Hurgada – žvejų miestelis tapęs poilsiautojų rojumi

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Hurgada - žvejų miestelis tapęs poilsiautojų rojumi

Kol lietuviai suka galvas, kaip pritraukti daugiau investicijų į šalies turizmą, Egipto žydrosios pakrantės sostine vadinamoje Hurgadoje statomas dar vienas pasaulinio tinklo viešbutis bei naujas oro uosto terminalas. Nors dar neseniai Hurgada tebuvo niekam nežinomas pamario kaimelis, šiandien čia galima rasti visko, ko geidžia nuotykių ištroškusi širdis. Slėpynės su delfinais koralinių rifų miškuose, ant vandenyno kranto įrengti golfo laukai, „dykumų orkaitėje” kepta vakarienė – tai tik mažytė dalis Hurgadoje esančių pramogų.

Slėpynės koralinių rifų miškuose

Atostogos Hurgadoje neįsivaizduojamos be pramogų po vandeniu. Net nedrąsiausieji susigundo panirti skaidriame it krištolas vandenyje, juo labiau, kad po vandeniu atsivėręs vaizdas pakeri: povandeninėje karalystėje gyvena daugiau nei 1300 rūšių spalvotų žuvų, saulės zuikučius gaudo nuo prisilietimo užsidarančios margaspalvės kriauklės, o žaisti slėpynių vilioja išpuoselėtus mūrus primenantys koraliniai rifai. Nenustebkite, jei nardant prie jūsų prisijungs delfinai – jie dažni Hurgados rifų svečiai. Smalsūs ir draugiški, jūrų kiaulėmis vadinami delfinai, ne tik dovanoja įspūdingą reginį, bet ir veikia terapiškai. Vandens temperatūra čia niekada nenukrinta žemiau 20 laipsnių, tad maudynės tęsiasi ištisus metus.

Kiekvienam po viešbutį

Vietiniai juokauja, kad Hurgadoje viešbučių yra daugiau nei gyvenamųjų namų. Ir iš tikrųjų, Hurgada pirmauja  pagal viešbučių skaičių ne tik Egipte, bet ir pasaulyje – čia jų daugiau nei du šimtai. Be visame pasaulyje garsių „Hilton“, „Marriott“, „Palm Royale“ ir kitų, čia taip pat rasime viešbučių, skirtų tam tikram turistų segmentui. Keliaujantiems su šeima viešbučiai siūlo specialias lovytes kūdikiams, žaidimų kambarius ir net auklių paslaugas. Praėjusiais metais Hurgadoje atsidarė pirmasis viešbutis, kuriame nerastumėte nė lašo alkoholio. Pasaulyje populiarėjant linksmybėms be svaigalų, šis viešbutis sulaukia didžiulio dėmesio tarp atostogautojų, keliaujančių su šeima. 4 – 5 žvaigždučių viešbučiai rengia teminius vakarėlius, Šachrazados naktų vaidinimus, šviesos muzikos fontanų šou, o azartiškiausius kviečia į čia pat įrengtus kazino. Dėmesingi viešbučių darbuotojai nepamiršta pasveikinti tų, kurie į Hurgadą atvyksta švęsti gimtadienio – vakarinės programos metu jiems yra įteikiamas tortas, o sveikinimo pliūpsniai tęsiasi visą vakarą. Už nakvynę Hurgadoje ir jos apylinkėse teks sumokėti nuo  40 iki 10 tūkst. litų.

El Guna – golfo mėgėjams

Nedaug kas žino,  bet vos 30 km nuo Hurgados į šiaurę rasime, ko gero, prašmatniausią miestą visame Egipte –  El Guną. Čia tikras rojus tiems, kurie vertina gerą skonį, aukštą aptarnavimo kokybę ir išskirtines pramogas. Prabangus kurortas sulaukia dėmesio iš turistų, dievinančių ilgus smėlio paplūdimius, jodinėjimą veisliniais žirgais, plaukiojimą ant „supo” lentos (angl. standup paddle surfing), atpalaiduojantį SPA ir golfą. El Gunoje golfas žaidžiamas ant dykumos smėlio, jūros kranto ar kalnuose. Miestelį prieš 20 metų įkūrusi garsi Egipto giminė pasistengė, kad aplinka čia dvelktų rafinuotumu, bet neprieštarautų ekologiškos gyvensenos principams. Tai vienas pirmųjų pasaulio miestų, gavęs pasaulio aplinkosaugos tinklo „EarthCheck“ aukščiausią įvertinimą.

Taikos ir ramybės į Makadi Bei

Keliaujant iš Hurgados į pietus, vos už 40 km atsidursime nuostabiame Afrikos gamtos prieglobstyje – Makadi Bei. Makadi lengvai galima praminti ramybės ir harmonijos oaze, dovanojančia gražiausius prisiminimus tiek svajingiems romantikams, tiek ir išbandyti save pasiryžusiems atsiskyrėliams. Klausytis jūrų bangų ošimo, mėgautis romantiškais saulėlydžiais ar klaidžioti po nuostabias Egipto dykumų platybes ir kalnus kviečiamas kiekvienas, pavargęs nuo didmiesčių triukšmo ir vis intensyvesnio gyvenimo ritmo. Apleistame dykumos kurorte dar ir šiandien galima sutikti beduinų, kurie švenčių išvakarėse ruošia pasakiškas vaišes ant smėlio – išradingoje „dykumų orkaitėje“. Jos veikimo principas gana paprastas: giliame inde paklojamas sluoksnis įkaitusių žarijų, ant viršaus sudedama ryžiais ir džiovintais vaisiais įdaryta aviena, indas sandariai uždaromas ir užverčiams saulėje įkaitusiu smėliu. Jau po poros valandų galima mėgautis pasakiškai minkštu ir sultingu patiekalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.