Sicilijos Palermas. Bauginantis Kapucinų vienuolynas

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

vienuoliai

Palermas yra senovinis miestas, pastatytas Sicilijos šiaurės vakaruose, į pietus nuo Italijos žemyninės dalies. Archeologinių tyrinėjimų metu nustatyta, kad saloje žmogaus gyventa jau akmens amžiuje. Pats Palermas įkurtas finikiniečių, vėliau perimtas kartaginiečių, o 354 m. pr. Kr. atiteko romėnams. Margos istorijos dėka saloje susiformavo unikalus stilius bei tradicijos, akivaizdžiai matomos Kapucinų kapinėse ir katakombose, kurios yra didelio vienuolyno komplekso dalis, pastatyta 1533 metais.

XVI amžiuje kapinėse pritrūkus vietos, vienuoliai nusprendė plėsti požemius, kuriuose galėtų laidoti savo brolių kūnus. 1599 metais mumifikuotas pirmasis vienuolis, vardu Silvestras. Kad kiti galėtų ne tik melstis jam, bet melstis kartu su juo, palaikai perkelti į katakombas.

Visai netrukus, požemiuose pradėti laidoti ne tik vienuoliai, bet ir vienuolės, kunigai, o per ateinančius šimtmečius mumifikuoti turtingieji bei garbingi žmonės. Būti palaidotam katakombose įgijo simbolinę reikšmę, todėl dauguma savo testamentuose išreikšdavo norą ilsėtis Kapucinų vienuolyne.

Kariai atguldavo su uniformomis, kunigai su savo liturginiais rūbais, vienuoliai beveik visada buvo laidojami su paprastais drabužiais, perrištais virve. Dauguma kitų kūnų aprengti pagal tame laikmetyje buvusias madas. Kai kuriems numirėliams buvo periodiškai keičiami apdarai.

Tai nebuvo nemokama amžinojo poilsio vieta. Artimiesiems kas mėnesį teko mokėti mokesčius, kurie garantavo, kad giminaitis ilsėtųsi visiems gerai matomoje vietoje. Mirusiojo šeimai nustojus mokėti įmokas, kūnas be jokių ceremonijų atsidurdavo ant lentynos. Atnaujinus mokėjimus – mumijai vėl atsirasdavo „prestižinė“ vieta.

Katakombose ilsisi daugiau nei aštuoni tūkstančiai kūnų, eksponuojamų sienose, tačiau tik apie 1000 numirėlių yra indentifikuoti, nustatyta tiksli jų gimimo ir mirimo data. Mumijos suskirstytos pagal kategorijas: profesijų, moterų, vyrų, vaikų, profesorių.

Vyrų sekcijoje mumijos aprengtos to laiko drabužiais ir atrodo, kad jos pasiruošę prabusti ir gyventi toliau. Moterų skyrius įdomus tuo, jog jas puošia šilkinės suknelės, metaliniai galvos papuošalai ir apdangalai. Profesorių salėje eksponuojami gydytojai, kareiviai ir kitų profesijų atstovai, tarp kurių yra dailininko Diego Velaskeso ir skulptoriaus Lorenzo Marabitti mumijos. Kunigų salė yra nedidelė, tačiau joje galima pamatyti senovėje dėvėtas šventikų aprangas.

Kai kurios mumijos net turi pavadinimus: vienuolis Silvestras – pirmasis katakombose palaidotas žmogus; Kalbančios seserys – dvi susiglaudę moteriškės; Martolomeo Mega – aukščiausia mumija požemiuose.

1871 metais katakombose palaidotas paskutinis vienuolis, o 1920 metais paskutinis paprastas žmogus – „miegančiąja gražuole“ praminta maža mergaitė, vardu Rosalia Lombardo, mirusi nuo plaučių uždegimo.

Šie požemiai bauginantys, paslaptingi, tačiau supažindinantys su unikalia žmonijos istorija. Vis dėlto, nors tai viena lankomiausių vietų ne tik Palerme, bet ir visoje Sicilijoje, muziejus nerekomenduojamas silpnų nervų žmonėms.

Kapucino vienuolynas lankytojams atviras septynias dienas per savaitę, nuo 9:00 iki 12:00 val. ir nuo 15:00 iki 17:00 val. Įėjimas į katakombas yra netoli Reale rūmų, Cappuccini aikštėje (Piazza Cappuccini), Palermo mieste. Tikslus adresas: Piazza Cappuccini, 1, Palermo, Italija. Apsilankymo kaina apie 5 eurai.

http://www.youtube.com/watch?v=Le8RbhLweeo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.