Daiktai, kuriuos draudžiama vežti rankiniame ir registruotame bagaže
Kiekviena aviakompanija pati nusistato vežamo bagažo reikalavimus, tokius kaip didžiausius salone leistino vežtis bagažo matmenis ir svorį bei nemokamai leidžiamo vežti registruoto bagažo vienetų skaičių ir svorį. Taip pat yra nustatomi registruotame bagaže draudžiamų ir salone vežti draudžiamų daiktų sąrašai. Su apribojimais, taikomais keleivio registruotam bei neregistruotam bagažui, Jus privalo supažindinti bilietų pardavėjas ar aviakompanija raštu arba kitoje patvarioje laikmenoje pateikdama informaciją apie pagrindines vežimo sąlygas. Jei negavote šios informacijos, reikalaukite, kad Jus supažindintų su bagažo vežimo sąlygomis. Skrydžio saugos ir aviacijos saugumo sumetimais yra draudžiama vežti:
Daiktai, kuriuos draudžiama vežti rankiniame bagaže:
Remiantis Europos Sąjungos direktyvomis, lėktuvo salone draudžiama vežtis šiuos daiktus.
1. Pistoletai, šaunamieji ginklai – bet koks daiktas, kuris gali, arba atrodo, jog gali, paleisti šovinį.
Pavvyzdys:
Šratiniai šautuvai; oriniai pistoletai; šratiniai ginklai; graižtviniai ginklai; katapultos; harpūnai ir žeberklai; humaniškos gyvūnų sunaikinimo priemonės; ugnies gesintuvai; signaliniai pistoletai; startiniai pistoletai; šaunamųjų ginklų tikslios kopijos ar imitacijos; visų tipų žaisliniai ginklai; sudedamos šaunamųjų ginklų dalys (išskyrus teleskopinius stebėjimo prietaisus ir optinius taikiklius); smulkaus kalibro pistoletai; tazeriai; elektrošoko įrenginiai, naudojami kontaktiniam gyvulių varymui; elektrošoko įrenginiai; žiebtuvėliai, savo forma primenantys šaunamuosius ginklus; paslėpti ir užmaskuoti šaunamieji ginklai.
2. Smailūs ginklai ir aštriabriauniai daiktai – smailūs ir aštriabriauniai daiktai, kuriuos naudojant galima sužeisti.
Pavyzdys:
Kirviai ir kirvukai; strėlės ir smiginio strėlytės; alpinistų batų kapliukai; ledo kirvukai ir kirtikliai; pačiūžos; peiliai, fiksuojančia ar išmetama geležte – bet kokio ilgio ašmenimis; peiliai, įskaitant ir apeiginius peilius, kurių ašmenys ilgesni nei 6 cm, padaryti iš metalo arba iš kitokios medžiagos, tačiau pakankamai tvirti, kad būtų galima traktuoti potencialiais ginklais; mėsos kapoklės; atviri skustuvai; kardai; skalpeliai; žirklės, kurių ašmenys ilgesni nei 6 cm; slidžių lazdos; kalavijai ir špagos; svaidomosios žvaigždės; įrankiai amatui, kurie gali būti panaudoti kaip smailūs ar aštrūs ginklai, pvz. grąžtai, peiliukai dėžėms pjaustyti, kišeniniai peiliukai, visų tipų pjūklai, atsuktuvai, laužtuvai, plaktukai, replės, veržliarakčiai.
3. Buki įrankiai – bet koks bukas daiktas, galintis sužaloti.
Pavyzdys:
Beisbolo lazdos; vėzdai; kuokos; softbolo lazdos; kriketo lazdos; golfo lazdos; ledo ritulio lazdos; lakroso lazdos; biliardo, pulo ar snukerio lazdos; kovos menų reikmenys.
4. Sprogstamosios ar labai lengvai užsidegančios medžiagos, kuriuos gali būti panaudotos siekiant įvykdyti neteisėto įsikišimo veiksmus.
