Maitinimo tipai viešbučiuose: RO, BB, HB, FB, AI

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Maitinimo tipai viešbučiuose

Ieškodami viešbučio, prie kambario tipo dažnai matome angliškus sutrumpinimus RO, BB, HB, FB, AI. Ar žinote ką reiškia šios raidės, nusakančios maitinimo tipą? Atsakymą pateikiame žemiau.

RO (Room only) – be maitinimo;

BB (Bed&Breakfast) – pusryčiai, arbata, kava, vanduo – nemokamai;

HB (Half Board) – pusryčiai ir vakarienė, nemokami gėrimai: kava, arbata (arba kiti viešbučio administracijos siūlomi gaivieji gėrimai) pusryčių metu. Vakarienės metu visi gėrimai – už papildomą mokestį;

HB+(Half Board Plus) – pusryčiai ir vakarienė, nemokami gėrimai: tirpi kava, arbata (arba kiti viešbučio administracijos siūlomi gaivieji gėrimai) pusryčių metu. Viešbutis savo nuožiūra gali teikti tam tikras papildomas paslaugas arba nuolaidas. Vakarienės metu dažniausiai siūlomi vietinės gamybos alkoholiniai ir/arba gaivieji gėrimai (pvz., alus, vynas, vanduo);

FB (Full Board) – pusryčiai, nemokami gėrimai: kava, arbata (arba kiti viešbučio administracijos siūlomi gaivieji gėrimai), pietūs ir vakarienė. Pietų ir vakarienės metu visi gėrimai už papildomą mokestį;

AI (All inclusive) – viskas įskaičiuota: pusryčiai, pietūs ir vakarienė bei pilstomi vietinės gamybos alkoholiniai ir gaivieji gėrimai (dažniausiai nuo 10 iki 22 val.).

Viešbučio administracija gali nustatyti ir savo maitinimo tipus:

FB+(Full Board Plus), UAI (Ultra All Inclusive), AI+(All Inclusive plus), SAI (Superior All Inclusive), EXTAI (Extended All Inclusive), ELGAI (Elegance All Inclusive), VIPAI (VIP All Inclusive), FSAI (Fame Style All Inclusive), DAI (Deluxe All inclusive).

Papildomai prie sistemos „viskas įskaičiuota“ poilsiautojai gauna kai kuriuos viešbučio administracijos nustatytus, užsienio gamybos alkoholinius bei gaiviuosius gėrimus bei papildomas paslaugas.

Pagal sistemas AI, UAI ir AI luxe visi gėrimai patiekiami tik tokiais kiekiais, kurie yra skirti vienkartiniam vartojimui (stiklinėse). Jei norima su savimi pasiimti butelį vyno ar panašiai – reikia sumokėti papildomai.

Kiekvienas viešbutis, teikiantis AI (viskas įskaičiuota) paslaugas, pats savarankiškai spendžia, kokios paslaugos į tai įeina. Rekomenduojame nuodugniai susipažinti su viešbučio AI sistemos teikiamomis paslaugomis, kad galėtumėte tinkamai pasinaudoti viešbučio svečiams teikiamomis privilegijomis ir išvengtumėte nesusipratimų poilsio metu. Dėl šios informacijos patikslinimo galite kreiptis į viešbučio administraciją arba į Jums paskirtą kelionių organizatoriaus atstovą.

Įprastai pusryčiai, pietūs ir vakarienė yra patiekiami buffet arba kitaip vadinamo švediško stalo būdu, o kartais gali būti patiekiama ir a la carte arba porcijomis.

Atkreipiame dėmesį, jog į daugelio viešbučių teritoriją yra draudžiama įsinešti mieste ar kur nors kitur pirktus maisto produktus bei gėrimus. Šių draudimų būtina laikytis. Jeigu iš viešbučio išvykstate anksti ryte arba grįžtate į jį vėlai vakare, pavyzdžiui, vykstant į tolimas ekskursijas ar į oro uostą, dėl ankstyvų pusryčių ar vėlyvos vakarienės (atskirais atvejais – už papildomą mokestį), prašome kreiptis tiesiogiai į viešbučio administraciją. Patiekimo tvarka – pagal kiekvieno viešbučio taikomą sistemą.