Populiariausi prancūziški sūriai

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

suris

Keliaudami visada norime parsivežti lauktuvių. Dažniausiai perkame suvenyrus ir kitokius niekučius. Tai nėra blogai, juk ant šaldytuvo pakabintas magnetukas primins, kokia nuostabi buvo kelionė. Tačiau namuose pasilikusiems šeimos nariams nebus geresnių lauktuvių nei toje šalyje pagaminti produktai. Tai galėtų būti ir sūris, kurio pasirinkimas Prancūzijoje ypač didelis. Štai keletas galimų variantų.

Brie de Meaux – gaminamas regione, nutolusiame 50 km nuo Paryžiaus. Tai sūris, turintis senas gaminimo tradicijas. Pirmą kartą istorijoje jis minimas 774 m., kada imperatorius paragavo šio sūrio Brie miestelyje. Rašoma, kad Prancūzijos revoliucijos metu, Liudviko XVI paskutinis priešmirtinis noras buvo paragauti Brie sūrio.

Roquefort – mėlynasis sūris, gaminamas iš avių pieno. Kilęs iš pietų Prancūzijos regiono. Sūris yra baltos spalvos su viduje esančiu pelėsiu, trapus, šiek tiek aštraus skonio bei savito kvapo. Originalus sūris sveria 2,5-3 kg ir yra apie 10 cm storio. Kiekvienam kilogramui sūrio pagaminti reikia apie 4,5 litro pieno.

Boursin – iš karvės pieno gaminamas minkštas kreminis sūris yra mėgstamas tarp virėjų visame pasaulyje. Naudojamas daugelyje patiekalų: nuo paprastų užkandžių iki įmantrių virtuvės šedevrų. Pirmą kartą sūris buvo sukurtas 1963 metais Franko Boursin, Normandijoje.

Reblochon – prancūziškas sūris kilęs iš Alpių regiono. Jis brandinamas rūsiuose arba kalnuose esančiuose urvuose. Sūris daromas iš karvės pieno. Jis yra minkštas, valgant jaučiamas žolelių aromatas. Sūriai gaminami apie 450 g svorio, 14 cm skersmens ir 3-4 cm storio.

Munster – stipraus skonio minkštas sūris, gaminamas iš karvių pieno. Sūris pradėtas gaminti Munster miestelyje ir buvo brandinamas vienuolynų celėse. Manoma, jog pavadinimas gali būti kilęs iš žodžio vienuolynas.

Pont l‘Eveque – vienas iš seniausiai pasaulyje gaminamų sūrių, kurio šaknys siekia XIII a. Iš karvės pieno gaminamas sūrys yra kvadrato formos ir šviesiai geltonos spalvos. Labai mėgiamas Prancūzijoje.

Epoisses – gaminamas iš Burgundijos pievose besiganančių karvių pieno. Pagaminti sūriai yra nuplaunami sūriu vandeniu, vėliau laikomi drėgname rūsyje. Po pirmo mėnesio sūriai plaunami lietaus vandeniu ir Marc de Bourgogne spiritinio gėrimo mišiniu. Ši procedūra kartojama 3 – 4 kartus per savaitę. Epoisses sūrių darymas pasižymi gana sudėtinga gaminimo technologija.

Chevre – iš ožkos pieno pagaminti įvairaus dydžio ir formos sūriai. Prekyboje galima rasti kūgio, cilindro, disko ar piramidės formos sūrius. Jaunas sūris – minkštas, kreminės spalvos, vyresnio amžiaus – sausas, kietesnis, jaučiamas šiek tiek aštrus ir lengvai rūgštus skonis.

Tomme de Savoie – sūriai kilę iš Prancūzijos Alpių. Iš karvės pieno gaminamas smėlio spalvos sūris turi storą ir rudai pilką žievelę. Sūryje gana mažai riebalų – tik 20-45 %. Priklausomai nuo karvei duodamo ėdalo (žiemą – šienas, vasarą – žolė) gali skirtis jo skonis. Paprastai šie sūriai būna disko formos, maždaug 18 cm skersmens, 5 – 8 cm storio, o sveria nuo 1 iki 2 kg.

Camembert – vienas iš labiausiai žinomų sūrių visoje Prancūzijoje. Pirmą kartą sūrį pagamino ūkininkas Marie Harel iš Normandijos. Pirmieji sūriai buvo iš nepasterizuoto pieno, tačiau dabar laikantis visų saugumo taisyklių bei reglamentų, jie gaminami tik iš pasterizuoto karvės pieno. Pradžioje sūriai apipurškiami Penicilinum camemberti pelėsio suspensija ir paliekami mažiausiai trims savaitėms kol prinoksta. Brandinimo proceso metu sūriai įgauna atitinkamą spalvą. Pakankamai prinokę sūriai įvyniojami į popierių ir dedami į medines dėžes.

1 komentaras to Populiariausi prancūziški sūriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.