Keleivio teises, keliaujant oro transportu, ne tik patartina, bet ir būtina žinoti

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

lektuvas

Tikrai nereikia dažnai skraidyti, kad susidurtumėme su skrydžių atšaukimu ar vėlavimu. Tokią padėtį dažnai sąlygoja gamtos išdaigos ir lėktuvo gedimai. Todėl ne tik patartina, bet ir būtina žinoti savo, kaip keleivio, teises.

Štai, pernai, 2010 metų gruodžio mėnesį, skridau iš Kauno į Geteborgą. Skrydis buvo vykdomas laiku, tačiau kai reikėjo parskristi – skrydis buvo atšauktas dėl blogų oro sąlygų – sniego. Tačiau dar iki atšaukimo reikėjo sėdėti oro uoste mažiausiai 4 valandas ir tik vėliau buvo pasakyta, kad skrydis neįvyks. Deja, Ryanair kompanija visiškai nepasirūpino keleiviais. Pasiūlė keletą variantų – laukti kito skrydžio į Kauną, kuris turėjo būti po 3 dienų (už viešbutį reikėjo apsimokėti pačiam), grąžinti už bilietus pinigus arba savomis lėšomis vykti į kitą oro uostą, esantį 500 km atstumu ir iš ten – skristi į Rygą, o iš jos parvažiuoti į Lietuvą. Būtent šį variantą ir pasirinkau, kadangi taip greičiau galėjau parsirasti namo. Skrydis buvo nemokamas, kadangi kompanija privalo grąžinti keleivį į pradinį tašką nepaisant ar tai bus vienas, ar du ir daugiau skrydžių.

Iš visų atšaukto skrydžio keleivių, dedu galvą, savo teisėmis pasinaudojo turbūt vos keli. Tarp jų buvau ir aš. Žinojau, kad dėl blogų oro sąlygų jokios kompensacijos nepriklauso. Tačiau kompanija privalo padengti visas neplanuotas išlaidas, kurias patyriau keliaudamas namo. Žinoma, kompanija nenoriai padengė išlaidas, susirašinėjimas su jais truko 6 mėnesius, tačiau su Švedijos keleivių teises ginančia įstaiga ginčą išsprendžiau labai greitai. Nors 6 mėnesiai gana ilgas laiko tarpas, tačiau parašyti keletą laiškų, kad atgautumei kelis šimtus eurų, tikrai nesudėtinga.

Kitas incidentas, jeigu taip galima pavadinti, įvyko 2011 gruodžio mėnesį. Šiuo atveju daugiau negu trimis valandomis vėlavo skrydis iš Vilniaus į Barseloną. Ne paslaptis, kad skrydis buvo vykdomas su Wizzair kompanija. Šį kartą taip pat žinojau, kad visiems keleiviams priklauso maitinimas, du skambučiai telefonu, informacija dėl ko vėluoja skrydis.

Maisto paketas, kurį davė vėluojant skrydžiui. Tomo B. nuotr.

Netrukus, visi žmonės buvo pakviesti prie vartų, kuriems buvo išdalinti maisto paketai – sumuštinis ir vandens buteliukas, buvo suteikta galimybė nemokamai paskambinti, buvo pasakyta dėl ko vėluoja lėktuvas bei kiekvienas keleivis galėjo pasiimti lapus, supažindinančius keleivius su jo teisėmis. Iš tikro buvau nustebintas tokiu kompanijos rūpesčiu, nes tikrai ne visos kompanijos pagalvoja apie žmonių patogumą, kaip ir straipsnio pradžioje minėtoji kompanija.

UrkisTravel.lt skaitytojas prideda Wizzair kompanijos duotą informaciją apie keleivio teises.

Taip pat prieš išskrendant rekomenduojame susipažinti su keleivio teisėmis atšaukiant arba atidedant skrydį.

Dėkojame Tomui B. už straipsnį.

UrkisTravel.lt neatsako už subjektyvią skaitytojo nuomonę.

 

Esate susidūrę su panašiomis problemomis? Aprašykite savo „nuotykius“ ir kaip sprendėte susidariusią situaciją komentaruose arba el.p. info@urkistravel.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.