Atrakcija Malaizijoje esančioje Langkavio saloje – krokodilų ferma

Sumažinti Padidinti Teksto dydis Spausdinti puslapį

Krokodilų fermaLangkavio sala, esanti Malaizijoje, netoli sienos su Tailandu, vilioja ne tik egzotiško poilsio išsiilgusius keliautojus. Į čia traukia ir tie turistai, kurie nori susipažinti su gražiomis salos vietovėmis, lankytinais objektais. Viena populiariausių Langkavio saloje apžiūrimų vietų – krokodilų ferma. Joje saugoma daugiau nei 1000 įvairių rūšių krokodilų ir aligatorių.

Langkvio salos krokodilų ferma – viena iš didžiausių fermų pasaulyje. Joje galima pamatyti nuo ką tik gimusių iki didžiulių, net tris – keturis metrus siekiančių roplių. Pastarieji sveria daugiau nei 400 kg.

Taman Buaya Langkawi – taip dar vadinama ferma užima daugiau nei 20 akrų teritoriją. Ji įkurta netoli Datai įlankos, vos 32 km į šiaurę nuo Kuah miesto. Ferma suskirstyta į keletą skirtingų zonų, kuriose lankytojai gali iš labai arti stebėti šių roplių gyvenimą. Kiekvienos amžiaus grupės krokodilai ir aligatoriai auginami atskirai.

Įeinant į fermą yra patenkama į pirmąją zoną, vadinamą – „periodiniu tvenkiniu“. Šiame tvenkinyje krokodilai atskiriami pagal amžių, todėl čia galima išvysti įvairaus amžiaus ir dydžio roplius. Dauguma jų – neaktyvūs, mirkstantys mažame tvenkinyje ar miegantys su plačiai atvertomis burnomis.

Didžiausia zona – „tilto tvenkinys“. Jame plaukioja dideli ir aktyvūs plėšrūnai. Per visą tvenkinį yra pastatytas medinis tiltas, kuriuo einant įmanoma iš arčiau pamatyti kelis metrus siekiančius krokodilus.

Fermoje du kartus per dieną vyksta turistams skirtas šou – krokodilų šėrimas. Tai unikali galimybė pamatyti jų fizines savybes bei tai, kaip jie doroja savo grobį. Išalkę krokodilai čiumpa savo pietus iššokdami iš vandens beveik per visą savo ilgį, o nasrų sukandimas primena garsą, panašų į šampano butelio atidarymą. Tai ne vienintelė atrakcija, kuria džiuginami turistai apsilankę krokodilų fermoje. Vienas geriausių bei įdomiausių pasirodymų – „vyras prieš krokodilą“ – imtynės tarp roplio ir dresuotojo.

Parodų centre, kuriame demonstruojamas šių reptilijų gyvenimo ciklas, eksponuojama daugybė fotografijų. Lankytojai čia esančius krokodilus gali maitinti ir fotografuoti.

Išeinant iš fermos, turistų laukia suvenyrų krautuvėlė, siūlanti nusipirkti prabangių iš krokodilo odos pagamintų prekių. Odos gaminių kainos svyruoja nuo 120 ringitų už raktų pakabuką iki 40 000 ringitų už moterišką rankinę. Be šių prekių, parduotuvėje parduodami nebrangūs suvenyrai – atvirukai, marškinėliai ir pn.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.