Kaip neapsigauti renkantis viešbutį atostogoms užsienio kurortuose?

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Kaip neapsigauti renkantis viešbutį atostogoms užsienio kurortuose

Nors jau dauguma lietuvių yra ilsėjęsi Artimųjų Rytų kurortuose, tačiau reikia prisiminti – šios šalys ne tik svetingos ir turistus pasitinkančios atvira širdimi, bet ir labai skirtingo mentaliteto, istorijos, kultūros, religijos ir papročių. Tad nesvarbu, koks Jūsų kelionės tikslas, turkų turizmo ekspertai pirmiausiai pataria tinkamai išsirinkti nakvynės vietą – tai yra viešbutį.

Kaip nepasiklysti viešbučių gausoje ir nepadaryti klaidų, kurios bus it šaukštas deguto atostogų medaus statinėje ir gali visas atostogas paversti pragaru vietoj rojaus? Pataria turkų kelionių operatoriaus „Akay Tour“ (partneris Lietuvoje „Novaturas“) koordinatorius Fatih Aycicek.

Pirmiausiai jis siūlo prieš kelionę atsakyti į šiuos klausimus:

1. Koks Jūsų kelionės tikslas? Vykstate medaus mėnesio, šeimos atostogų, savaitei pasismaginti klubuose, kultūros ir istorijos pėdsakais, ilsėtis paplūdimyje, sportuoti, darbo komandiruotės ar apsipirkti? Kai žinosite, ko ir kur konkrečiai keliaujate, tik tada pradėkite rinktis viešbutį.

2. Kur keliaujate? Renkantis nakvynę, vieta yra svarbiausias kriterijus. Ar žadate viešbutyje tik nakvoti, ar planuojate ten leisti daugiau laiko? Ar Jums pakaks viešbučio miesto centre, ar dairysitės vadinamojo „resort“, tai yra prabangių poilsiavietės tipo kambarių. Nebūtina atostogų planuotis kreipiant visą dėmesį į viešbučius, tačiau jei vykstate ilsėtis tik prie jūros ar norėsite aplankyti konkrečią gamtos grožybę, tai žinoti, kur praleisite nakvynę, privalote. Juk nepailsėsite, jei iki gražaus kalno trenksitės kelias valandas pirmyn ar atgal, jei dėl verslo susitikimo kelsitės pora valandų anksčiau vien todėl, kad blogai pasirinkote viešbučio vietą miesto plane.

3. Kokių tikitės paslaugų ir lygio? Trečias žingsnis – pasirinkite viešbutį pagal savo lygį. Jei norite degintis ir mirkti baseine, o popietes leisti su knyga gražiame kampelyje prie fontano, tai tikėtina, kad 80-90 % laiko leisite viešbučio teritorijoje. Kambarys, oro kondicionierius, aptarnavimas, maistas, užsiėmimai, papildomos paslaugos bus tai, kas lems tokių atostogų kokybę. Jei keliausite su vaikais, turite pasirūpinti, kad būtų išpildyti jų norai (užsiėmimai su viešbučio personalu, pramogų parkai, žaidimų aikštelės, vaikų klubai, vaikų diskotekos ir pan.). Kita vertus, jei norite praleisti atostogas romantiškai, šie dalykai nebūtini ar net nepageidaujami. Tada susiraskite viešbutį „tik suaugusiems“. Papildomos paslaugos (internetas, skaitmeninė televizija kambariuose ir kt.) taip pat svarbios. Ar šios paslaugos teikiamos Jūsų pasirinktame viešbutyje, pasidomėkite prieš kelionę. Atkreipkite dėmesį į tai, kas į Jums pateiktus pasiūlymus įskaičiuota, o kas dar kainuos papildomai.

4. Kiek turite pinigų? Tai Jūsų visagalis biudžetas. Jei Jums svarbi aptarnavimo kokybė, estetiška ir rami aplinka, privatumas, tuomet ieškokite viešbučio su daugiau žvaigždučių. Jei norėsite daugiau leisti laiko mieste ar gamtoje, galbūt Jums pakaks ir poros žvaigždučių arba nakvynės vadinamuosiuose svečių namuose. Galiausiai dar ir dar kartą perskaičiuokite planuojamas savo atostogų išlaidas, nes, patirtis rodo, kad paprastai pinigų prireikia daugiau. Juk atsipalaiduosite, ilsėsitės, todėl natūralu, kad norėsite sau leisti ir kažką malonaus – nesvarbu, ar įsigyti, ar patirti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.