Viešbučio kambarių tipai, kategorijos ir vaizdas pro langą

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Viešbučio kambarių tipai, kategorijos ir vaizdas pro langą

Įvairiose viešbučių rezervavimo sistemose ieškodami nakvynės susiduriame su tam tikrais žodžiais, nusakančiais kambario tipą, kategoriją ar net tai, ką matysite pro langą. Ar žinojote ką reiškia „Double“, „Suite“, „Back View“? Parengėme trumpą žodynėlį, kuris padės išsirinkti tinkamiausią kambarį viešbutyje.

Kambarių tipai:

DBL /TWIN (double room/twin room) – dvivietis kambarys su viena dviviete lova arba su dviem atskiromis vienvietėmis lovomis;

DBL+EXB – (double room with extra bed) – dvivietis kambarys su viena dviviete (arba dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova. Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė/ siauresnė, todėl 3 – iam asmeniui taikoma mažesnė kaina negu vienam asmeniui DBL kambaryje.

TRPL – (triple room) – kambarys trims asmenims, įprastai su trimis atskiromis vienvietėmis lovomis.

SGL – (single room) – vienvietis kambarys. Dažniausiai tai įprastas dvivietis kambarys su dviem atskiromis lovomis arba viena didele lova, tik jame apgyvendinamas vienas žmogus. Kainuoja visada brangiau nei viena vieta DBL kambaryje.

DBL+2CHD – (double room and 2 children) – standartinis (jei prie viešbučio pavadinimo nenurodyta kitokia kategorija) dvivietis kambarys su viena dviviete arba dviem atskiromis lovomis bei dar viena papildoma lova. Dažniausiai dėl vietos stokos tokio apgyvendinimo tipo kambariuose būna 2 arba 3 lovos. Viešbučio administracija numato, kad vienas iš dviejų vaikų gali miegoti su suaugusiais.

Kambarių kategorijos:

Standard Room – pats paprasčiausias kambarys, kuriame būtinai bus lovos ir vonios kambarys, o interjeras ir techninės charakteristikos priklauso nuo viešbučio lygio.

R.O.H. Standard Room (Run of the house) – pats paprasčiausias standartinis kambarys, kuris gali būti viename iš viešbučio teritorijoje esančių pastatų (tiek pagrindiniame pastate, tiek vasarnamiuose). Jame būtinai bus lovos ir vonios kambarys, o interjeras ir techninės charakteristikos priklauso nuo viešbučio lygio.

Family Room – du gretimi kambariai (pagal dydį – pusantro), skirti šeimai. Kiekviename iš jų įprastai stovi dvi lovos (vaikų kambaryje lovelė gali būti dviejų aukštų). Prieš rezervuojant šios kategorijos kambarį, vertėtų pasitikslinti, ar tarp kambarių yra durys (kartais tarp jų būna tiesiog palikta didelė ertmė). Dažniausiai jis kainuoja apie 30 proc. brangiau nei standartinis kambarys, kuriame pastatomos dvi papildomos lovelės.

Executive Room – erdvus kambarys, orientuotas į verslo žmones. Jis yra padalintas į dvi atskiras zonas – miegamąją ir darbo. Dažniausiai juose būna fakso aparatas bei internetas.

Junior Suite – kambario plotas, palyginus su standartiniu kambariu – didesnis. Kambarys padalintas į dvi zonas: miegamąją ir svetainės. Kartais jos yra atskiriamos dekoratyvine užuolaida, o kartais – tik grindų lygiu. Baldai čia geresni nei standartiniuose kambariuose, aptarnavimas – taip pat. Jie dažniausiai būna 5*, rečiau 4* viešbučiuose ir kainuoja apie 30 proc. brangiau negu standartiniai kambariai.

