URM rekomendacijų dėl Egipto negriežtina: skrydžiai į Hurgadą atnaujinami

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

atostogos

Šiandien Užsienio reikalų ministerijoje (URM) vyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Valstybės saugumo departamento, Turizmo departamento ir kelionių organizatorių atstovai. Pasitarimo metu, atsakingai įvertinus iš Egipto ir kitų šaltinių gautus saugumo duomenis dėl sausio 8 d. incidento, bendru sutarimu buvo nutarta, jog objektyvių priežasčių nevykdyti skrydžių į Hurgados kurortą Egipte nėra.

Tiek URM, tiek Turizmo departamentas operatyvų tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ sprendimą atšaukti skrydį į Egiptą iškart po incidento „Bela Vista“ viešbutyje, sausio 9 dieną, vertina itin teigiamai, kaip atsakingo verslo nutarimą.

„Nuolat palaikome ryšį su mūsų biurų atstovais Hurgadoje. Stebime padėtį. Priimančiosios šalies atstovai yra gavę nurodymą laikytis papildomų saugumo priemonių: inspektuoti viešbučius, kuriuose ilsisi „Tez Tour“ turistai ir vertinti jų saugumą. Esant bent menkiausiam įtarimui, priimančios šalies atstovai privalo mus apie tai informuoti. Taip pat palaikomas nuolatinis ryšys su Hurgadoje besiilsinčiais turistais.„Tez Tour“ savo ruožtu gauna naujausią informaciją iš partnerių Egipte, vertina URM pateikiamas rekomendacijas, todėl operatyviai apie bet kokius pasikeitimus informuos kelionių agentus ir keliautojus. Esant reikalui, esame pasirengę reaguoti operatyviai“, – sakė Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Penktadienio naktį, iškart po incidento Hurgadoje, Egipte, į įvykį buvo sureaguota itin operatyviai ir naujų turistų į kurortą „Tez Tour“ nebeskraidino. Šeštadienio rytą, sausio 9 d., į Hurgadą išskristi turėjusių poilsiautojų skrydžiai buvo atšaukti. Į Egiptą išskrido tuščias lėktuvas, kuriuo parskraidinti tie poilsiautojai, kurie ir planavo sugrįžti sulig pasibaigusiomis atostogomis.

Pasinaudoti galimybe iš Egipto parskristi anksčiau nematė reikalo nė vienas poilsiautojas – iš klientų tokių pageidavimų nesulaukė nei „Tez Tour“ biuras Egipte, nei Lietuvoje.

Po paskutinių įvykių pasaulyje, turizmo sektorius įelektrintas, dirglus ir į viską reaguojama labai jautriai.

Iš Egipto gautas oficialus raštas, kuriuo teigiama, kad Hurgados įvykis buvo lokalus vietinės reikšmės incidentas.

„Kadangi situacija rami, o incidentas, kaip teigiama oficialiose ataskaitose, lokalus, esame pasiruošę atnaujinti skrydžius artimiausiu metu, tai yra jau nuo šio ketvirtadienio“, – sakė „Tez Tour“ atstovė.

Turistams, kurie neišvyko suplanuotų atostogų sausio 9 d., rekomenduojame kreiptis į kelionę pardavusią kelionių agentūrą. Kiekvienas atvejis bus sprendžiamas individualiai – bus pasiūlytos kelionės alternatyvos arba grąžinti pinigai. Kaip alternatyva siūloma Tenerifė, slidinėjimo kelionės, taip pat poilsis Jungtiniuose Arabų Emyratuose arba, jei klientai pageidauja, tame pačiame Egipte, tik kita kelionės data.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.