Lankytinos vietos Vroclave

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Lankytinos vietos Vroclave

Vroclavas – vienas gražiausių Lenkijos miestų, išsidėstęs ant dvylikos salų. Jo grožis bei įdomi miesto istorija atsiskleis vaikščiojant žavingomis miesto gatvelėmis.

Vroclavo Turgaus aikštė

Miesto Turgaus aikštės teritorija užima beveik 3,8 hektaro plotą. Tai viena didžiausių nuo senų laikų išlikusių tokio tipo aikščių Lenkijoje (didesnes turgaus aikštes galima rasti tik Krokuvoje ir Olecke). Po Antrojo pasaulinio karo Turgaus aikštė įgavo naują išvaizdą. 1956 metais iš Lvovo atgabentas ir Turgaus aikštėje pastatytas dramaturgo Aleksandro Fredo paminklas. Dar vėliau buvo išardyta tramvajaus linija ir sumažintas automobilių eismas. Daugiau skaitykite čia.

Šimtmetinė salė (Hala Stulecia) ir Szczytnicki parkas su Japoniškais sodais

Tai didžiausias ir seniausas miesto parkas, įkurtas 1785 metais kaip privatus sodas. Viena pagrindinių parko atrakcijų nuo 1913 metų veikiantis Japoniškas sodas.

Šimtmetinė salė yra istorinis statinys Lenkijos Vroclavo mieste, pastatytas 1911-1912 m. pagal vokiečių architekto Max Bergo projektą. Tuo metu, kai buvo statoma ši salė, Lenkija dar buvo Vokietijos imperijos dalimi. Šimtmetinės salės statybų darbai kainavo milžiniškus pinigus – net du milijonus markių. Pastato konstrukcija pagaminta iš gelžbetonio – tuo metu tai buvo didžiausias statinys pasaulyje, kuriam pritaikyta tokia statymo technologija.

Adresas: ul. Wystawowa 1, 51-618 Wroclaw

Zoologijos sodas

Vroclavo zoologijos sodas yra seniausias ir didžiausias tokio tipo parkas Lenkijoje. 33 hektarų plote gyvena apie penki tūkstančiai gyvūnų, atstovaujančių devynis šimtus rūšių. Miesto zoologijos sodas įkurtas 1865 metais. Tuo metu parko teritorija siekė vos keliolika hektarų, tačiau 1950 metais ji išsiplėtė dvigubai.

Adresas: ul. Wróblewskiego 1-5, 50-618 Wrocław

Vroclavo fontanas

Vroclavo fontanas trykšta vaizdingame Szczytnicki parke, netoli Šimtmetinės salės. 2009 metais liepos mėnesį pradėjęs veikti fontanas yra didžiausias Lenkijoje ir vienas didžiausių Europoje. Fontane įrengta apie 300 purkštuvų iš kurių vanduo gali šauti net į 40 metrų aukštį. Visą vaizdą pagyvina šviesos ir muzikos šou. Vanduo čia „šoka“ ir pagal klasikinę, ir pagal šiuolaikinę muziką.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski yra seniausia miesto dalis Vroclave, apsupta Oderio upės ir nuostabių architektūrinių paminklų. Šioje vietoje galima pasigrožėti po karo atstatyta gotikine Šv. Jono Krikštytojo katedra (katedra św. Jana Chrzciciela) ir Šv. Kryžiaus bažnyčia (kościół Świętego Krzyża). Čia pat yra Arkivyskupijos muziejus, kuris daugiau nei 100 metų rinko sakralinio meno relikvijas, turinčias didžiulę istorinę ir meninę vertę.

Valdovų rūmai – Pałac Królewski

Valdovų rūmus atrasite pietinėje istorinio Vroclavo senamiesčio dalyje. Jie pastatyti XVIII amžiaus pradžioje. Tai vienas svarbiausių Vroclavo paminklų, kuriame įkurtas parodų centras. Erdviose ekspozicijų salėse veikia „1000 metų Vroclavo“ paroda. Čia taip pat veikia istorijos muziejus.

Adresas: Kazimierza Wielkiego 35, Breslavia, Poland

Miesto rotušė

Žymiausias paminklas Turgaus aikštėje – Rotušė, kurios statybos darbai prasidėjo 1290 metais. Bėgant šimtmečiams ji ne kartą buvo rekonstruota ar išplėsta. Dabartinė gotikos ir renesanso stiliaus rotušė, turinti ornamentuotą fasadą, palieka įspūdį kiekvienam ją pamačiusiam. Ant 66 metrų aukščio bokšto nuo 1536 metų puikuojasi miesto herbas, o nuo 1580 metų – astronominis laikrodis. Šiuo metu Rotušėje veikia Miesto muziejus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.