Suite – dar vienas kambarių tipas, kuris laikomas geresniu negu aukščiau minėtieji. Tai dviejų erdvių kambarys (šios zonos gali būti atskirtos tik simboline arka), puikiai įrengtas, jame gausu baldų, dažnai su dviem vonios kambariais (tačiau, jei yra tik vienas vonios kambarys, gali būti ir vonia, ir dušo kabina arba, pavyzdžiui, dvi kriauklės). Šiuose kambariuose atvykimo dieną svečiai neretai pasitinkami su vynu ir vaisiais. Toks kambarys kainuos apie 50 proc. brangiau nei standartinis.

Deluxe Suite, Excellence Suite – dar viena Suite tipo kambarių pakopa. Siūlomi du arba trys kambariai, tačiau jie kur kas didesni. Dažniausiai yra sūkurinė vonia, didžiulė terasa arba balkonas. Šios kategorijos kambarys kainuoja beveik dvigubai brangiau nei standartinis.

King Suite, Presidential Suite – pati aukščiausia Suite tipo kambarių klasė. Dažniausiai šiuose kambariuose būna du miegamieji, svetainė, darbo kabinetas, du vonios kambariai, nemokamas vynas ir vaisiai. Kambariai apstatyti išskirtiniais baldais, kadangi juose apsistoja pasiturintys poilsiautojai. Šalia dažniausiai būna kambarys, skirtas apsaugai. Už poilsį tokiame kambaryje dažniausiai teks sumokėti mažiausiai tris kartus brangiau nei už poilsį standartiniame.

Villa – atskiras, vieno arba dviejų aukštų, 3–6 kambarių namelis su didele svetaine, puikiai įrengtais miegamaisiais ir keliais vonios kambariais. Gali būti individualus baseinas – kartais vienu dalijasi kelios vilos. Aukšto lygio 5* viešbučiuose vilų svečiai aptarnaujami atskirame restorane, jie gali naudotis personalo elektromobiliais, o kartais ir asmeninio liokajaus paslaugomis. Į VIP paplūdimius kas pusę valandos atnešama vaisių, šampano, rankšluosčių. Už tokią vilą reikės sumokėti tris kartus brangiau negu už vieną ar kelis standartinius kambarius (priklausomai nuo gyvenančiųjų viloje skaičiaus).

Apartamentai – juose gali būti nuo vieno iki trijų miegamųjų kambarių, svetainė, sujungta su virtuvėle, ir vonios kambarys. Viename miegamajame įprastai gali miegoti du žmonės. Interjeras, techninės charakteristikos bei virtuvėlės įranga priklauso nuo viešbučio lygio.

Studio – standartinio tipo kambarys, padalintas į dvi zonas – miegamąjį ir svetainę, sujungtą su virtuvėlės kampeliu. Priklausomai nuo viešbučio, virtuvėlėse gali būti indų ir stalo įrankių.

Vaizdas pro langą:

Sea View – kambarys su vaizdu į jūrą. Vaizdas gali būti tiesioginis arba šoninis (dalinis), kai viešbutis stovi šonu į jūrą ir jūra yra matoma tik išėjus į balkoną ar žvilgtelėjus šonu pro langą. Už kambarį su vaizdu į jūrą paprastai imamas papildomas mokestis.

Sea Side View – kambarys su vaizdu į jūros pusę. Dažnai juose tiesioginio vaizdo į jūrą nėra, jį gali užstoti pastatai ar augmenija.

Garden View – kambarys su vaizdu į sodą arba vidinę viešbučio teritoriją, kurioje žaliuoja įvairūs augalai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kartais viešbučio administracija taip įvardina kambarius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tiesiog viešbučio teritorija, kurioje nebūtinai bus žaliuojantys sodai. Toks kambarys kainuoja pigiau.

Mountain view – kambarys su vaizdu į kalnus. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kartais viešbučio administracija taip įvardina kambarius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tik kalnų kontūrai. Toks kambarys kainuoja pigiau nei su vaizdu į jūrą ar į sodą.

Pool View – kambarys su vaizdu į baseiną. Itin retai išskiriamas į atskirą rūšį.

Back View – kambarys su vaizdu į gatvę arba galinį kiemą.

Front View – kambarys pirmoje viešbučio pastatų linijoje, bet nebūtinai su tiesioginiu vaizdu į jūrą.