Pavyzdys:
Amunicija (šaudmenys); sprogstamosios kapsulės; litavimo lempos; detonatoriai ir degikliai; sprogmenys ir sprogstamieji įtaisai; dujos ir dujų talpos; granatos; fejerverkai; bet kokio pavidalo signalinės raketos; žiebtuvėlių užpildymo skystis; minos ir kiti karinės paskirties sprogstamieji įtaisai; šaudyklės-pliauškynės; benzinas ir gazolinas; sprogstamųjų medžiagų ar įtaisų tikslios kopijos ar imitacijos; dūminiai užtaisai ar šoviniai; žaislinių šautuvų kapsulės; terpentinas ir dažų skiedikliai.
5. Cheminės ir toksinės medžiagos, kurios gali būti panaudotos siekiant įvykdyti neteisėto įsikišimo veiksmus.
Pavyzdys:
Rūgštys, chloras ir balinimo medžiagos; neutralizuojančios purškiamos dujos, pvz. pipirinės, ašarinės dujos ir rūgštys aerozoliniame įpakavime. Apribojimai taikomi vežant atsargines ličio baterijas rankiniame bagaže: Atsargines ličio baterijas, pavyzdžiui, nešiojamųjų kompiuterių ir DVD grotuvų pakraunamos baterijas ir ličio AA dydžio baterijas, leidžiama vežti TIK RANKINIAME BAGAŽE.
Daiktai, kuriuos draudžiama vežti kaip bagažą:
Žemiau išvardyti daiktai, kuriuos draudžiama vežti tiek lėktuvo salone, tiek kaip registruotą bagažą:
1. Suspaustos dujos (degios, nedegios ir nuodingos), pvz. ašarinės dujos, dujų šviestuvai, deguonis, dujų balionai, butano dujos plaukų priežiūros priemonėms ir žiebtuvėliams užpildyti.
2. Korozinės medžiagos, pvz. rūgštys, šarmai, gyvsidabris, skystu elektrolitu užpildytos baterijos.
3. Sprogstamosios medžiagos, pvz. amunicija (šaudmenys), signalinės raketos, fejerverkai.
4. Oksiduojančios medžiagos, pvz. balinimo medžiagos.
5. Radioaktyvios arba stipriai įmagnetintos medžiagos.
6. Nuodingos ir infekcinės medžiagos.
7. Nepakankamai supakuoti daiktai, jei nėra išduotas garantinis talonas.
8. Daiktai, kurių gabenimas yra uždraustas įstatymais, vyriausybės arba reguliavimo tvarka, kuriuos išleido šalys arba valstijos, iš kurių, į kurias ar virš kurių norima gabenti daiktus.
9. Daiktai, kurie dėl savo apimties ir (arba) svorio negali būti pakrauti į keleivinį lėktuvą.
10. Daiktai skleidžiantys aštrų kvapą.
11. Tarp bagažo esantys maisto produktai, dėl kurių gali būti sugadintas kitas bagažas.
12. Pavyzdžių ir rinkinių sudėtyje gali būti uždraustų daiktų, todėl būtina turėti informaciją apie turinį siekiant įtikinti, kad pavyzdžiai/rinkiniai gali būti vežami kaip bagažas.
Registruotame bagaže neturėtų būti vežami dūžtantys, greitai gendantys daiktai. Dėl praradimo ar sugadinimo tikimybės nepatartina vežti vertingų daiktų, pavyzdžiui, pinigų, raktų, taip pat vaistų, medicininių dokumentų, akinių, fotoaparatų, vaizdo kamerų ir kitų vertingų elektronikos ar technikos prietaisų bei jų priedų, taip pat juvelyrinių dirbinių, tauriųjų metalų, muzikos instrumentų, vertybinių popierių, vertingų meno ar dailės kūrinių, verslo dokumentų, pasų ar kitų asmens tapatybės dokumentų. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad aviakompanijos atsakomybės riba bagažo dingimo ar sugadinimo atveju neviršija 1131 specialiųjų skolinimosi teisių (apie 1320 eurų), todėl, jeigu registruotame bagaže ketinate vežti vertingus daiktus, patariame deklaruoti jų vertę bei papildomai apdrausti bagažą. Jei nesate tikri dėl to, ar tam tikri Jūsų daiktai gali būti transportuojami ar ne, ir jei gali, tai kaip jie turi būti supakuoti, privalote kreiptis į aviakompaniją. Dėl gyvūnų vežimo sąlygų visada reikia teirautis aviakompanijos.
Informacijos šaltinis: http://www.cust.lt