San Marco

Šv. Morkaus aikštė

Šv. Morkaus aikštė. UrkisTravel.lt nuotr.

Jūrų muziejus/Museo Storico Navale/Naval History Museum

Venecijos jūrų muziejus įkurtas 1815 m., miestą okupavus austrams. Pirmaisiais eksponatais tapo istoriniai laivų modeliai. Netrukus ekspoziciją papildė kitų Italijos istorinių laivų modeliai bei Dožų apeigų barža. Šiuo metu muziejuje eksponuojami karinio jūrų laivyno, II Pasaulinio karo eksponatai, senovinės gondolos, tradicinė žvejybos įranga, vertinga kriauklių kolekcija ir net Tolimųjų Rytų šalių laivų modeliai.

Adresas: Riva S. Biasio Castello, 2148 – 30122 Venezia

Šv. Morkaus varpinė/Campanile di San Marco/St. Mark‘s Campanile

Šv. Morkaus varpinė, esanti to paties pavadinimo aikštėje yra aukščiausias bei vienas labiausiai atpažįstamų miesto pastatų Venecijoje. Bokšto aukštis siekia apie 99 metrus. Pirmasis bokštas sugriuvo 1902 m, tačiau po 10 metų vėl atstatytas. Lankytojai gali užsikelti į viršūnę, iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama, o giedromis dienomis galima pamatyti net ir Alpes.

Adresas: Piazza San Marco

Šv. Morkaus varpinė

Varpinė. UrkisTravel.lt nuotr.

Venecijos meno kūrinių galerija/Gallerie dell‘Accademia

Šioje galerijoje, kuri buvo įkurta 1750 m., saugoma garsiausia ir didžiausia Venecijos menininkų kolekcija nuo bizantiškųjų laikų iki baroko. Joje pamatysite tokių menininkų, kaip Bellini, Carpaccio, Giorgione, Veronese, Tintoretto, Tiziano, Canaletto, Guardi, Bellotto, Longhi. Šie menininkai padarė įtaką visai Europos tapybos istorijai.

Adresas: Sestiere Dorsoduro, 1050, 30123 Venezia

Gondolos

Gondolos – vienas iš labiausiai fotografuojamų vaizdų pasaulyje. Tai rankų darbo valtelės, kurios gaminamos iš 8 skirtingų medžio rūšių – eglės, ąžuolo, vyšnios, riešuto, guobos, raudonmedžio, maumedžio ir liepos. Valtelės konstruojamos iš 280 dalių. Irklai gaminami iš buko medienos. Gondolos kairė pusė yra platesnė, siekiant kompensuoti gondolos irkluotojo svorį. XVI a. buvo priimtas įstatymas, jog visos gondolos turi būti padengiamos 7 sluoksniais juodo lako.

Gondolos

Gondolos. UrkisTravel.lt nuotr.

San Giorgio Maggiore/Chruch of San Giorgio Maggiore

XVI a. Benediktinų, neoklasicizmo architektūros stiliaus bažnyčia Venecijoje, esanti anapus San Marco įlankos. Pastatas suprojektuotas architekto Andrea Palladio ir pastatytas tarp 1566 ir 1610 m. Pati pirmoji bažnyčia, buvus šioje vietoje, pastatyta 790 m., tačiau 1223 m. ją sugriovė žemės drebėjimas. Ir tik 1559 m. minėtas architektas pradėjo naujos bažnyčios statybas. Priešais ją yra 1443 m. pastatytas vienuolynas.

Adresas: Campo Nani O Barbaro, 30133 Venezia

Rialto tiltas/Ponte di Rialto/Rialto Bridge

Rialto tiltas vienas labiausiai turistų pamėgtų tiltų Venecijoje. Tvirtas akmeninis tiltas buvo suprojektuotas XVI a., kai jo senosios medinės konstrukcijos supuvo. Naujojo tilto statyba užtruko iki 1591 m. Jis jungia Šv. Petro ir Šv. Morkaus rajonus. Daugiau nei 300 metų Rialto tiltas buvo vienintelis, kuriuo pėsčiomis buvo galima pereiti Didįjį kanalą.

Adresas: Sestiere San Polo, 125, 30125 Venezia

Rialto tiltas

Rialto tiltas. UrkisTravel.lt nuotr.

Santa Maria Gloriosa dei Frari

Gotikinio stiliaus, antra pagal dydį plytinė bažnyčia Venecijoje, vietinių vadinama tiesiog Frari, pastatyta XIV-XV a. Jos ilgis siekia 98 m, plotis 46 m, o aukštis – 28 m. Šią bažnyčią rasite Didžiojo kanalo pabaigoje. Besidomintys menu, galės apžiūrėti Titiano nutapytą paveikslą „Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimas į dangų“ bei Bellinio nupieštą – „Madona su kūdikiu“ paveikslą.

Adresas: Campo dei Frari, 30125 Venezia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.